445 Shares 3472 views

Stolica Ukrainy: Kijów atrakcje

Kijów, jak wszyscy wiemy, jest stolicą sąsiedniego państwa – Ukraina. Po tej wspaniałej działce było stolicą starożytnego Rosji, najbardziej znany i najczęściej słowiańska grad, położone nad Dnieprem, na siedmiu wzgórzach. Kijów Miejsca znane na całym świecie, a on sam – ogromny pomnik historii. Lokalny smak nie pozostawi nikogo obojętnym.


Ale jeśli jesteś w tym pięknym miejscu nie jest to długi czas, i to jest dosłownie kilka dni, należy wiedzieć najważniejszych zabytków Kijowa, w czasie, aby zobaczyć je przynajmniej.

I uważamy, niektóre z nich. Będąc w stolicy Ukrainy, należy ocenić jego kościoły i katedry, z których jest wiele. Na przykład, Katedra Włodzimierza w Kijowie – jeden z dobrze znanych repozytoriach sztuki sakralnej z końca XIX wieku. Wewnątrz namalował dzieła Michaiła Nesterov, Vasnetsov, Vrubel – wielkich artystów, które miały dużo uwagi Europejskiej i sztukach krajowych.

Atrakcje w Kijowie są na każdym kroku. To nie jest nawet poszczególne budynki, a cała duża powierzchnia z kompleksem budynków, na przykład główny obszar całej Ukrainie – Plac Niepodległości. To raczej wspaniały zespół architektoniczny każdego roku odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów z całego świata. Trudno jest znaleźć kogoś, kto nie słyszał o pow.

Znak rozpoznawczy miasta stał pomnik Bogdanu Hmelnitskomu, który jest jednym z najbardziej znanych zabytków miasta. Otwarcie było w lipcu 1888 roku po raz pierwszy, a dziś możemy rozważać ideę tej postaci jeden niepodzielny rosyjskiego imperium. Autorem projektu był rzeźbiarz i malarz Michaił Mikeshin.

Zwiedzanie zabytków Kijowa, to jest niemożliwe do pominięcia Maryjskiego Palace, który został zaprojektowany przez Rastrelli w 1750 – 1755 lat. A place to go sam zbudować wybrał córkę Piotra I, cesarzowej Elżbiety. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, bomba uderzył go, i został poważnie uszkodzony. Pałac został przebudowany w 1945 – 1949 lat, ale w pełni przywrócona według rysunków zatwierdzonych wcześniej Rastrelli, w 1979 – 1982 lat.

Światowej sławy Filharmonia Narodowa. Ten budynek został zbudowany dla Zgromadzenia Kupców. To zajmuje znaczną część dużego audytorium z doskonałą akustyką. W pewnym momencie było Rachmaninow, Chaliapin, Czajkowskiego, Skriabina, Łysenko. Papież Jan Paweł II spotkał się w Filharmonii w 2001 roku z ludzi w Kijowie.

Rozglądając zabytków Kijowa, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na budynku Administracji Prezydenta. Jest to bardzo wielki budynek, który góruje nad lepkie. Wcześniej były dwie konstrukcje zbudowane dla siedzibie okręgu wojskowego. Następnie zostały one połączone w jedną i przebudowany. Po wojnie mieścił się Komitet Centralny PZPR, a od 1991 – administracji prezydenckiej.

Biorąc pod uwagę, zabytki Kijowa, jeśli czas może być podany do drugiego i Saint Sophia Cathedral, Klasztor św Michała, Kijów Uniwersytet, Opera House, Kijów-Pechersk, Narodowy Bank Ukrainy, Andrew Descent, Klovsky Pałac, Kijowsko-Mohylańska, Vladimir Hill.

I to nie wszystko zabawne i pouczające, że znajduje się w stolicy Ukrainy. Zarezerwować wycieczkę po mieście i będą mogli zobaczyć wiele ciekawych rzeczy.