433 Shares 944 views

Bogowie słowiańscy – pogaństwo starożytnego świata.

Informacja o bogów starożytnych ludów, które zamieszkiwały naszą planetę, rzadki. Odzyskaj swoje konta z mitów, które przeżyły posagu, parafraz i informacji fragmentarycznych wykopu miejsc kulturalnych. Tych bryłek informacji, okazało się, że starożytni ludzie próbowali „uczłowieczyć” pewne sytuacje życiowe i uzupełnić świat. Został zidentyfikowany, ponieważ pojęcie ludzkiej agresji – wojny. A przecież tam byli bogami wojny. Ci bogowie są najbardziej popularne i szanowane wśród walczących plemion. Jak mitologicznej historii, wojna jest często związana z tworzeniem kosmosu i ochrony, co istnieje. Powszechne mity na temat wojny pomiędzy bogami w grupach, gdzie starcia między nimi przeniesione na ziemię i staje ziemskie wojen między ludźmi. Posag często bogowie ingerować w życie ludzi: sprzyjanie lub karania. Bogowie wojny były w każdej starożytnej pogańskiej kultury.

Rzymski historyk Gajusz Korneliy Tatsit w swoim dziele „O pochodzeniu Niemców i lokalizacji Niemczech” (98g. Pne) opisuje niesamowite voinstvennostpredstaviteley tego ludu, ich pragnienie ciągłych walk i rozlewu krwi. Podobnie jak w innych autorów rzymskich, Tacyt mówi, że wielu niemieckich bogów – to identyfikacja Roman. Tak okrutny bóg wojny Mars jest odpowiednikiem niemieckiego boga Tiwaz Rune, który nazywany jest również Tyurom. Trudno powiedzieć, kiedy Niemcy zaczęli czytać Tiwaz Runę i inne bóstwa wojny. Ani nie jest wiadomo dokładnie, kiedy to został zastąpiony przez Wodan jako najwyższego boga wojny, która rzymscy pisarze porównaniu z Merkurym. Wraz z Tiviazom i Wodan, Niemców kultu i trzeciej wojny god – Donara (Toru lub Tunare). Pod koniec okresu pogańskiego, większość Niemców uważało, że był najpotężniejszym i hojny Bóg.

Chociaż, jak historycy pamiętać, „Słowianie nigdy nie byli wojowniczy ludzie, awanturnicy, jak Niemcy …”, oni też mieli bogowie wojny. Obecnie najbardziej znane są bogowie słowiańscy, Perun i jak Semargl. Pomimo swej starożytności, a więc powszechnie wiadomo, były mało cenione ze względu na wojowniczy wygląd. Perun reprezentował uzbrojony Wojownik AX ścigał na złote wozie sporządzonego białych i czarnych ogierów. Semargl postrzegane jako wilk ze skrzydłami i szponami jastrzębi, a czasami z głową sokoła. Warriors Słowianie często identyfikują się z wilkami.

Słowiańscy bogowie wojny, w innych sprawach, jak również wszyscy bogowie pogańscy „zażądał” ofiary, ta ceremonia odbyła powszechne. Gdy stało się znane na zeznaniach etnograficznych i archeologicznych wykopalisk, bogowie wniesiona jako ofiar wilków i psów, tym wyższa rytualna ofiara ludzkiej ofiary uznano. Tych stał więźniów.

C wprowadzenie bogów słowiańskich chrześcijaństwo oficjalnie przestała istnieć. Ich postacie były postrzegane jako negatywne, z wyjątkiem tych określonych w chrześcijańskich świętych. W celu wzmocnienia duchowej jedności narodu i złagodzić przejście od pogaństwa do chrześcijaństwa, książę Włodzimierz nie prowadziła brutalne prześladowania dawnych wielbicieli wiary. Z biegiem czasu, co doprowadziło do tego, że słowiańscy bogowie stał się symbolem bohaterów chrześcijańskich. Od Perun została porównana ze św Ilia.

Minęło już ponad tysiąc lat minęło od przyjęcia chrześcijaństwa, ale rosyjscy pogańscy bogowie jeszcze nie zapomnieli. W sztuce ludowej, malarstwa, rzeźby w drewnie, wzory haftów zachowały swoje schematyczne reprezentacje i symbole. Co więcej, dziś wielu ludzi wierzy, że rosyjska pogaństwo jest w stanie odrodzić się jako coś pierwotnego, a nie pożyczonym od innych narodów, i nie podlega globalizacji.