236 Shares 7917 views

Mit czy rzeczywistość, czy Kim są Amazonki?

Jest piękna historia wojowniczych kobiet, które były trzymane w ryzach cały starożytny świat i walczyć na miejscu nie tylko swoim pięknem, ale także broni. Nazywają je Amazonki. Czy ta historia to mit czy rzeczywistość, i którzy są Amazonki? Odpowiedź znajduje się w głębokiej przeszłości.


Kim są Amazonki?

Po raz pierwszy, a raz wspomnieć bojowych pięknem starożytnych Greków. Ich patronką była bogini Artemidy. Te panie są przypisane do gospodarstw ekstensywnych, zaczynając od ziemi w pobliżu Feromont rzeki w Azji Mniejszej , a kończąc ziemie syryjskie i trackich. Plemiona Amazonii, w czasie wyróżniał się wśród reszty ich broni żelaza i kawalerii wojskowej. Jednak najbardziej istotną cechą z nich – jest to, że nie było ludzi w ich armii. Natomiast kobiety z tego plemienia silniejsza płeć nie jest przestrzegana, uważał go za zniewieściały i chorowity. Mężczyźni potrzebowała wielkiego wojownika tylko dla prokreacji. W opowieściach o tym, kto Amazonii, są często postrzegane tak, jakby były wzięte do niewoli przez ludzi, którzy potem poczęcie potomstwa. Jednak możliwe jest, że odważny panieńskie dla celów Ślub młodych mężczyzn z sąsiednich plemion, a osiągnięcie pożądanego, zawiózł je z ich społeczności. Niektóre źródła wskazują, że mężczyźni byli nadal plemion Amazonii, ale nie brał udziału w działaniach wojennych, ale tylko do prac domowych. Prawo, aby stać się matką była tylko w Amazonii, że zginęło co najmniej trzech wrogów. Jeśli ich plemię chłopcem rodzi się pierwsza wersja z nich natychmiast zabity przez drugi – dał ojcom. Aby zrozumieć, kim Amazon, należy poznać znaczenie swoich nazwisk. W dosłownym tłumaczeniu z greckiego słowa zadziwia – jest „breastless”. Według starożytnej tradycji, każdy dziki amazon dla większej wygody podczas używania łuku i inne bronie pozbawiają się prawej piersi. Niektórzy historycy uważają, że te kobiety były nazywane breastless ponieważ nie były kobiece w pełnym znaczeniu tego słowa.

Amazon mity

Po raz pierwszy, te panie są wymienione w jednej z prac Herkulesa. Zatem, zgodnie z mitów starożytnej Grecji dzielnego bohatera został poinstruowany, aby dostarczyć pas Hippolyta, królowej Amazonek. W celu uzyskania tej rzeczy, Hercules musiał zabić wszystkich wojowniczy dziewice. To jednak nie przeszkodziło im pojawić się w historii Tezeusza. Według tej legendy, postać ta była dość przyjazny dla Herkulesa, a nawet z nim udział w kampanii w Amazonii, gdzie i przyniósł jego żona – swej królowej Hippolyte. Zdesperowana kobieta rzucili się do walki o swoją panią. Ale w końcu to sami i zabity: Hipolit wziął cios, który był przeznaczony dla jej męża.

Mit czy rzeczywistość?

Tales podaje Amazon, nie wyjaśniają najważniejsze – czy były prawdziwe, czy były wytworem wyobraźni starożytnych Greków. Niektórzy uważają, że opowieści o nich – po prostu bajka, o czym świadczy ich pojawienia się w mitach. Inni wierzą, że Amazon – to Nonfictional plemię, które mogą istnieć na terytorium współczesnej Turcji, Grecji, Azji, a nawet Rosji. Do tej pory problem jest nierozwiązany.