601 Shares 9675 views

Intel Pentium G620: Cechy i opinie

procesory Intela oparte na architekturze Sandy Bridge stał liderów sprzedaży w wielu segmentach rynku rozwiązań informatycznych ze względu na swoją wysoką wydajność, zdolności adaptacyjnych i wydajności. Wśród najbardziej popularnych chipów odpowiadających Line – Pentium G620. Jakie są jej główne przewagi konkurencyjne? Co mówią eksperci i użytkownicy na swoich doświadczeniach Wykorzystując ten układ?


Ogólna charakterystyka procesora

Po pierwsze, ma to sens, aby studiować w Pentium G620 Procesor – wydajność. Chip w pytaniu zawiera:

– typ LGA 1155 gniazdo do przyłączenia do płyty;

– 2 jądra emitowane przez technologię Sandy Bridge i odpowiedniej technologii procesowej 32 nm;

– z częstotliwością 2600 MHz;

– Magistrala systemowa typ DMI;

– zintegrowany moduł typu grafiki HD Graphics, pracuje z częstotliwością 1,1 GHz z;

– wbudowany kontroler pamięci o pojemności pasma 17 Gbit / s;

– pamięci podręcznej pierwszego poziomu, przy szybkości 64 KB, drugi – 512 KB, trzeci – 3072 CB;

– zestaw zaawansowanych instrukcji multimedialnych, takich jak MMX, SSE;

– kompatybilność z NX bit i Virtualization Technology;

– Wskazanie temperatury 65 W;

– Wskazanie temperatury maksymalnej wartości zachowania funkcjonalności 69.1 °.

Maksymalna ilość pamięci RAM, która jest utrzymywana devaysom wynosi 32 GB. Rodzaj modułów pamięci , które są kompatybilne z CPU – DDR3. kontroler pamięci RAM, który jest zainstalowany w układzie scalonym – podwójny.

Zintegrowany moduł procesor graficzny ma Pentium G620 obliczeniowych przenośniki 6, prowadzi się przy częstotliwości 850 MHz, co może zwiększać się w czasie do 1100 MHz. Moduł ten obejmuje wykorzystanie zasobów pamięci RAM do 1,7 GB. Wśród istotnych cech – wsparcie dla 2 monitorów, a także przyspieszonego dekodowania wideo.

Można rozważyć szereg wad chipowych w pytaniu. Oczywiście, powinny być oznaczone jako bardzo warunkowy – w praktyce przeciętny użytkownik, może nawet ich nie zauważy.

Tak więc, warto zauważyć, że układ nie jest realizowany Hyper-Threading Technology, która pozwala dostarczyć obliczenia 2 strumieni danych w ciągu jednego rdzenia procesora, a ponieważ system operacyjny nie definiuje go jako 4-core – jak na przykład Intel Core i3 chipa. Uważany za układ nie może być rozproszona, ponieważ jest on zablokowany przez współczynnik, który jest odpowiedzialny za wyznaczenie częstotliwości procesora. Ponadto, chip nie jest zaimplementowane wsparcie dla kilku standardów kryptograficznych i grafika.

Warto wziąć pod uwagę specyfikę architekturze Sandy Bridge, przy którym dany procesor jest zwolniony.

Cechy architekturę Sandy Bridge

Odpowiadające mikro-architektury Pentium G620 rdzenie chipowe został wprowadzony na rynek przez firmę Intel w 2011 roku. Później w tym segmencie nie było alternatywy rozwoju AMD – architektura Bulldozer. Zdaniem ekspertów, konkurencyjne decyzji firmy AMD dla większości parametrów gorszych, co było oferowane na rynek przez firmę Intel. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie jest oparte na mikroarchitekturze w pytaniu, wielu ekspertów w dziedzinie przemysłu komputerowego wydają się należeć do najbardziej udanych produktów amerykańskiej korporacji, która prowadzi na globalnym rynku procesorów komputerowych.

Wszystkie zostały wydane około 29 chipów opartych na technologii Sandy Bridge – dla komputerów stacjonarnych i laptopów, a także około 10 nowych chipsetów. Jednocześnie 15 modeli procesorów został przystosowany do platform mobilnych. Uważane pozostawiono Mikroarchitektura Intel do wytworzenia czipsów na bazie technologii procesowej 32 nm – faktycznie Pentium G 620 układ jest jednym z istotnych produktów.

Jedną z głównych przewag konkurencyjnych opartych na chip mikro uwagę jest dostępność wysokiej jakości wbudowany moduł graficzny Intel HD Graphics Typ 2000/3000, która jest umieszczona na jednym chipie z jądrami mikroprocesorze. To podejście można uznać za innowacyjne. Przed odpowiedni mikroarchitektury został wprowadzony na rynek, aby zastosować koncepcję, na której rdzenie procesora i modułem grafika znajduje się na różnych kryształów. Warto zauważyć, że układ do przetwarzania danych graficznych, który jest osadzony w badanym układzie, który ma dostęp do pamięci podręcznej trzeciego poziomu – podobnie jak wszystkie rdzenia procesora.

Architektura Sandy Bridge obsługuje popularne interfejsy, takie jak PCI Express, polega na instalacji na moduły pamięci RAM typu procesor kontroler pamięci DDR3 2 kanały.

Sandy Bridge Technology powstała na bazie mikroarchitektury Nehalem na. Z kolei, został następnie uaktualniony i Ivy Bridge architektura została opracowana w oparciu o niego. Jego proces technologiczny aplikacja już odpowiadało 22 nm.

Więc teraz możemy zacząć badać możliwości chipowe Pentium G620. CPU, jak również jej mikroarchitektury badane przez nas, teraz naszym głównym celem – w celu zbadania, w jaki sposób dostępne zasoby mogą być stosowane w praktyce. Ale najpierw badamy charakterystykę jego wyposażenia: zanim użytkownik instaluje procesor w komputerze, w jego ręce dostanie dostarczane z danym produktem.

Opcje

Zdaniem ekspertów, skrzynka, która pochodzi Pentium G620, praktycznie nie różnią się od tych, w których producent umieszcza pozostałe żetony z tej samej linii.

Jedyną ważną rzeczą przed rozpakowaniem, na przykład, gdy mikroczip przyszedł mail, upewnij się, że etykieta, która jest umieszczona na opakowaniu, że prawidłowe specyfikacji. Tak więc, nie należy zauważyć, częstotliwość taktowania procesora – Intel Pentium G620 – 2,60 GHz, cache w trzecim poziomie – 3 MB, fakt gniazda procesora LGA 1155, zużycie mocy chip – 65 watów. Również na etykiecie musi znajdować się numer seryjny chipa i jego kodu.

Całkowicie nazwa brzmi jak procesor Intel (R) Pentium (R) CPU G620, czyli odzwierciedla on, że nazwa mikrochip i producent są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Zakres dostawy musi przedstawić sam procesor, jak również:

– System chłodzenia;

– wytyczne w sprawie instalacji procesora;

– informacje na temat gwarancji producenta;

– markowe Intel naklejkę.

Zwróćmy się teraz do badań praktycznych rezultatów stosowania Pentium funkcje chipowe (R) CPU G620. Najbardziej pouczające mogą być tymi, do nas, że to odzwierciedlać doświadczenia testowania procesora. Zaczynamy badaniu takiego parametru chipa, jak zużycie energii.

CPU Test: pobór mocy

Jak wykazano w badaniach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów przy użyciu specjalistycznych aplikacji, oszczędność energii w ten procesor jest realizowany na bardzo wysokim poziomie. Zatem w wielu trybach chip zużywa około 40 watów energii mniej niż, na przykład, inny układ na popularnym Sandy Bridge – Intel Core i5-2500K. Zaleta ta umożliwia zainstalowanie w układzie chłodzenia mniej produktywne, a zatem mniej hałaśliwe komputerze.

Wydajność procesora w testach syntetycznych

Przejdźmy teraz do badania prędkością rzeczywistą Chipa. W szczególności: – wykrywa się syntetycznego poziomu odniesienia. Jak wspomniano przez niektórych ekspertów, ma sens podczas testowania wydajności wiórów skupić się na wykorzystaniu głównie jednowątkowy narzędzi testowych. Ich zaletą jest możliwość śledzenia jak zmienia prędkość chipu, w zależności od częstotliwości pracy.

Jak wskazują wyniki badań procesora Pentium (R) G620, za pomocą odpowiednich narzędzi, wydajność chip na poziomie głównych produktów firmy Intel w mikroarchitekturze Sandy Bridge – w szczególności, jak wspomniano powyżej, układ 2500K. Chociaż w niektórych trybach ten model i gorszy od niego. Ale to zrozumiałe, ponieważ chip 2500K jest 4-core.

Chip wydajność w plikach archiwalnych

Innym ważnym aspektem wydajności procesora – szybkość tworzenia kopii zapasowych plików. W tym przypadku eksperci naprawić niekwestionowane przywództwo 4-rdzeniowych konkurentów. Ponadto, procesor 2500K posiada mechanizm, w którym częstotliwość wióra jest dynamicznie regulowany, co dodatkowo zwiększa jego wydajność. Jednak ze względu na dużą częstotliwość Intel Pentium G620 – 2,60 GHz, chip, w praktyce, pod względem szybkości archiwizacji nie jest zbyt gorsze od 4-rdzeniowego modelu procesora.

Wydajność kodowania Chip multimedialny

Kolejnym najważniejszym aspektem chipie wydajności – kod wskaźnik audio i wideo. Punkty odniesienia, w którym mierzy się skuteczność rozwiązania układu scalonego, co powoduje problemy, zwykle jednego gwintowanego. W związku z tym, ich wydajność jest prawie całkowicie w tym przypadku zależy od częstotliwości zegara chip Intel (R) Pentium (R) G620 – 2,60 GHz. Wykluczenie z odpowiednimi zasadami można prześledzić w kodowaniu danych wideo. Fakt, że ten problem jest rozwiązany, co do zasady, z efektywną dystrybucję obciążenia na rdzeniu procesora. Dlatego też, ten układ może wytworzeniem odpowiedniego kształtu 4 wydajność modelu jądrowej. Ale jako całość, jak wynika z badań, jego prędkość jest wystarczająco wysoka.

Występ chipa w przetwarzaniu obrazów

Wydajność procesora jest ważne w praktyce pod względem komfortu pracy użytkownika z aplikacjami, dzięki którym procesorów graficznych. W tym przypadku stopa chip ponownie, zależy od liczby jąder, a także częstotliwości (oczywiście, jeżeli jego wyniki w porównaniu do procesorów nie różnią się znacznie).

W związku z tym 2-rdzeniowy układ Intel Pentium (R) G620 gorsze prędkości przetwarzania obrazów w 4-rdzeniowy modelu mikroarchitektury Sandy Bridge. Jednak przy zaangażowaniu aplikacji, które umożliwiają załadunek tylko 1 rdzeń – Na przykład takich jak GIMP, różnica wydajności nie jest tak zauważalny i zależy z kolei od częstotliwości wiórów.

W zasadzie nawet w jednej z najbardziej popularnych rozwiązań do obróbki grafiki – Photoshop, różnica w szybkości działania 2-rdzeniowych i 4-rdzeniowych chipów w praktyce często nie zauważone przez użytkowników. Ale ta funkcja, według ekspertów, jest spowodowana przede wszystkim fakt, czy program jest obsługiwany przez zaangażowanie trybie wielu rdzeni. Jeśli tak, to warto zwrócić uwagę na bardziej wydajnych rozwiązań, które mogą kosztować więcej. Jeśli zadanie nie wymaga wykorzystania wielu rdzeni, lub nie obsługuje odpowiednią funkcję, możliwe jest zarządzanie i bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Do tych, w rzeczywistości odnosi Pentium G620 chip.

Chip wydajność w obliczeniach matematycznych

W wielu przypadkach, rola w zakresie, w jakim producent procesorów w zakresie obliczeń matematycznych. Warto zauważyć, że testy, które mierzą prędkość chipu w wykonywaniu swoich funkcji, obciążenie rdzenia chipy prawie całkowicie. W tym przypadku ma wartość oraz częstotliwość i liczbę rdzeni. Dlatego niewielkie opóźnienie danego procesora od konkurencyjnych rozwiązań Sandy Bridge składzie jest zrozumiałe różnica w wydajności, jeśli nie pierwszy parametr, a następnie drugiego.

Chip wydajność w grach

Być może jednym z najważniejszych aspektów wydajności procesora – szybkość chipa w grach. chipsy pracować w odpowiednim roztworze wymaga praktycznie wszystkich tych typów zadań – Przetwarzanie audio, video, grafika, dla wykonania obliczeń matematycznych.

Warto zauważyć, że dzisiejsze gry są prawie zawsze wydajność uzyskuje się poprzez wykorzystanie wszystkich dostępnych zasobów procesora. W związku z tym prędkość wiórów będzie zależeć od częstości i jądrach. Będzie to również ważne wsparcia jakości zrębków różne standardy multimedialne, które są realizowane w silniku gry.

Zatem, porównując wydajność wiórów w czystej procesora Pentium G620, co jest zrozumiałe, podane w 4-rdzeniowego Sandy Bridge linii modeli. Jednak warto zauważyć, że w praktyce, różnica w szybkości pewnych decyzji nie może być zbyt zauważalne, z punktu widzenia, że nawet na poziomie dostępnych środków pod uwagę chipa jest świadczona przez komfortowej rozgrywki. Oznacza to, że w praktyce, gracz będzie grać w tym samym wydajności klatek z tego samego poziomu jakości ich rysunku – pomimo faktu, że, na przykład, rozwiązanie 4-jądrowe mogą być potencjalnie bardziej wydajne.

opinie

Co użytkownicy mówią o swoich doświadczeniach zaręczynowy Pentium G620 funkcje chip? Jak znaleźć właścicieli PC, to jest zupełnie stosownym, aby sprostać wyzwaniom, które leżą przed i współczesnych użytkowników. Wynika to z dużej prędkości jego pracy w aplikacjach jednowątkowych i pojemności wystarczającej na wiele rodzajów gier, programy do przetwarzania grafiki – zarówno korzyści pojawiają się z powodu wysokiej częstotliwości pracy chipa pod uwagę.

Procesor ten charakteryzuje, według wielu użytkowników, dobry poziom efektywności energetycznej, wspiera obecne technologie multimedialne. W ogóle, właściciele mikroprocesorze szacowana jest bardzo konkurencyjny, nie tylko w odniesieniu do modeli, które zostały wprowadzone na rynek w tym samym czasie razem z nim, ale także z punktu widzenia porównania jego funkcji z najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie technologii komputerowej.