522 Shares 4084 views

Wiek emerytalny na świecie, zwłaszcza emerytalnych, niski i wysoki wiek emerytalny

W każdym państwie, wiek emerytalny jest inna. Aby wysiąść na zasłużony odpoczynek, obywatele krajów muszą przejść przez odpowiednie procedury. Wiek emerytalny na świecie, jest obliczana według tej samej zasady – należy wziąć pod uwagę średnią długość życia ludzi.


obliczania systemu emerytalnego w świecie

Istnieje kilka typów systemów, nad którymi naliczone emerytury. Ale określenie wieku emerytalnego świecie podobne.

Korzyści mogą być naliczone od indywidualnego planu oszczędnościowego, systemu dystrybucyjnego podatkowego.

Wiek mężczyzn

Ustawodawstwo większości krajów świata wieku emerytalnego dla mężczyzn i kobiet jest inna. Kraje, w których obie płcie są w tym samym czasie, aby udać się na wakacje, jest wystarczająco mały. Zasadniczo, wiek emerytalny na świecie jest różny dla mężczyzn i kobiet.

Mężczyźni są uważane za główne środki górników utrzymania, więc oni pod warunkiem późniejszą emeryturę. Poniższa tabela przedstawia wiek emerytalny dla mężczyzn na świecie.

kraj

Mężczyźni w wieku (s)

Średnia długość życia (w latach)

Dania

67

78

Japonia

70

82

Stany Zjednoczone

65

78

Niemcy

67

79

Kanada

65

81

Francja

67

81

Kazachstan

63

67

Polska

65

75

Rosja

60

66

Ukraina

60

68

Białoruś

60

70

Wiek kobiety

Zgodnie z prawem w większości krajów pozwoliły kobietom na emeryturę wcześniej niż mężczyźni. Jak wynika z tabeli, wiek emerytalny na świecie dla kobiet różni się w większości państw.

kraj

wiek emerytalny kobiet (lata)

Japonia

70

Stany Zjednoczone

67

Niemcy

67

Kanada

65

zjednoczone Królestwo

60

Włochy

65

Gruzja

60

Rosja

55

Ukraina

55

Białoruś

55

Czechy

62

przejście na emeryturę

Każde państwo stara się utrzymać system emerytalny w stanie stabilnym, ale stale do utrzymania go we współczesnym świecie jest trudne. Dlatego zaczęły rosnąć wiek emerytalny na świecie. W niektórych kwestii poruszonych w wieku aktywnie dyskutowane.

Kryzys dotknął wszystkie kraje. Po analizie okazało się, że kraje nie mają wystarczająco dużo pieniędzy za wszelką cenę. Doprowadziło to do podwyższenia wieku emerytalnego. Po tym wszystkim, łatwiej jest, aby ludzie pracowali dłużej, podczas odbierania dodatkowego personelu i zmniejszenie wydatków publicznych w celu zapewnienia obywatelom.

Na tej podstawie można stwierdzić, że w każdym kraju wiek emerytalny nie ma jasnych wartości i mogą się różnić.

Cechy systemów obliczeniowych i emerytury

różne systemy obliczeniowe emerytalnych są stosowane w różnych krajach. Jednak nikt nie system jest stosowany w innych krajach, kombinacja dwóch lub trzech.

  1. System indywidualnie finansowane. Jest to proces akumulacji funduszy emerytalnych, które obywatele własne listy do funduszy emerytalnych. Może to również pracodawcy. Ze skumulowanej kwoty obliczyć miesięczną kwotę płatności.
  2. System dystrybucji oparty na podatku emerytalnego. Ten rodzaj obejmuje transfer pieniędzy z dochodów emerytów. W wyniku układu obliczeniowego, emeryci po emerytalne otrzymują płatności kosztem ludzi pracy.
  3. System dystrybucji, opracowany na podstawie wspólnych podatków. Ten typ wymaga naliczania płatności, które zostały pozyskane z funduszu podatkowego.

plany emerytalne

Szereg państw zdecydowały się dokonać zmian w przepisach emerytalnych. Ukraina planuje podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet do sześćdziesięciu lat. Zmiany te są spowodowane wejść w życie od 2021 r. Niektóre kategorie obywateli Rosji i będzie teraz emeryturę później. Odnosi się to do urzędników i polityków. Zgodnie z nowym planem z 2025 roku, będą one na emeryturę w wieku 60 i 65 lat. Różnica wieku emerytalnego dla mężczyzn i kobiet będzie kontynuowana.

W Kazachstanie w 2018 roku planowane jest wyrównać wiek mężczyzn i kobiet, którzy zdecydowali się przejść na wakacje do 63 lat. Rząd USA planuje podnieść wiek od 65 do 69 lat. W tym kraju kobiety i mężczyźni na emeryturę razem.

Najnowsze emerytalny

W niektórych krajach, najwyższa częstość wieku emerytalnego. W Japonii, mężczyźni i kobiety mogą przejść na emeryturę w wieku siedemdziesięciu lat. W tym kraju, dość wysoki standard życia i długi przeciętny okres życia. Są to doskonałe wskaźniki że tak późno jechać na wakacje.

Nie daleko w tyle za Japonią, Albanii. Tutaj ludzie emeryturę w wieku 69,5 i 64,5 lat. Przez długi czas to musi pracować w Danii. W tym kraju, ludzie mogą przejść na emeryturę dopiero w 67 lat. Nie ma podziału między kobietami i mężczyznami, wszyscy wyjeżdżają na wakacje w tym samym czasie.

Najniższy wiek emerytalny

Systemy emerytalne każdego kraju jest stale modyfikowany. Do 2017 roku, najniższy wiek emerytalny na świecie w takich krajach jak Rosja, Ukraina, Białoruś, Turcja. W tych krajach, ludzie wyjeżdżają na wakacje w sześćdziesięciu lat, a kobiet – o pięćdziesiąt pięć. Jednak w Turcji, kobiety mają prawo do przejścia na emeryturę z 56 lat.

Wcześniejsza emerytura nie mówi w tych krajach, które są w wysoko rozwiniętych gospodarkach. W Rosji, Białorusi, Ukrainy i innych krajów świata, gdzie dozwolonym wcześnie jechać na wakacje, jest niska średnia długość życia. To sugeruje, że kraje nie są zamożni.

Kwota płatności

Na całym świecie, kwota płatności jest inna. Większość z nich jest na emeryturze, mieszka we Francji, Niemczech, Japonii, Stanach Zjednoczonych. W tych krajach, płacą od 25 do 45 tysięcy rubli (po przeliczeniu na rosyjskich rubli).

Najmniej jest Gruzja, Uzbekistan emeryci, Mołdawia, Argentyna. W tych krajach, ludzie zarabiają mniej niż pięć tysięcy. Nieco ponad uzyskać obywateli Rosji, Białorusi, Ukrainy i Azerbejdżanu.

Każdy kraj ma swoje osobliwości emeryturę i oceny jego wartości. Dla niektórych, to zapewnia dostęp do 50, aw niektórych przypadkach ludzie są zmuszeni pracować do 70 lat.