575 Shares 3580 views

Jak zrobić kapustę kwaśną w domu, który był pyszny

W zimie, gdy produkt nie jest wystarczająco dużo witamin, to od dawna jest pożywieniem kiszonej kapusty. Jest to jeden z głównych produktów spożywczych w wielu krajach Europy i Azji. Pomimo faktu, że jest to proste jedzenie, kiszona kapusta jedzenia nie tylko biedni, ale także bogatych. Po tym wszystkim, oprócz dużej liczby witamin, że zawiera wiele włókien, kwasów organicznych i pierwiastków śladowych. Dlatego każda kobieta powinna wiedzieć, jak zrobić kapustę kwaśną w domu.


Ten unikalny warzyw – jeden z najstarszych na ziemi. Obecnie istnieją setki odmian kapusty, powszechne na całym świecie. Jest to użyteczne w postaci świeżej, często jego sok jest stosowany do leczenia pewnych chorób. Jednak jednym z najbardziej przydatnych produktów spożywczych – kapusty kwaszonej kapusty, ponieważ gdy zwiększa zawartość witaminy C i korzystnych kwasów organicznych. Włókno przechodzi w przyswajalnej postaci i solanką poprawia trawienie. Ale żeby dla wszystkich korzystnych właściwości są zachowane przez dłuższy czas, trzeba wiedzieć, jak zrobić kapustę kwaśną w domu, aby zachować to zatruły i była chrupiąca.

Aby to zrobić, trzeba wybrać czas gotowania w prawo i sam warzywa. Kiedy można zrobić kapustę kwaśną? Najlepiej jest to zrobić na rosnącej księżyca, w poniedziałek lub wtorek. Najczęściej solenia produktów późną jesienią, po zbiorze wczesnych odmian do nieodpowiedni – są luźne i zawierają mało cukru. Musisz wybrać głowę grubą, czyste cięcia na. Zdjąć z górnych liści, kolb i zaciemnionych miejscach. Spróbuj kapusty smak – jeśli jest soczyste i smaczne, a następnie iść do przodu i rozpocząć solenie.

Jak zrobić kapustę kwaśną w domu, więc była przechowywana przez długi czas i było smaczne? Różne gospodynie ich receptur do wytrawiania. Można gotować drobno posiekane lub rozdrobnione kapusta, ale można ją jeszcze marynowane całe głowy kapusty. Jako dodatki marchew brać częściej, daje potrawie piękny kolor i słodycz. Ale można zrobić kapustę kwaśną, a bez niego, jak i żurawiny, jabłka, chrzanu, żurawiny i buraki. Czasami to sprawia, że nawet bez soli, ale to danie nie jest przechowywany przez dłuższy czas.

Ferment kapusty w domu jest bardzo prosta. W 5 kg się 4 średnie marchew i 3 łyżki drobnej soli. Nie zaleca się stosowania soli jodowanej, jakość kapusty ulegnie pogorszeniu. Mimo to, trzeba będzie pan szkliwa, szkliwo lepiej jeśli nie jest uszkodzony. Strzępić kapustę drobno lub grubo jak chcesz, marchew wcierać w grubej tarce. powinny one dobrze wymieszać przed umieszczeniem w pojemniku z solą, trochę zgniotu ręce, tak aby pojawił się sok. Mocno ugniatać kapusta nie jest zalecane, ponieważ okaże miękkie.

Stos warstw kapusta konieczne, kropienie i dobrze rozdrobnionych marchewek
Ubijanie. Top ze świeżych liści i umieścić jarzmo. Ważne jest, aby cała kapusta była pokryta soku. Zazwyczaj proces fermentacji w temperaturze pokojowej wynosi 3 dni. Potrawy Gotowość zależy od koloru solance – powinien być przejrzysty. Koniecznie codziennie kapusta przebić do dołu noża do gazów.

Wiele gospodyń domowych są zainteresowani jak szybko zrobić kwaśną kapustę? Jest to przepis, w którym potrawa jest gotowa w ciągu kilku godzin. Aby to zrobić, trzeba zmieszać posiekaną kapustę z marchwią, nie tylko, ale również z czosnkiem. Po umieszczeniu słoik jego wlać gorącą solanką. trzeba wziąć cukier, ocet devyatiprotsentny, jak również dowolny olej roślinny do niego, ale sól gotować. Czasami również dodać gorącą pieprz i ziele angielskie i inne przyprawy do smaku.

Kapusta kwaszona – idealne danie na zimę. Poprawia trawienie, pomaga schudnąć, zwiększa odporność i hamuje wzrost komórek rakowych. To odciąża wątrobę i żołądek, poprawia stan skóry i oparzenia leczyć. Dlatego każda kobieta powinna wiedzieć, jak zrobić kapustę kwaśną w domu, a zadowolić swoich bliskich zdrowe i smaczne danie.