793 Shares 9144 views

Dodge Challenger SRT8 – zobacz wielkość legendarnego amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego!

Challenger to specjalna maszyna w amerykańskiej branży motoryzacyjnej. Pierwsze pokolenie przeszło do serii w 1970 roku. Dla koneserów, seria została zapamiętana jako jeden z najbardziej uderzających samochodów – to kitties z ogromnymi silnikami.


Jednak pasja do silników silnikowych i zrujnowała pierwsze pokolenie Challengers – kryzys paliwowy spowodował, że samochód po prostu nie przynosi zysków. Produkcja miała się załamać po czterech latach sukcesu. Oczywiście podjęto próby ożywienia dawnej chwały, ale rozmiar awarii nie znał ograniczeń z powodu ignorowania oczywistych prawd marketingowych.

W 2006 r. Był to przełom w historii tego pięknego przedziału. Podczas Detroit Motor Show wprowadzili koncepcję nowego Challengera Dodge'a. Koncepcyjnie zdecydowali się skoncentrować na wygodzie, bezpieczeństwie i zarządzaniu, co jest zaskakujące dla samochodu o takim silniku. A co najważniejsze, projekt jest modernizowany, ale pozostawiony klasycznie. Właściwe prace przed-projektowe wykonały swoją pracę – kudeck otrzymał pozytywne opinie.

Silnik i skrzynia biegów

Jednak wystarczająco dużo historii – przyjrzyjmy się młodszym Dodge Challenger SRT8. Charakteryzuje się stylem serii. Doskonała dynamika podkręcania zapewnia silnik Chrysler V8 HEMI o pojemności 6,1 litra, który ukrywa 425 koni, biorąc pod uwagę wszystkie nowoczesne trendy. Nawiasem mówiąc, interesujący fakt, dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Nazwa silnika nie jest skrótem, ale skrótem słowa. HEMI oznacza silnik spalinowy z półkulistymi komórkami (od słowa HEMIspherical – półsferyczny). Cóż, początkowo silniki klasy HEMI zostały zaprojektowane dla samolotów, a mianowicie dla amerykańskiego myśliwca P-47 Thunderbolt. Ale później, ze względu na połączenie okoliczności i rosnącej popularności "American Muscle", Chrysler zaczął pozycjonować silnik HEMI jako wersję wyścigową dla silnych samochodów.

Powracając do samochodu Dodge Challenger SRT8 w ogóle i jego silniku, warto zauważyć, że został zmieniony system dystrybucji gazu, a system wprowadzania i usuwania został uaktualniony. Samochód jest wyposażony w pięciobiegową automatyczną lub sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Jedną z najbardziej pozytywnych innowacji była konwersja przełożenia – dzięki racjonalnemu wyważeniu możliwe było zabicie dwóch ptaków jednym strzałem: polepszenie czasu przyspieszania do "setek" i zużycia paliwa.

Siłownik
Tradycyjnie samochód Dodge Challenger SRT8 – napęd na tylne koła. Wielu powie, że taka realizacja, połączona z potężnym silnikiem, sprawia, że maszyna jest niekontrolowana. Jednak specjaliści nie boją się tego, a dla początkujących istnieje szereg pomocników – różni się od systemu blokowania, stabilizacyjnego "Elektroniczna kontrola stabilności". Dzięki takim programom deweloperzy dążyli do osiągnięcia najbardziej racjonalnego rozkładu ciężaru podczas przyspieszania, a także do szybszego sterowania samochodem. Dlatego programista Dodge Challenger SRT8 wybrał schemat napędu na tylne koła, aby zoptymalizować ciężar w przyspieszeniu i poprawić obsługę na szybkozamknięciach.

Salon
Amerykanie w ogóle nie rzucają słów. Obiecali komfort – tutaj pocieszasz! Przednie fotele Dodge Challenger SRT8 – cud. Głębokie fotele z dobrym podparciem bocznym są osłonięte perforacją w centralnej części. Panel przyrządów jest jak najbardziej informacyjny, a jednocześnie nie jest zatkany. Na wielofunkcyjnym kierownicy przekazano zarządzanie najczęściej używanymi funkcjami. Komputer pokładowy może mierzyć przyspieszenie, przyspieszenie, odległości hamowania i, oczywiście, wykrywać czas o ćwierć mili.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, aby samochód sprawdzał, co ludzie mówią o tobie: "To prawdziwy koneser" – to właśnie Ty stworzyłeś Dodge Challenger SRT8. Cena zaczyna się od 60 tysięcy dolarów.