703 Shares 6189 views

Jak poprawnie ugotować buraki w celu zachowania jego właściwości

Każda nowoczesna kuchnia nie może zrobić bez takiego warzywa jak buraki. Ma dobre właściwości smakowe i użyteczne, ponieważ zawiera witaminy, minerały, kwas askorbinowy, karoten, alkaloidy i inne pierwiastki. Jednocześnie alkaloidy wzmacniają naczynia włosowate, trawią białka organizmu i rozkładają tłuszcze, zmniejszają poziom cholesterolu we krwi. Trzeba wiedzieć, jak poprawnie ugotować buraki, aby zachować w nim wszystkie te elementy. Należy zauważyć, że witamina U obecna w warzywach nie rozkłada się w wysokiej temperaturze, dlatego pozostaje niezmieniona niezależnie od rodzaju leczenia.


Buraki są użyteczne w dowolnej formie, jak w świeżych, gotowanych, marynowanych lub duszonych. Zwykle przygotowuje różne sałatki, borsch, okroshki i buraki. Pomimo tego, że ta kultura warzywna może zachować swoje właściwości podczas gotowania, nadal zaleca się przestrzeganie pewnych zasad dotyczących prawidłowego gotowania buraków. Więc warzywa muszą być gotowane oddzielnie od pozostałych produktów w wodzie bez soli. W tym przypadku buraki można gotować w rondlu, parownicy lub kuchence mikrofalowej.

Najpierw musisz dobrze umyć buraki. Korzenie nie muszą być cięte, ponieważ wraz z sokiem może przepływać i użyteczne substancje. Włóż warzywa do wrzącej wody, gotuj ją przez godzinę, w zależności od wielkości. Po zanurzeniu w wodzie z lodem w celu ułatwienia łuszczenia. Należy pamiętać, że w trakcie zimnego gotowania należy dodać wodę. I że buraki nie tracą koloru, kilka łyżek octu dodaje się do wody.

Przed wrzeniem buraka w kuchence mikrofalowej należy ją umyć i umieścić w celofanie. Gotuj w wysokiej mocy przez 20 minut.

Zaleca się przechowywanie spawanej kultury warzywnej w chłodnym miejscu przez nie dłużej niż dwa dni, w przeciwnym razie uwalnia sok i traci właściwości odżywcze.

Powinieneś wiedzieć, że najprzyjemniejszy jest młody burak o podłużnej formie. Dla barszczu wybrany jest wariant warzywny, który w cieście ma zmienne czerwone i białe pierścienie.

W ten sposób należy pamiętać, jak prawidłowo gotować buraki, ponieważ zależy to nie tylko od jego smaku, ale także od bezpieczeństwa jego korzystnych właściwości. Podczas gotowania woda powinna pokrywać trochę warzyw, a sam burak – gotować z zamknięciem. Ponieważ tlen wpływa niekorzystnie na witaminę C obecną w warzywach, po prostu ją niszczy. Gotowość korzenia sprawdza się metodą przekłuwania nożem, a gotowe warzywa powinny być miękkie.

Z pomocą tego przydatnego korzenia można leczyć wiele chorób, ale musisz wiedzieć i pamiętać, jak poprawnie ugotować buraki, aby osiągnąć pozytywny efekt leczenia. Do leczenia stosowanego jako wywar i sok, przydatny w chorobach gardła, serca i naczyń krwionośnych, wątrobie, przewodu pokarmowego, a także niedokrwistości. Ma działanie antyspazmatyczne, poprawia wzrok, jest stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego. Należy jednak pamiętać, że nie zaleca się spożywania świeżo wyciśniętego soku w dużych ilościach, może mieć negatywny wpływ na samopoczucie. Ten sok zawiera substancje lotne, które mogą nawet wiązać się z rozwojem śpiączki. Przed użyciem, powinien przez kilka godzin stać w ciemnym miejscu.

Uważaj na buraki dla osób cierpiących na osteoporozę, zapalenie błony śluzowej żołądka, cukrzycę, kamica moczowa i zaburzenia metaboliczne w organizmie. Nie można też łączyć go z gazowanymi napojami i sokami kwaśnymi.

Tak więc, aby wiedzieć, jak właściwie gotować buraki, musisz pamiętać o kilku prostych zasadach. Jeśli się do nich stosujesz, możesz nie tylko otrzymać pyszny produkt, ale także wzbogacić swoje ciało o wiele pożywnych i użytecznych substancji.