725 Shares 4389 views

Cyklamen kwiat – oryginalny prezent na święta Nowego Roku

Cyklamen kwiaty wyróżnia się spośród innych niezwykłego uroku i obfitego kwitnienia.


Cyklamen kwiat przypomina motyla i ma przyjemny zapach. Jedna roślina może jednocześnie kwitną 50 kwiatostany. Ponadto, są one zaskakująco zróżnicowane. Cyklamen kwiat ma białą lub czerwoną barwę, kolor czerwony ma wiele odcieni. Sercowate skórzaste liście na długich ogonkach siedzi i ozdobione są szaro-srebrnej konstrukcji. Lud nazywa Alpine cyklamen fiołek, dryakvoy i ziemisty chleb. Jego najbliżsi krewni – fiołki i pierwiosnki. Ich podobieństwo widać ostrożnie patrząc na obraz kwiatów. Cyklamen – bardzo kapryśna roślina. Ale jeśli on jest stworzenie korzystnych warunków, będzie zachwycać jego rozkwit w okresie zimowym.

W trosce o cyklamenu

Przy odpowiednim cyklamenu opieki żyć do 25 lat. Jaki rodzaj opieki potrzebują? Cyklamen nie tolerują obfitego podlewania i intensywne ciepło. Ciepło przestają kwitnąć, ich liście żółkną i opadają. Optymalna temperatura dla cyklamen – 12-15 ° C Nie pozwala temperatura spadła poniżej 10 ° C i wzrosła powyżej 20 ° C Cyklamen bardzo lubi światło, ale nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Dno podlewanie roślin trzeba pożądane wlać wodę do zasobnika. W żadnym wypadku nie należy dopuścić, aby utrzymać wodę zajechałem na liści i kwiatów. Z tej rośliny gnije i umiera. Niemożliwe jest całkowicie wykopać bulwy w ziemi: jedna trzecia z nich powinien wyglądać gleby. W puli powinny być małe, w przeciwnym razie roślina zakwitnie słabo i mogą gnić. okres odpoczynku, cyklamen zaczyna się na wiosnę. W tym czasie, liście i kwiaty więdną i opadają. Jeżeli nie wszystkie liście kruszą, są odcięte lub skręcanie. Rośliny umieszcza się w cieniu chłodnym miejscu, a czasami nawadniano, aby uniknąć wysuszenia ziemnych pomieszczenia. Na jesieni, po okresie spoczynku, gdy pierwsze liście, cyklamen przesadza. Miesiąc po przeszczepie zacząć karmić.

Typy cyklamenu

Grown 2 rodzaje roślin w pomieszczeniach: europejskie i cyklamen cyklamen perski. Kwiaty i liście Perski mniejsze niż w Europie. Drugi rodzaj roślin nie ma okresu odpoczynku, a nie rzucić jej liści. Kwiat cyklamen perski bezwonne. Ten rodzaj termofilnych i rośnie w temperaturze 18-20 ° C.

Powielanie cyklamenu

Propagowane bulwy roślin i przy pomocy nadziemnych pędów.

Zastosowanie cyklamenu

Pożądane jest, aby mieć cyklamen kwiat w jej domu. Poprawia to elektrownia tworzy atmosferę, w obudowie. Uważa się, że chroni przed złymi siłami i poprawia nastrój. W dawnych czasach, sok cyklamen był używany jako antidotum. Teraz medycynie ludowej używa roślinę do ustabilizowania rytmu serca i układu hormonalnego, normalizację miesiączki, zwiększenie potencji u mężczyzn, leczenie niepłodności. Jest on stosowany u pacjentów z cukrzycą, alergiami, dna moczanowa, migreny, reumatyzm i przeziębienia. Ale musimy pamiętać, że w bulwach cyklamenu zawiera saponiny, które w dużych ilościach może spowodować wymioty, biegunkę oraz drgawki.