775 Shares 9157 views

Dlaczego kobiety są trudniejsze do negocjacji?

Kiedy kobiety w strukturze gospodarczej, przyjść na spotkanie z potencjalnym klientem, ona nie czuje się przekonany, że negocjacje odbędą się w korzystnej sytuacji dla niej. Piękne panie, które aktywnie walczą o równość, początkowo niedoceniana własną siłę. Klienci czują się go subtelnie, więc uwierzcie głównie mężczyzn. Bardzo często mówi się w martwym punkcie lub nawet złamać. Partner biznesowy wymaga czasu na refleksję, obiecuje oddzwonić, ale zazwyczaj tego nie robi.


Czy to prawda, że kobiety nienawidzą negocjacji?

Jako uznany przez pracowników dużych firm, ich nienawiść do negocjacji. To męczące i denerwujące proces, rodzaj gry bez zasad, za ich boi. Mężczyźni, wręcz przeciwnie, czuć się swobodnie przy okrągłym stole z partnerami i potencjalnymi klientami. Prawdopodobnie będziesz zaskoczony, nie niechęć kobiet do negocjacji osłabia ich pozycję, jeśli chodzi o płace. Mimo, że od 1963 roku, luka dochodowa spadła nieznacznie w rzeczywistości liczby te są dalekie od równości. Kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni, szczególnie jeśli chodzi o mniejszości etnicznej.

Przyczyny występowania różnic w wynagrodzeniach

Zdaniem ekspertów, problem równego wynagrodzenia jest bezpośrednio związana z niechęć kobiet do negocjacji. Jest to bardzo złożony problem, godne osobnego dużego badania. Niektóre statystyki pokazują, że kobiety wolą siedzieć za bardziej elokwentnych mężczyzn, inne dane wskazują inaczej. A im wyższy cel postawiła sobie rozpocząć kobieta biznesu, tym bardziej prawdopodobne jest to, że zmusi się do negocjacji z klientami. Jednak nawet w tym przypadku, nie jest odporny na uszkodzenia.

Duże koszty społeczne

Będziesz zaskoczony, ale nawet w przypadku pozytywnego wyniku negocjacji jest dobra praca pracownika, jego aktywności oraz promowanie dobrych pomysłów nie gwarantują wyższe płace. I to nie znaczy, że same kobiety biznesu doceniają ich pracę mniej. Oni są tak samo często, jak silniejszej płci, poproś szefa wzrost wynagrodzenia, tylko 25% przypadków mniej prawdopodobne, aby otrzymać odpowiedź twierdzącą. „Więc dlaczego są wyczerpane, pracując po 10 godzin dziennie, jeśli twoje wysiłki może przejść niezauważony?” – tak sądzę jakąś część pracowników biurowych i nie chce ponownie wystawiać naprężenia mentalności.

Negatywne postawy wobec kobiet w negocjacjach

Po pierwsze, potencjalni partnerzy i klienci początkowo negatywnie skłonny negocjować, gdy dowiadują się, że kobieta pojawi się przed nimi. Stereotypy związane z płcią są nadal obecne w atmosferze dowolnej strukturze gospodarczej. Mężczyźni początkowo postrzegany jako silny, pewny siebie osobowości, więc klienci czują wobec nich większy stopień zaufania. Rozmawiać z kobietami jest trudne ze względu na znaczek „trudne rozmówcy.” Kiedy kobieta przychodzi do negocjacji, to jest tak samo łatwo formułować swoje myśli, ale jakoś spełnia mniej zrozumienia. Tak więc, bez względu na to, co kobieta powiedziała, że początkowo był postrzegany jako niepożądany „rozejmu”. Stąd ogromna różnica w osiągnięciu pozytywnego wyniku negocjacji.

Dlaczego kobiety są tolerancyjne wobec niskich zarobkach?

Wielu z nas nie myśleć o tym, jak różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. Barbary Stenni opublikował książkę „Tajemnice sześciu kobiet”, gdzie na początku czytelnik jest podanych kilka pomysłów, dlaczego płci pięknej zarabiać mniej. Ktoś może być sceptyczny tego produktu, jeśli byłoby to bohaterowie nie byłoby prawdziwe kobiety, profesjonalne cechy, których szczegółowe specyfikacje zostały podane. Oto kilka cech kobiety, którzy są przewlekle zaległy: mają wysoką tolerancję na niskie płace, nie doceniają swoich możliwości, gotowy do pracy na zasadzie dobrowolności, uzasadnić ubóstwo szlachty i nienawiść do negocjacji.

Cechy, które uniemożliwiają wysokie zarobki

Idziemy przez wszystkich tych funkcji w sposób bardziej szczegółowy. Płci pięknej w ich ogólnej masy mają wysoką tolerancję na niskie płace. Wiedzą, że mogą zarobić więcej, ale zgadzają się znosić skromnych pensji, wierząc, że jest to lepsze niż nic. Jest niedocenianie własnej wartości jako oddzielnych zespołów zawodowych. Nikt nie wezwie te kobiety współpracownicy zły, głupi i niewykształceni. Są one jednak pogodzić z losem, a nie próbować go usprawiedliwić. Z jakiegoś dziwnego powodu, bohaterka książki Barbara Ściany myśleć, że nigdy nie będzie dobrze zapłacić.

Na przykład, jest to w pełni zastosowanie do pisarzy czy nauczycieli. Przedstawiciele tych zawodów uzasadnić obecność skromnych pensji pragną pracować „dla idei”. Lubią to, co robią, a więc są w stanie zaakceptować niskie płace. Niektóre kobiety wykorzystywane uzasadnić swoje stanowisko niski popyt na ich pracy, wierząc, że ich przemysł i przedsiębiorstwa nie muszą płacić wyższe niż przeciętne płace. Jeśli te kobiety mają możliwość pracy w nadgodzinach, ale za niewielkie wynagrodzenie, pójdą do tego kroku, pamiętając, że pracodawca nie będzie oferować dwa razy.

Dlaczego poprosić o podwyżkę tak ciężko?

Większość postaci w tej książce nienawiści negocjacji z władzami w odniesieniu do wzrostu płac. Są niechętnie wskazywać na wzrost, gdyż obawiają się poważnych konsekwencji. Na przykład, chcesz zdobyć więcej pieniędzy i powie swojego szefa. Wtedy można sobie wyobrazić, że poniesione gniew pracodawcy. Zgodnie z prawem, każdy gatunek z was wydaje się pociągnąć koc na siebie. Szef nie chce rozstać się z dodatkowych pieniędzy, jak nawiązywać do niego, że twoje umiejętności są warte więcej. Ale potem sobie wyobrazić, jak on natychmiast rozstał się ze sobą, biorąc swoje miejsce niedoświadczony stażystę, właśnie ukończył college. Innymi słowy, jesteś pewny, aby znaleźć głowę miejscu więcej niż jednego kandydata. I wszystkie te kobiety będą znosić niskie wynagrodzenia, podczas gdy można umieścić na zewnątrz drzwi. Ta perspektywa sprawia, że można trzymać się w tym miejscu i nic nie pytać.

Ubóstwo – to nie przestępstwo

Wszystkie te kobiety uważają, że ubóstwo jest szlachetny. Wierzą, że ubóstwo może być utożsamiane z moralnością i bogactwa – chciwość i vice. Płci pięknej otwarcie powiedzieć, że pieniądze – jest zły. Oczywiście, jeśli kobieta ma na pracowników dużej firmy, to nie będzie wspinać się na ich drodze, aby udowodnić, że nie jest gorszy niż mężczyźni. Wręcz przeciwnie, to z wielką niechęcią do negocjowania lub całkowicie zrezygnować z tej perspektywy. Ale podczas gdy kobiety umniejszać jego osiągnięć i idealizowania ubóstwa, potencjalni klienci oskarżają ich o najbliższej umysłu, brak asertywności i niskich kwalifikacjach. W ten sposób rodzą się mity płeć. Pracodawcy nie doceniają pracy kobiet zasłużył, a następnie przy każdej okazji powiedzieć, że ich pracownik nie jest w stanie niczego sensownego.

Brak asertywności

W sprawiedliwości należy zauważyć, że kobiety są obdarzone wspólnych „męskich” cech, które są uważane za ważne w negocjacjach. Brak agresywności i niechęć do konfrontacji zrobić pozytywny wynik negocjacji dość trudne do osiągnięcia. Karierowiczów Uwaga: Nic nie jest niemożliwe dla tych, którzy mają cele i regularnie podnosić swoje umiejętności. Nie myśl o negocjacjach jako sposób na zwiększenie zarobków. Potraktujcie to jako ogólną rozbudowę swoich możliwości zawodowych.