701 Shares 4868 views

Nasz wypłynął z "Euro-2016". Powody i wnioski

Oczywiście nawet najbardziej oddani patrioci Rosji, którzy zakorzenili krajową drużynę piłkarską swojego kraju, nie spodziewali się naprawdę pierwszego miejsca w mistrzostwach "Euro-2016". Realizm był obecny, a fantazje nie wykraczały poza półfinały. Jednak niektórzy spodziewali się haniebnej porażki z miażdżącym meczu w meczu z Walią, po czym pozostało tylko, aby zbierać rzeczy, aby wrócić do domu. Nasi gracze nie mogli nawet dostać się do 1/8 finałów mistrzostw, a teraz tylko leniwy nie wyrzuca drużyny i trenera. Niemniej jednak, błędy i błędne obliczenia podlegają analizie.


Oczekiwania

Optymistyczne nastroje miały powody po remisie z angielskim zespołem. To naprawdę wyglądało jak osiągnięcie, gracze wykazali się bohaterami i walczyli aż do ostatniej chwili, co doprowadziło do wyniku 1: 1, jak żartowali fani w takich przypadkach w "naszej łasce". W Lille Slovakia nastąpił nieprzyjemny moment przegranej z wynikami 2: 1. Ta porażka nie była śmiertelna, można było jeszcze poprawić, a poza tym taki wynik nie może być nazwany porażką. Były też wyjaśnienia przyczyn awarii. Obiektywnie rosyjski zespół jest silniejszy, ale w połowie meczu z jakiegoś powodu stracił swoją inicjatywę i chęć wygrać. Powody były nazywane odmiennymi, na przykład nie bardzo aktywnym wsparciem fanów (z tego powodu), brakiem jasnej "gwiazdy" w zespole, zamkniętym dachem stadionu, a nawet chodników na boisku. Z jakimiś argumentami można się zgodzić, ale ostatnie dwa są brane pod uwagę w jakiś sposób nielogiczne, ponieważ Słowacy byli gorcy, a nieprawidłowości powierzchni na nich działają dokładnie tak samo. Główny trener klubu uspokajał fanów, twierdził, że mecz z Węgrami 20 czerwca w Tuluzie będzie znacznie skuteczniejszy, wnioski zostaną podjęte, a podjęte zostaną kroki. Niestety, to nie wyszło …

Urazy u kluczowych graczy

Teraz wszyscy wiedzą, że ten mecz z trzeciej rundy zakończył się "suchym" wynikem 3: 0, który nie jest zgodny z rosyjskim zespołem. Straciła okazję do zdobycia trzeciego miejsca w finałach 1/16, a zatem nie można sobie wyobrazić zwolnienia play-offów. Teraz pozostaje tylko do analizy błędów i obiektywnych przyczyn utraty. To niewdzięczne rzeczy, ponieważ zawsze istnieją przeszkody we wszystkich czynnikach, ale skoro jest dużo czasu, dlaczego nie? Przede wszystkim należy skupić się na najważniejszych graczach. Byli, ale kłopoty polegają na tym, że najlepsi z nich byli ranni, a nawet przed ogłoszeniem składu zespołu. Poważna kontuzja nogi grała dla "Walencji" Cheryszew, i liczy na to, że będzie miał czas na powrót do zdrowia latem tego roku, nie było to konieczne. Ten sam los spotkał pomocnika CSKA Alan'a Dzagoeva i mógł znacznie zwiększyć potencjał zespołu podczas ataków. Możesz też zadzwonić do Igora Denisowa i Yury Zhirkowa, który dodał do listy rannych dobrych rosyjskich graczy.

Rozkład i podstawienia

Oczywiście, Cheryshev, Dzagoev, Denisov i Zhirkov nie są całą rosyjską drużyną piłkarską i znaleźli zastępcę, ale z jakiegoś powodu Yusupov i Torbinsky, wezwani z pośpiechu, pozostawali na ławce z jakiegoś powodu. Na polu nigdy nie wyszli. Prawdopodobnie główny trener wie, jak pozbyć się piłkarzy, ale fani mają pytania. W efekcie "grała druga trzecia liczba", programy zmieniły się przypadkowo i pozornie chaotycznie, a wynik jest teraz znany wszystkim. A jeśli po meczu ze Słowacją powiedziano o bardzo interesujących "zbiorach", które z jakiegoś powodu nie powiodło się (z wielu powodów), to nawet nie wspomniano o istnieniu harmonijnego planu przed meczem z Walią.

Skład

Dlaczego drużyna narodowa nie zawierała piłkarzy z klubu "Rostów", wyjaśnił Slutsky. Nie mają doświadczenia w uczestniczeniu w międzynarodowych spotkaniach. Chociaż grają bardzo dobrze przeciwko CSKA Moskwie i niemal stali się mistrzami Rosji. Jest to oczywiście wielka niekorzystna sytuacja, gdy nie ma doświadczenia, ale jest ona wyeliminowana przez jej praktyczną akwizycję. Ponadto nigdzie indziej go nie zabiorę. To brytyjski brak międzynarodowego doświadczenia nie jest wstydzony, ich 29-letni napastnik był w reprezentacji i wyróżniał się. To właśnie Vardi, który zdobył Walię, był niedoświadczony. I z jakiegoś powodu nasi piłkarze nigdy tego nie zrobili. I co najważniejsze, są tacy zdolni gracze, w tym samym "Rostowie", Dzhanaev, bramkarz, który przegapił 20 bramek w trzydziestu meczach. W naszym zespole grał Guilherme ("lokomotywa"). Oczywiście jest brazylijski, piłka nożna jest we krwi. Często jednak brakuje mu piłek (33 w tych samych 30 meczach) niż Dzhanowie, a nawet odrzuconych (25) Akinfeev. Alexander Kerzhakov również nie wziął, ale on w "Zurich" bardzo dobrze uderzać. Inteligentni napastnicy w rosyjskim zespole to tylko trzy, Dzyuba, Kokorin i Smolov. Okazało się, że to nie wystarczy.

Wymiana kapitana

W najbardziej dramatycznym momencie meczu kapitan Roman Shirokov opuścił pole, przekazując bandaż młodemu Alexanderowi Golovinowi (CSKA). Ten czyn spowodował zamieszanie, aw rezultacie obrońca Ignatesiewicz wziął bandaż i oddał go bramkarz Igorowi Akinfeevowi. Ten problem został rozwiązany w warunkach gry przez bardzo długi czas, a jego sam wygląd wskazuje słabą pracę zespołową. Zagubione minuty odegrały ważną rolę w meczu, a to nie tylko oni, ale w ogólnej atmosferze niepewności.

Wierzyliśmy w to, towarzyszu Slutsky

Po nieudanym doświadczeniu Fabio Capello, który niemal nie pozwolił na przegraną grę w Euro-2016, nowy trener Leonid Slutsky stanął przed trudnym zadaniem poprawienia jakości gry drużyny. I on, trzeba oddać hołd, częściowo poradzić sobie z tym. Po jego przyjeździe nastąpił serię sukcesów: zwycięstwo nad Portugalią (1: 0) w Krasnodar jesienią, nad Litwą (3-0) oraz dwa dobre remisy z Czechami i Anglią. Potem przyszła strata. Jednak zwycięstwo nad zespołem Litwy nie jest bardzo prestiżowe, a nawet gracze z San Marino strzelili piłkę. Tak więc główna zasługa Slutsky'ego jest w pracy podczas kwalifikacyjnego turnieju "Euro". Wtedy entuzjazm jakoś wyschł. W CSKA Moskwie, w której trenuje, istnieją silne legiony, takie jak Musa, Wernbloom czy Doumbia. W reprezentacji kraju nie sam wyposażył się w takie siły.

Ogólny kryzys

Według pomocnika Roman Shirokov, wyrażony po meczu z Walia, wszystkie rosyjskie futbolu wymaga poważnych zmian. Na szczęście doping skandale nie dotknęły tego sportu, ale ogólny poziom spada. Głównym problemem, zdaniem kapitana zespołu, jest to, że doświadczeni gracze "blokują tlen" swoim młodszym rywalom i partnerom. Skład starzeje się, a jeśli piłkarze w wieku od 19 do 23 uważają się za obiecujących za granicą, to nasza granica zostaje odsunięta na 2 lata. Gracze, którzy nie mają prawdziwych doświadczeń, tracą swoje umiejętności, co zmniejsza ogólny poziom jakości zespołu, co prowadzi do odpowiednich wyników. Shirokov przytacza Berezutsky i Ignashevich jako przykład, który, jego zdaniem, jest czasem na "odpoczynek". Prawdopodobnie nie było łatwo przyznać.

Pieniądze

Oczywiście, nie ma zależności od jakości gry od sum otrzymywanych przez graczy, tym bardziej, że tym lepiej. Jednak żałosny wynik, otrzymany w Tuluzie 20 czerwca, zwraca uwagę na brak organów regulacyjnych, które mogłyby ich pobudzić. Co więcej, zespół rosyjski jest tak pewny siebie, że po wstydzie porażki z "suchym" kontem z pobłażliwym uśmiechem, aby wyjaśnić fanom pewien "nasz maksimum", na przykład Pavel Mamaev, pomocnik, który wylosował z mistrzostw na prywatnym Płaszczyzna. Ale w rzeczywistości ich cały kraj przechodził do ich gry, a nie na ostatnim w świecie, przy okazji. Czy rosyjscy piłkarze nie "karmią" za dużo? Być może nie na pustyniach luksusowych, a także ważniejszych sportowych walorach, niż ślady ich wspaniałych samochodów? Nadszedł czas na pracę i jakoś …