619 Shares 4843 views

Ustawianie OBS: instruktaż, doradztwo. Ustawianie Stream OBS Dota 2

OBS (Open Software Nadawca) – mały prosty program zaprojektowany specjalnie dla audycji. Z tego narzędzia, można pokazać swój ekran komputera i umieść go w przypadku szerokiego grona odbiorców. transmisje te nazywane Stream. Szeroka dystrybucja i popularność OBS otrzymał w branży gier. Broadcast rozgrywka przyciągnąć dużą publiczność, zwłaszcza jeśli chodzi o cyber dyscyplin takich jak Dota 2, lol, CS GO i innych.

Dzięki OBS i kilka podobnych programów absolutnie każdy może stać się linek. Niektóre z nich są specjalistami w swojej dziedzinie, lub serpentyny dla zabawy. Jeśli chcesz spróbować swoich sił i podbić publiczność, ten artykuł pomoże dokonać przygotowań do oprogramowania Stream.

Pierwszym krokiem

Aby rozpocząć, należy zainstalować OBS. Program jest swobodnie dostępne w Internecie. Pobrać i cieszyć się, że może absolutnie każdy. Następnym krokiem po instalacji jest ustawienie OBS.

Przed skonfigurowaniem programu niezbędnych do ustalenia platformę, na której odbędzie się transmisja. W tej chwili, wybór konkretnych miejsc jest dość szeroka, zarówno zagranicznych i rosyjskich. Największy obszar jest Twitch.tv. Rosyjskiego – Goodgame, CyberGame.

rejestracja

Tworząc kanał w jednej z usług jest ograniczona do normalnej rejestracji. To jest możliwe, aby stać się linek. Przykładem będzie służyć jako ustawienia dla programu platformie Twitch.

Drugi krok

Po otwarciu programu powinien natychmiast udać się do „Ustawienia”. Było stamtąd zaczyna ustawienie strumienia. OBS – całkiem zrozumiałe i przyjazne narzędzie, więc problemy z tym nie powinno się nawet początkujący użytkownicy nie.

Wszystkie podstawowe parametry dla strumienia znajdują się w sekcji „Kodowanie”. Z tych ustawień zależy od jakości obrazu. Platforma „Twitch” musi ustalić stały bitrate, więc trzeba umieścić pole wyboru przed CBR. Im wyższa maksymalna szybkość transmisji, tym lepsza jakość obrazu da OBS. Ustawienie Dota 2 zakłada dostatecznie wysoką szybkość transmisji, ponieważ gra jest dynamiczna i niska jakość obrazu będzie „rozpadać” na kwadraty.

Trzecim etapem

Kolejna zakładka – „Broadcast”. Ta pozycja nie jest również bez znaczenia. To literuje danych do komunikacji z kanałem Twitch, który został nagrany trochę wcześniej. W kolumnie «Stream Key» należy skopiować klucz, który znajduje się w prywatnym gabinecie „nerwowy”. Linia „nadawane usługę” musi być wybrany Twitch. OBS ustawienie Stream z Rosji i krajów WNP implikuje wybór dowolnego serwera Europejskiej (z prefiksem UE), w celu uniknięcia opóźnień i powolnych szybkości połączenia.

Poniższe dwie zakładki – A „Video” i „Audio”. W „Video” można wybrać rozdzielczość, która będzie w telewizji gry i karty graficznej, który będzie odpowiedzialny za tłumaczenie (ważne dla tych, którzy mają wiele kart w jednym komputerze). Drobniejsze strojenie najlepiej jest wykonywać po programach badawczych, staną się widoczne, gdy lokalizacja komputer problem i specyfika gry.

Na słabym komputerze

W „Zaawansowane” ustawienia jest zakończone OBS. Dla słabego komputera w pkt «CPU Preset”, wybrać odpowiednią wartość. Ultraszybkich komputerów odpowiedni dla bardzo low-end. Szybkie i dalej – nawet dla nowoczesnych, konfiguracje high-end. Szczerze mówiąc, dla strumienia w normalnej jakości z wysokim bitrate i rozdzielczości będzie musiał co najmniej komputer z dobrym procesorem. Cały ciężar odpowiedzialności za przetwarzanie obrazu jest na nim, a dopiero w drugiej kolejności – na karcie graficznej i pamięci RAM.

Jakoś pomóc w tej sytuacji można zmniejszyć szybkość transmisji i ustawień graficznych nisko w najbardziej „dote”. Pozwala to zmniejszyć obciążenie procesora. Ale jak DOTA 2 – dynamiczna gra z wieloma wydarzeniami na minutę i efektów strumieniowo z wolniejszych komputerach nie wyglądają bardzo atrakcyjnie. Obraz naoliwione, istnieje stałe fryzy i utrata ramki.

Ale w każdym przypadku, aby uzyskać największą wydajność i jakość obrazu na serpentyny może wykorzystać transmisję testową, a dużo kopania w otoczeniu OBS.

czwarty etap

Ustawianie OBS jest skończona – nadszedł czas, aby zacząć uczyć narzędzia, aby usunąć grę na ekranie, a początkiem samej audycji. OBS Ekran główny składa się z następujących elementów: okna podglądu sceny, źródeł i przyciski sterujące Stream. Przed rozpoczęciem należy uruchomić Dota 2 i włącz go. Teraz trzeba zająć się jakie funkcje są wykonywane przez scenę i wykonać żadnych źródeł. Ta scena jest zbiorem źródeł. Źródła mogą być gry, kamery internetowe, czat, itp okno Wszystkie te elementy są dodawane w pojedynczym etapie i przy wyborze pojawia się na ekranie na raz. Dzięki czemu można tworzyć wiele różnych scen dla różnych gier lub sytuacjach, na przykład, aby wstrzymać serpentyny wybrać piękny wygaszacz ekranu i umieścić go w jednym kliknięciem „OBS”.

Po zdefiniowaniu ze sceny, można rozpocząć transmisję, klikając na odpowiedni przycisk w strumieniu Panelu sterowania. Powyższe kontrole są skala głośności mikrofonu i gry, które mogą być regulowane niezależnie od siebie.

Po rozpoczęciu nadawania w oknie podglądu mogą być widoczne z zewnątrz, wygląda jak strumień. W dolnej części okna programu, nie ma informacji na temat jakości utratą połączenia i ramki. Uzyskanie stabilnego połączenia bez utraty dobrej pomocy online oraz właściwy setup. OBS dla wygody może być wyświetlany na drugim monitorze (jeśli są dostępne), aby nie wyłączyć „kropka”, nie przerywając gry. Jest mało prawdopodobne, że widzowie będą mieli ciągłe przerwy w transmisji i abstrakcji streamer.

Wymagania Internet

Dla streamingu wymaga nie tylko potężny komputer, ale szybki dostęp do internetu. Należy zauważyć, że prędkość pobierania dla transmisji nie jest ważne. Co najważniejsze – wysoką stopę zwrotu. Dla stabilnego strumienia odniesienia bez opóźnienia oraz utraty ramek zalecanej szybkości uwalniania co najmniej 10 Mb / s.

Ustawianie Stream OBS Dota 2 – prosty proces. Każdy może spróbować swoich sił w prowadzeniu audycji na żadnej z platform. Najważniejszą rzeczą jest, aby pamiętać, że obecność wsparcia technicznego – to tylko połowa historii. Druga połowa – to zdolność do gry „kropka” i być dobrym liderem.