336 Shares 5349 views

Umowa Belovezhskoe w 1991 roku. Umowa Białowieża sprawie eliminowania ZSRR i utworzeniu WNP

1991, Związek Radziecki. Patrząc wstecz i próbuje dać historyczną ocenę wydarzeń z 1991 roku, możemy śmiało powiedzieć, że nasz kraj zniszczony przez samych scenariuszy, które były wykorzystywane w Libii, Syrii, Iraku, Egipcie, a teraz na Ukrainie. Na szczęście, wielu uczestników w rozpadzie ZSRR, jego wspomnienia napisał w swoich pamiętnikach. Powszechnie wiadomo, że historia napisana przez zwycięzców. W tym artykule postaramy się zapoznać z różnych punktów widzenia na temat wydarzeń, które doprowadziły do powstania takiego dokumentu jako umowy Belovezhskoe w 1991 roku.

Tło wydarzenie

W 1985 roku doszedł do władzy młody, pewny siebie polityk Michaił Gorbaczow. Po wszystkie poprzednie sekretarze generalni starszych ludzi traktuje go bardzo pozytywnie. Ale później jego reformy prowadził kraj do kryzysu gospodarczego, politycznego, a nawet kulturowym. Staje się coraz bardziej widoczne rozwarstwienie ludności w kraju, pojawienie się nowego społeczeństwa klasowego – oligarchia. W wielu republik wzrosły nastroje nacjonalistyczne, wszystko naraz nagle chciał niezależność.

Gorbaczow: bohater czy zdrajca?

Czy Gorbaczow, który pojawił się do winy umowę Belovezhskoe 1991? Budżet Związku Radzieckiego był w dużej mierze opiera się na sprzedaży zasobów. W kraju jest coraz bardziej przywiązany do kredytów. Stopniowo przed Gorbaczowem był wybór – albo przeprowadzaniu reform, które korzystają w Stanach Zjednoczonych, i otrzymuje pożyczki od MFW, lub działając w imieniu swego kraju. Wybrał pierwszą opcję. Jest również dość popularny pogląd, że doszedł do władzy z pomocą Stanów Zjednoczonych. Początkowo miał niewielkie szanse, jak większość członków Politbiura tendencję do kandydatów Romanov i Grishin. Długo nie mógł zgodzić, więc było kilka spotkań. W rezultacie, „nagle” zatrzymał się Gorbaczowa. Cokolwiek to było, ale on doprowadził kraj do punktu bez powrotu, po której nie było powrotu.

Wpływy z zewnątrz rozpuszczania ZSRR

Ostro w wielu republikach odbyło lokalnym referendum w sprawie niepodległości. Nic podobnego? Ukraina, na przykład? Dramatyczny wygląd z bandą nieudaczników z wymogami niezależności od Balaklava nie niepokojące? Michaił Gorbaczow próbował siedzieć na dwóch krzesłach naraz. Z jednej strony, kraj potrzebuje pożyczki, a można je uzyskać poprzez wprowadzenie w życie reform narzuconych, az drugiej strony, że chce zrobić lepiej dla ZSRR. Świadczą o wydarzeniach w listopadzie 1990 roku i decyzję o przeprowadzeniu referendum ogólnokrajowego Gorbaczowa umieścić na swoim miejscu zarozumiały nacjonalistów.

W listopadzie 1990 roku, przywódcy trzech republik bałtyckich przybył do Paryża do podpisania Karty zjednoczonej Europie. Dopiero dzięki protestować Gorbaczowa je wydalony z sali. Dlatego nie możemy ze 100% pewnością powiedzieć, że winę za Rozpad ZSRR leży całkowicie na niego, a on zdradził ojczyznę. Inną kwestią jest to, na jakiej podstawie liderzy zazwyczaj wykonane na spotkaniu OBWE. Wszystko to pokazuje, że sytuacja jest napięta sztucznie. Kto na tym skorzysta?

Prowokacje w Krajach Bałtyckich

Wykorzystując zimie US całkowicie koncentruje się na działania wojskowe przeciwko Irakowi, pod presją Kryuchkov, Pugo i Yazov Gorbaczow dał zielone światło do brutalnego stłumienia separatystyczne działania w krajach nadbałtyckich. I 13 stycznia 1991 Litwini przejęli centrum telewizyjnej w Wilnie i wznoszonych barykad. Siły specjalne „Alpha” kazano burzy. Zabity 13 "Peaceful" obywateli w Balaklava. Żyje we wszystkich kanałach światowych obraz poszło zgodnie wojsku zabijanie niewinnych ludzi nieuzbrojonych, którzy po prostu chcą niezależności i żyć w Europie. Tydzień później, sytuacja powtarza się w Rydze. Aw kwietniu w Moskwie „inspekcji” pochodzi Nixon. Gorbaczow najwyraźniej przestał trzymać zachodnich mistrzów – gra wprowadza B. N. Eltsina. Zaczęło się to prześladowanie. Jelcyn i Gorbaczow konfrontacja osiągnął niewiarygodną ostrość.

Wyrazić zgodę na utworzenie WNP

Pod naciskiem USA Gorbaczow musiał zgodzić się federalizacji ZSRR i utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw. Zaczął przygotować odpowiednią umowę (w wyniku tego traktatu będzie porozumienie Belovezhskoe 1991), która była ostatnia kropla dla organów bezpieczeństwa ZSRR. W kraju wybuchła zamach sierpniu. powstał Komitet awaryjnego. Warto zauważyć, że w telewizji wszystkie trzy dni baletu zamach transmisji.

Wydarzenia w sierpniu 1991 roku

19-21 sierpnia 1991. Historia pisana jest przez zwycięzców, bo to jest naturalne, że informacje wpisane w księgach jako próbę zamachu stanu. Choć w rzeczywistości była to próba, aby zapobiec upadkowi kraju. Kryuchkov, Pugo, Boldin, Chenin, Bakłanow, Pavlov i Yazov próbował przejąć władzę w swoich rękach. Wepchnięcie prezydenta, to oni siłą podporządkować sobie kraj, który pragnął niezależność. W ten sposób będą one zachować integralność kraju. Ale niewielu wie, że podpisanie porozumienia ustanawiającego CIS zaplanowanego na 20 sierpnia zadowolony z liderami wszystkich 9 separatystycznych poglądach republik ZSRR i utrzymywane w stanie spójnym.

Cała prawda była taka, że Gorbaczow był w stanie wynegocjować z nimi. Z jednej strony, zgadzając się na utworzenie WNP, Michaił Gorbaczow poszedł na temat USA, az drugiej strony, Republika otrzymał prawo do niepodległości, ale federacji. Kluczowe kwestie będą nadal decydować im Moskwie. Z kilku powodów, scenariusz ten nie pasuje do wielu. Gorbaczow i jego rodziny zostały umieszczone w areszcie domowym na Krymie (był w tym czasie odpoczywał na morzu).

W jaki sposób bohater Jelcyna

W dniu 21 sierpnia został przygotowuje natarcie w Białym Domu na Kremlu. Jelcyn planowane przechwytywanie energii i przekazać go w Zavidovo. Ale „nagle” znaleźć ogromną liczbę chętny do pokrycia go z ich ciał. Biały Dom został otoczony przez tłum około 50 000 ludzi. Pomyśl! Nagle tak wielu ludzi, wstał i poszedł do Kremla. Nie Wolnego napoić i nakarmić, rozprowadzane ciast herbaty, gotowane żywności na skalę przemysłową.

Naturalnie, nie było ofiar. Krwawa. Kilka osób z koktajlami Mołotowa (ciche osób) znalazł się pod zbiornikami. To nie jest jeszcze do końca jasne, jaki cel zbiorniki weszła na Plac Czerwony. Są one skuteczne tylko w otwartym terenie. I wojsko zorganizowali zamach, nie mógł wiedzieć. Czy to po prostu próba zastraszenia. Oczywiście, zachodni korespondenci byli na służbie w pogotowiu, i łatwo można sobie wyobrazić obraz w powietrzu. Minister obrony Yazov załamał i wydał rozkaz wycofania wojsk z Moskwy. W tym zamachu jest zakończony, a jego inicjatorami byli w więzieniu.

Przypadek ten pokazuje, że wojsko rzadko okazują właściwy i perspektywiczną politykę. Najciekawsze jest to, że po wydaniu pierwszych połączeń wykonanych Gorbaczowa, Borysa Jelcyna i George Bush. Mówi ona także dużo. Po tych wydarzeniach, on się zmienił. Jego wiarygodność polityczną i spadł z niego kilka osób rozpatrywane. Był blady przed obrazem tło hiper pewność, energiczny Jelcyna.

Umowa Belovezhskoe

Straciwszy zaufanie do republik radzieckich Gorbaczow zaczął masowo przyjmują deklarację niezależności od Związku Radzieckiego. Teraz połączyć je w federacji nie było możliwe. A wynik tego wszystkiego została podpisana w dniu 8 grudnia 1991 roku umowy Belovezhskoe. Innymi słowy, została podpisana umowa o utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw. Podpis nie stawiać Gorbaczowa i Jelcyna.

A jeśli Gorbaczow początkowo grał dla federalizacji republik WNP Jelcyna z jego podpisem dał im pełną niezależność. W ten sposób, że spełnione pragnienie zachodnich partnerów, aby odpowietrzyć kraj. Belovezhskoe porozumienie w 1991 roku ogłosił, że Unia Wolnych Socjalistycznych Republik przestała istnieć.