261 Shares 2408 views

Czy powinienem iść do Tajlandii w październiku: charakterystyka, klimat i opinie

Duża liczba turystów wolą odpocząć w jesieni. Wynika to z faktu, że napływ turystów nie jest tak wielka, jak w lecie, a pogoda jest łagodna i korzystne. Czy powinienem iść do Tajlandii w październiku? Spójrzmy na ten artykuł.


Trochę o kraju

Tajlandia obszar obejmuje ponad 500 000 kilometrów kwadratowych i znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej, między Indiami i Chinami. Jego brzegi są myte przez Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego. Język urzędowy – Thai, ale w kraju angielski jest powszechnie używany. Ludność Tajlandii jest reprezentowana głównie przez Tajów i Laosu. Istnieją również kolonie etnicznych chiński, malajski i wietnamskim. Mieszkańcy tego kraju są bardzo uśmiechnięty i przyjazny iz szacunkiem odnosić się do każdego turysty. Wierzą, że w umyśle każdego człowieka ma osobisty ratownicze, więc dotykać go z nieznajomymi nie zostały one przyjęte, jak przytulić lub podają sobie ręce. Prawie cała ludność Tajlandii buddysty.

Żywność i napoje

Tych, którzy planują wakacje w Tajlandii w październiku lub w jakimkolwiek innym miesiącu, należy wiedzieć, że prawie wszystkie jedzenie jest bardzo ostry w tym kraju. Dlatego przed przygotowywania potraw w restauracji nie zapomnij powiedzieć kelnerowi, że wrzucono do naczynia tak mało pieprzem. Ceny żywności są zupełnie wystarczające, street food można nawet nazwać bardzo tanie. Duża szklanka świeżo wyciśniętego soku z pół dolara oferuje obiad dla trzech osób wyjdzie około 5 $, ale prawie wszystko świeże owoce egzotyczne sprzedany za 1 $ za kilogram. I to nie znaczy, że tanie jedzenie jest niebezpieczne lub niehigieniczne. Można w spokoju kupić z nim, i tylko trzeba się obawiać przejedzenia. Tajlandia słynie z owoców egzotycznych i niepowtarzalnych drinków. Najbardziej popularne i niedrogie alkohol jest wino ryżowe, ale z nimi trzeba być bardziej ostrożnym – rano po kaca nie jest bardzo przyjemny.

klimat

Pogoda w Tajlandii jest piękny o każdej porze roku. Dla kraju charakteryzuje się subtropikalnych lub tropikalnych wilgotnym klimacie. Oznacza to, że co miesiąc w różnych obszarach ośrodków może być zupełnie inna pogoda.

W Tajlandii istnieją trzy pory roku: gorące, zimne i pora deszczowa. Po pierwsze, najbardziej suche, trwa od marca do maja. Temperatura powietrza w tym czasie jest utrzymywana na poziomie 38 stopni Celsjusza. W kwietniu, gdy ciepło nagrzewa się do granicy, Thais uczcić specjalną wakacje – Songkran. Można uznać, tajski Nowy Rok, że wiele firm blisko na kilka dni, festiwale gospodarze miasta, a ludzie przelewa zimną wodą i zabawy z serca.

Pora deszczowa w Tajlandii długa i trwa prawie całe lato i jesień. Ale jako kraj geograficznie rozciągnięte 2000 kilometrów, a następnie w każdym regionie są uważane za różne miesiąc deszczowo. To jest w porządku i Tajlandia. Phuket październik w którym suche i ciepłe, w przeciwieństwie do sierpnia i września, a radość zaczyna się pierwsi turyści. I tu na wyspie Samui ma nic do stycznia – tak długo trwa w czasie pory deszczowej.

Najbardziej atrakcyjne wakacje w Tajlandii są uważane za miesiące grudnia do marca.

To tak zwane chłodnym sezonie. Temperatura powietrza jest bardzo wygodne i nie wzrasta powyżej 30 ° C w ciągu dnia. Morze jednocześnie ciepłe i przyjemne. Jednak w tym czasie istnieje znaczne napływ turystów oraz imponujący wzrost cen.

Co do reszty to jest w październiku, prognoza na ten miesiąc podobny do następującego: Coast Południowa (to ośrodki wypoczynkowe, takie jak Pattaya i Bangkok) wystarczająco ciepło, po południu powietrze nagrzewa się do 32 stopni w nocy – do 25 stopni Celsjusza; Phuket i Krabi Średnia dobowa wynosi około 30 stopni w nocy – około + 24 ° C; Samui Island zachęcił również komfortowe pogodę – po południu około 31 stopni Celsjusza w nocy do +24 ° C Temperatura wody wynosi od +27 ° C Ten czas jest optymalny dla podróży i wypoczynku dla tych ludzi, którzy nie są przyzwyczajeni do upału.

Jakie miejsca odwiedzić?

Jeśli planujesz wakacje w Tajlandii w październiku, należy być przygotowanym na deszczową pogodę i niejasne. A ponieważ można zaplanować dużą liczbę wyjazdów i wycieczek, jak zwykły wypoczynek na plaży w tym czasie nie będzie dostępna. Gdzie powinien odwiedzić?

 1. Bangkok. Najbardziej egzotyczne kapitał, który można zobaczyć tylko. Charakterystyczne punkty, z powodu których powinny dotrzeć w Tajlandii w październiku to złoty posąg Buddy i Pałac Królewski.
 2. Phuket. Bardzo cichy i niezwykle piękne miejsce. Oto najpiękniejsze plaże. Pogoda w Tajlandii w październiku, pozostawia wiele do życzenia, ale jest możliwe, aby zatrzymać się w Phuket, bo tu pora deszczowa kończy we wrześniu.
 3. Pattaya. Ten ośrodek jest stałą radość i odwaga. Ogromna ilość restauracji, barów i dyskotek przyciągają ogromną liczbę turystów.
 4. Turtle Island znajduje się na wyspie Samui. Jednak ci, którzy planują przyjechać do Tajlandii w październiku, jest mało prawdopodobne, aby przejść na nim – to okres deszczów tropikalnych na wyspach.
 5. rynku pływających stanowi zaskakujący mecz. Jest zobowiązany do udziału we wszystkich odwiedzających na wakacjach w Tajlandii.

Dlaczego muszę zaplanować wakacje w Tajlandii

W październiku lub w jakimkolwiek innym miesiącu, kraj ma wiele zalet w stosunku do innych ośrodków:

 • wiele słonecznych dni, podczas gdy w wielu krajach jest zimno i pada śnieg;
 • ogromna liczba hoteli, aby zaspokoić różne gusta i budżety;
 • okazja do zapoznania się z bogatą historią i unikalną kulturę mieszkańców Tajlandii;

 • ładny tandem plaża wakacje z dużą ilością rozrywki;
 • stosunkowo tanie i egzotyczne jedzenie i picie;
 • ludzie gościnni;
 • Wielkie możliwości dla zabawy i relaksu;
 • wolności słowa, pragnień i działań.

Porady podróży

Każdy, kto planuje odwiedzić Tajlandię (w październiku lub innego miesiąca), należy wiedzieć, jak nie należy postępować tak, aby nie urazić mieszkańców.

 • Nie można przysięgać lub podnieść głos. Dla Tajów to znaczy „utrata twarzy”. Jeśli zaczniesz płakać, po prostu zignorować.
 • Stripped może chodzić samotnie na plaży. W mieście, w każdym razie nie idź z pół-nagi tors. Zauważ, że wszystkie Thais ubrany w zamkniętym płaszczem z długimi rękawami. I to nie znaczy, że są zimne.
 • Zabrania się całować przed drugą. Pomimo faktu, że Tajlandia jest związany przez wiele z branży seksualnej i masaż erotyczny, cały kraj jest bardzo czysta.
 • Jest to niemożliwe, aby krytykować rząd. Na Thai King – świętego, i za każdym złym słowem przeciwko niemu jest postrzegana jako osobistą zniewagę.

Październik w Tajlandii: opinie

Jest oczywiste, że ci, którzy odwiedzili ten wspaniały kraj w spadku, nie żałował tego, co zrobił. Bardzo podobał mi się wakacje w październiku w Tajlandii. Ceny w tym okresie są dość niskie, jak w pokoju i wszystkiego innego. Dla przykładu, koszt tygodniowego wypoczynku dla dwóch zaczyna się od $ 400, w zależności od wybranego hotelu gwiazdy i żywności. Pogoda w Tajlandii w październiku zmiennym, ale komfortowa temperatura dla swobodnego ruchu na świeżym powietrzu. Najważniejszą rzeczą jest, aby przejść do regionów, gdzie pora deszczowa została zakończona. Z opinii turystów spoczywała w październiku następujące zalety można zidentyfikować:

 • Temperatura komfort, jak powietrze i woda;
 • niewielka liczba turystów i, w konsekwencji, brak kolejek, dostępność na plażach, i tak dalej itp..;
 • Niskie ceny na żywność i pamiątek, na przykład: $ 1 może kupić kilka magnesów, oraz fakt, że pysznym lunchu trzyosobowej rodziny, wystarczy $ 3-5;
 • wczasowicze zauważyć, że przerażające wszystkim pory deszczowej w październiku, znacznie przesadzone – deszcze, oczywiście, okresowo iść, ale one trwać tylko przez 15 minut, a następnie ponownie peeps słońce.

W ogóle, i ogólnie, można iść i powinny być w Tajlandii w październiku. A nawet jeśli nie można w pełni cieszyć się wakacje na plaży, chodzić na wycieczki do różnych kurortach. Dowiesz się wiele o historii i kulturze mieszkańców Tajlandii, starają się ich smak niesamowite jedzenie i można spokojnie cieszyć się słynny masaż. Odpoczynek z korzyścią i dla przyjemności!