521 Shares 3177 views

Palce palców. Struktura i cechy

Fałd kończyn ludzkich składa się z trzech części: ciało jest podstawą, bliższym i dalszym końcem, na którym znajduje się tuberosność paznokci.


Każdy palec człowieka składa się z trzech palców, z wyjątkiem kciuka (składa się z dwóch). Trzy palce palców nazywa się podstawą, środkiem i paznokciem. Palmie na palcach są krótsze niż na palcach. Najdłuższy z nich znajduje się na środkowym palcu dłoni, najgłębszy jest na kciuku.

Struktura palców: wydłużona kość, w środkowej części o kształcie półfabrykatu. Płaska część jest skierowana do boku dłoni, wypukła – z tyłu. Na końcu fałszywa są powierzchnie stawowe.

Poprzez modyfikację palucha palców można zdiagnozować pewne choroby. Objawem pałków jest pogrubienie końcowego palca palców i palców nóg. Przy takim objawie końce palców przypominają kolbę, a gwoździami są szkło zeganowe. Tkankę mięśniową, która znajduje się między płytką paznokciową a kością ma gąbczasty charakter. Z tego powodu, naciskając na podstawie gwoździa, wrażenie wydaje się być ruchomą płytą.

Palce perkusyjne nie są niezależną chorobą, ale tylko konsekwencją poważnych zmian wewnętrznych. Takie patologie obejmują choroby płuc, wątroby, serca, GIT, czasami – rozsiane wole i mukowiscydozę.

Złamanie palucha palca powstaje w wyniku bezpośredniego udaru mózgu lub uszkodzenia ciała i jest częściej otwarte. Jest też przekłuwalna, okołostawowa lub śródręczebna. Złamanie palucha paznokcia jest zazwyczaj fragmentacją.

Obraz kliniczny złamań charakteryzuje się bólem, obrzękiem i ograniczeniem funkcji palca. Jeśli występuje przemieszczenie wewnętrzne, odkształcenie jest zauważalne. Jeśli nie ma stronniczości, można zdiagnozować siniak lub napięcie. W każdym przypadku należy przeprowadzić badanie rentgenowskie w celu ostatecznego rozpoznania.

Leczenie złamania palców bez przemieszczania wykonuje się za pomocą gipsu lub opony aluminiowej, która jest stosowana, gdy palec naciągnięty jest na 150, średnio do 600, a główny – do 500. Nałożyć bandaż lub oponę przez 3 tygodnie. Po usunięciu materiału wykonuje się gimnastykę terapeutyczną z urządzeniami do fizjoterapii. Miesiąc później zdolność do pracy palca jest całkowicie przywrócona.

W złamaniach paliatek z przesunięciem, fragmenty są porównywane w znieczuleniu miejscowym. Po tym, na 3-4 tyg. Nakłada się gipsę lub metalową oponę. W przypadku złamań palców palców palec unieruchomiony jest lepkim tynkiem lub okrężnym bandażem tynkarskim.

Palalie palców często cierpią na zwichnięcia stawów śródmiąższowych i międzypaliczkowych. Dyslokacje są skierowane do tylnej części stopy, podeszwy i boku.

Problem ten rozpoznaje się poprzez charakterystyczne odkształcenie, skrócenie palca lub ograniczenie jego ruchu.

Najwięcej dyslokacji spada na palcu pierwszego palca, jego dystalnej części. W drugim miejscu są dyslokacje czwartego palca. Średnie palce cierpią znacznie rzadziej ze względu na ich położenie w środku stopy. W kierunku dyslokacji zwykle obserwuje się je z tyłu iz boku. Dostosować dyslokację przed rozwojem obrzęku. Jeśli obrzęk już się ustalił, to jest znacznie trudniejsze wstawienie do stawu phalanxu.

Skręcone zwężenia należy poprawić po znieczuleniu miejscowym. Jeśli trudno jest poprawić zwykłą metodą, użyj igły przez dalszą część palca lub użyj czapli. Procedura jest prosta i bezpieczna. Następnie narysuj uszkodzony palec wzdłuż długości i przeciwwagi (co asystent robi) w przypadku stawu skokowego. Naciśnięcie podstawy stronniczości ku phalanxowi, przemieszczenie jest kierowane.

W przypadku długotrwałych dyslokacji niezbędna jest interwencja chirurgiczna.