721 Shares 7725 views

mleczne: jak nie mylić z wyboru?

W każdym czasopisma, broszury lub prospekcie emisyjnym dla mam spojrzeć jasno, że mleko z piersi – jest to najlepszy pokarm dla dziecka. Z tym niemożliwe jest argumentować, jednak zdarza się, że kobieta nie jest w stanie zapewnić dziecku z mlekiem. W takim przypadku, i konieczne staje się zastosowanie mieszaniny mleka.

Sztucznie stworzyć absolutne analogiem mleku matki jest niemożliwe. Jest to jedyna w swoim składzie, a poszczególne elementy naukowców są nadal w stanie zidentyfikować. Należy zauważyć, że obecny żywność dla dzieci, bliskich w składzie do mleka ludzkiego.

Niedawno zakresu mieszanek sklepach było bardzo skromne. A kompozycja jest słaba. Główne składniki tych mieszanin ostatniej generacji były krowiego mleka, cukru i skrobi.

Nowoczesne nabiał jedzenie zawiera wiele różnych składników, w tym witaminy, probiotyki, immunomodulatory. Dla składzie zbliżonym do składu mleka, dalej bardzo zmienione.

Jak wybrać preparat dla niemowląt?

Dzisiaj, półki są zapchane ogromnej liczby rodzajów żywności dla niemowląt. Gdy młoda matka stoi jego wybór, to czuje się zdezorientowany. W każdym razie, jeśli trzeba karmienie butelką, należy skonsultować się z pediatrą o mieszanki dla dziecka. Idąc do sklepu na żywność, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Zalecany wiek. Zazwyczaj wszystkie pudełka spożywcze są oznaczone 1,2,3. Liczby te oznaczają grupę, wiek, i który przeznaczony jest dla mieszaniny. Numer 1 Moc jest odprowadzany przez dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy. Kolejna grupa wiekowa – od sześciu miesięcy do roku. Mieszanina numer 3 jest już przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Zakup niemowląt odpowiedni do wieku dziecka, gdyż ich skład i kaloryczność inaczej.
  • Skład. W nowoczesnych mieszanek, jest to ogromna lista, gdzie istnieje wiele nieznanych słów. Podstawą serwatki, mleka i olejów roślinnych.
  • Stopień adaptacji mieszaniny. Istnieje bardzo dostosowany preparat mleka przystosowany i nizkoadaptirovannye. Za małe dzieci, nadające się tylko pierwszą opcję. Po sześciu miesiącach, można przejść i dostosowany nizkoadaptirovannye mieszaniny, ponieważ są one znacznie tańsze.

Obecnie istnieje wiele rodzajów mieszanek. Na przykład, mieszanka dla niemowląt NAN są w szeregu diety kwaśnego mleka, korzystne również dla niemowląt. Kwaśne mleko jest łatwo przyswajalne mieszanina nie powoduje niestrawności i poprawia jelit. Również marka żywności NAN zawiera omega-3 i omega-6, które mają decydujące znaczenie dla rosnącego organizmu. Białko OPTIPRO zapewnić prawidłowy rozwój dziecka.

Kolejnym liderem sprzedaży – mleko modyfikowane dla niemowląt Nutrilon. Jedzenie jest pełne prebiotyki, które normalizuje się do przewodu pokarmowego i pomaga normalizować mikroflorę jelitową szybciej. Mieszanina Nutrilon dobrze tolerowany przez organizm i dziecko prawie nie powoduje reakcji alergicznych.

mleczne: gotowanie metody i standardy żywieniowe

Mieszaninę proszkową do rozpuszczania w wodzie. Lepiej jest użyć specjalnego wody dla dzieci, pre-go wrzątkiem. Wlać mieszaninę do wody, po czym tworzą się grudki. Używać wyłącznie w tym celu łopatka, która w załączeniu.

Mieszanina nie powinny być przechowywane nawet w lodówce. Resztki jedzenia powinny natychmiast wlać butelkę i dokładnie spłukać.

Dzieciom w wieku od 1 do 3 miesięcy, mogą jeść nie więcej niż 120 gramów mieszaniny jednocześnie. Noworodki i robi pokonać maksymalnie 60 gramów. Ale dzieci, które osiągnęły wieku 3 miesięcy, jest już w stanie zjeść 150 gramów. Sześciomiesięczny okruchy syte 180 gramów i letniego dziecka – 240 gramów. Karmić dziecko w odstępach 3-4 godzin, jako mieszaniny, w przeciwieństwie do mleka matki jest trawione bardzo powoli.