852 Shares 9569 views

Palimpsest. Ta choroba lub początkowe stadium alkoholizmu?

Palimpsest – to nietypowe uszkodzenie mózgu związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem pamięci. Podczas alkoholu lub narkotyków osoba nie pamiętam niektóre szczegóły tego, co się dzieje (ogólny obraz osoby pamięta, ale niektóre szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń znikają z pamięci).


Palimpsest zwiastuje alkoholizmu

Uważa się, że palimpsest – są to pierwsze objawy alkoholizmu. Pierwszy dzień zapomina tylko fragmenty tego, co dzieje się dzisiaj, to na większe wykorzystanie niepowodzeń alkoholu pojawiają się coraz bardziej. To zaburzenie mózgu w końcu rozwija się pełnoprawnym amnezji, osoba upojenia alkoholowego nie pamięta niczego z pewnego punktu przed zaśnięciem.

stadium alkoholizmu

W pierwszym stadium alkoholizmu wydaje kompulsywne wykorzystanie uzależnienia od alkoholu, zwiększona tolerancja na mocnych napojów alkoholowych. Palimpsest – dyrygent między pierwszym i drugim stadium alkoholizmu.

Następnie rozpoczyna się silne pragnienie alkoholu, zatrucia i zmieniające się formy amnezji, nie są pierwszymi cechami ludzkiej degradacji. Zmiany są nie tylko od strony psychologicznej, ale również ze zmianami fizycznymi wystąpić do organów wewnętrznych.

W trzecim etapie alkoholizmu palimpsest alkoholu wchodzi amnezję, zaniki pamięci osoba może osiągnąć kilka godzin. Ważnym punktem dla określenia tego kroku – zmniejszenie tolerancji na alkohol, istnieje psychoz alkoholowych.

Jak pozbyć przejściowej amnezji

Kiedy nawet drobne uchybienia w pamięci była osobą, zrozumiałe jest, że miał palimpsest. To zaburzenie mózgu wymaga natychmiastowego leczenia, ale najpierw trzeba rozpoznać, że istnieje uzależnienie od alkoholu, a dopiero potem rozpocząć w celu rozwiązania problemu.

W ciężkich przypadkach procedura leczenie odbywa się w szpitalu, ale przede wszystkim w domu, pod nadzorem lekarza.

Pierwszą rzeczą, lekarz powołuje witaminy z grupy B Pozwalają osobą w celu przywrócenia uszkodzonego połączenia nerwowe. Taki sposób leczenia jest raczej długi czas (kilka miesięcy), ale skuteczne. Czasami używają leków, które poprawiają metabolizm tkanek.

Palimpsest – jest to pierwsze wezwanie do osoby aktywnie prowadzone z dala od alkoholu, to najpierw zaczyna stadium alkoholizmu. Jeżeli po burzliwych uroczystości pojawiasz się drobnych uchybień pamięci, należy poważnie zwrócić uwagę na ten problem.