788 Shares 5666 views

Ziemniaki z filetami z kurczaka w piecu: pyszne świąteczne potrawy!

Ziemniaki z filetami z kurczaka w piecu są tak smaczne, obfite i apetyczne, że takie niezwykłe potrawy mogą być łatwo podane do świątecznego stołu. Należy szczególnie zauważyć, że ten obiad jest przygotowany bardzo łatwo i szybko, a co najważniejsze, nie musi kupować dziwnych i kosztownych składników.


Przepis na ziemniaki z filetem z kurczaka w piecu

Niezbędne składniki:

  • Ser twardy dowolnego rodzaju – 210 g;
  • Majonez o średniej zawartości tłuszczu – 140 g;
  • Pierś kurczaka, świeżo mrożona – 500 g;
  • Duże żarówki – 2 szt.
  • Ziemniaki duże młode – 5-6 bulw;
  • Masło – 1 łyżeczka deserowa;
  • Morze Słoniowe – do smaku;
  • Tłuszcz kremowy 40% – 105 ml;
  • Pieprz czarny – kilka szczypiec.

Proces obróbki mięsa

Ziemniak z filetem z kurczaka w piecu gotuje się dość szybko. Ale aby podgrzać to naczynie, wszystkie jego składniki muszą być przygotowane z wyprzedzeniem. W tym celu należy wziąć piersi z kurczaka, umyć je dobrze, a następnie delikatnie oddzielić je od kości, skóry i chrząstki. Powstałe ciało jest zalecane do lekko rozłożonego, w wyniku czego uzyskuje się kilka warstw mięsa. Pożądane jest trochę soli i pieprzu.

Proces przetwarzania warzyw

Ziemniak z filetem z kurczaka w piecu zapewnia użycie świeżych i młodych produktów. Przecież tylko dlatego otrzymasz wspaniałe wspaniałe danie. Tak więc należy umyć i obrać bulwy ziemniaka i kilka dużych cebul. Potem cebula powinna być pocięta na cienkie pierścienie, a każdy ziemniak powinien być posiekany do 2-3 kół (nie więcej niż jeden centymetr gruby). Następnie, przetworzone bulwy należy umieścić w misce, dodać do nich soli i pieprzu, a następnie dokładnie wymieszać rękami.

Formowanie naczynia

Aby przygotować taką świąteczną kolację, zaleca się użycie naczyń szklanych do piekarnika o grubych ścianach. Powierzchnia powinna być obficie obficie masłem. Następnie należy przygotować następujące składniki w następującej kolejności: cebula, ziemniaki, filet z kurczaka. W piecu naczynie to odbywa się w ciągu 35-48 minut. Zanim jednak go umieścimy, wylejesz 105 ml kremowej śmietany, zakryj majonezem i posypano tartym serem.

Obróbka termiczna

Ziemniaki z filetami z kurczaka w piecu powinny być pieczone, aż ser topnieje, a mięso i warzywa stają się zupełnie miękkie. Można to określić nie tylko przez przebijanie go widelcem lub nożem, ale również za pomocą bezpośredniej próbki. Należy zauważyć, że jeśli wolisz zobaczyć roztopiony ser na talerzu, a nie utwardzony przez obróbkę cieplną, to należy ją umieścić na powierzchni piersi kurcząt zaledwie kilka minut przed ich przygotowaniem.

Prawidłowe podawanie do stołu

Pieczone ziemniaki z mięsem drobiowym i serową kapslem zaleca się na uroczystą kolację tylko wtedy, gdy jest gorąca. Również powierzchnia naczynia powinna być ozdobiona liśćmi natki pietruszki lub innych zieleni.