287 Shares 6808 views

„Cipramil”: instrukcję obsługi, cena, analogi, efektów ubocznych i opinie przygotowania

„Cipramil” – to jest znanym środkiem przeciwdepresyjnym jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny substancji. Jest on stosowany w leczeniu depresji, ataki paniki i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. W niektórych przypadkach, przepisać lek „Cipramil”? Instrukcje użytkowania, cena i ewentualnych przeciwwskazań są omówione w tym artykule. My również powiedzieć, czy można przyjmować tego leku u kobiet w ciąży i karmiących.


Struktura i skład

„Cipramil” wytwarza się w postaci białych tabletek, tabletek powlekanych, oznaczonego jako „C” i «N».

Substancja czynna – bromowodorek citalopramu. Liczba składników pomocniczych należą następujące: gliceryna (85%), stearynian magnezu, .. Laktoza jednowodna, kopowidon, itp powłoki zawiera makrogol 400, ditlenek tytanu, hypromelozę 5.

W sprzedaży leku jest w blistry po 14 tabletek, które znajdują się w kartonie.

Efekty farmakologiczne

Lek „Cipramil”, przegląd rzeczywistych pacjentów prezentujących nieco później w tym artykule, jest wysoce skuteczny lek przeciwdepresyjny. Lek nie cechuje się zdolnością do łączenia się z receptorami. Zgodnie z instrukcjami, hamuje cytochrom P450IID6, tak, że nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, które są metabolizowane przez ten enzym bezpośrednio.

Lek ten ma wpływ na układ przewodzący serca, ciśnienie krwi, działanie wątroby, jak i parametrów hematologicznych. Stwierdzono efekt przeciwdepresyjny jest już widoczne po 2-4 tygodniach regularnego stosowania. Stosowanie leku regularnie nie pociąga za sobą wzrost wagi pacjenta.

Po podawania doustnego, aktywny składnik biodostępność w przybliżeniu 80%. Jego maksymalne stężenie we krwi jest osiągnięty w ciągu 2-4 godzin po spożyciu. Preparat substancji czynnej jest wysyłany wraz z kałem i moczem.

wskazania

W niektórych przypadkach, przepisać „Cipramil”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że preparat ten jest szczególnie skuteczny w długich depresję i napady paniki. Ponadto zaleca się u pacjentów, aby wyeliminować uczucie niepokoju i bezprzyczynowemu tzw agorafobii. W niektórych przypadkach lek przepisany zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Przeciwwskazania

To jest absolutnie przeciwwskazane „Cipramil”? Sposób użycia leku wskazuje, że lek nie powinien być przyjmowany u pacjentów z nadwrażliwością na jeden lub więcej składników w obrębie jego struktury. Ponadto, w okresie ciąży i laktacji jest lepiej przestać go używać. Stosowanie leku jest możliwe tylko na zalecenie lekarza.

Lek „Cipramil”: instrukcje użytkowania

Terapia jest specjalistą w sposób indywidualny.

Gdy wgłębienia dawka dzienna „tsipramil” znajduje się 20 mg przyjmowana raz dziennie. Zalecana przez lekarza na podstawie cech choroby, w niektórych przypadkach, to zwiększa się do 60 mg. Zwykle po dwóch tygodniach leczenia, przebieg zaczyna wykazywać oczekiwanego efektu lek przeciwdepresyjny, ale to nie znaczy, że należy przerwać leczenie. Aby zapobiec nawrotom ostrych to kontynuowane przez okres sześciu miesięcy.

Jeśli pacjent jest zaniepokojony atakami paniki, wielu lekarzy również przepisać „Cipramil”. Instrukcje użytkowania tabletki leku czyta, że już w trzecim miesiącu leczenia można oczekiwać od pożądanego efektu. Pacjenci w pierwszym tygodniu leczenia powszechnie przepisywany lek w dawce 10 mg raz dziennie, a w drugim tygodniu – 20 mg. Taka dawka pozostaje niezmieniony aż do zakończenia leczenia.

Dzienne normy mogą różnić się w zależności od wieku pacjenta, jego stanu ogólnego i charakteru patologii neuronalnej. Na przykład, osoby z zaburzeniami czynności „Cipramil” brak być wykonane w mniejszej ilości (mniej niż 30 mg na dobę).

Przedawkowanie i skutki uboczne

Jak wspomniano powyżej, tylko na zalecenie lekarza, można wziąć „Cipramil”. Skutki uboczne negatywnych opinii o charakterze wyraźnie wykazały, że stosowanie leku w samoleczenia mogą znacznie pogorszyć jakość życia i stan pacjenta.

Przy zastosowaniu „tsipramil” Następujące objawy mogą pojawić się w zwiększonej dawce: senność, tachykardia, pocenie się, sinica, wymioty. Opierając się na fakcie, że swoiste antidotum obecnie nie istnieje, leczenie tej choroby powinny nosić objawowe. Po zażyciu pigułki pacjentowi w pilnej potrzebie płukanie, podać węgiel aktywowany i natychmiast szukać pomocy kwalifikowanego.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania leków w okresie laktacji lub w okresie ciąży nie zostało ustalone. Używanie „Cipramil” jest uzasadnione tylko wtedy, gdy potencjalne korzyści z leczenia dla kobiet znacznie przekracza prawdopodobnego zagrożenia dla płodu wewnątrz macicy lub noworodka.

Zgodnie z wynikami badań doświadczalnych, działanie teratogenne lub niekorzystny wpływ na funkcje rozrodcze kobiecego ciała został zidentyfikowany.

interakcji

Jak zachowuje się z innymi lekami „Cipramil”? Skutki uboczne negatywnego charakteru opinii nie stwierdzono niezgodność chemiczną leku. Połączenie z inhibitorami MAO może wywołać objawy przełomu nadciśnieniowego.

Eksperci ostrzegają, że jednoczesne stosowanie konsumpcji narkotyków i alkoholu nie jest zalecane. Kardiotropowymi farmakodynamiczne współdziałanie pomiędzy elementami oraz lek danych zostały zidentyfikowane.

Przestrogi

Doświadczenie w leczeniu kobiet w pozycji tego leku jest bardzo ograniczona, więc jeśli to możliwe, lepiej z niego zrezygnować. Z dużą ostrożnością należy przyjmować leki osobom, które są stale prowadzenie samochodu lub ich natychmiastowe działanie na pracę związaną z obsługą mechanizmów precyzyjnych.

Z drugiej strony, aktywność leku w organizmie nie ma wpływu na reakcje psychomotoryczne i funkcji intelektualnych. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że u pacjentów z rozpoznaniem depresji jest często spadek zdolności do stałej uwagi. Może to jeszcze gorzej, gdy stosowanie leków psychotropowych.

Wszyscy pacjenci bez wyjątku, odbieranie leki przeciwdepresyjne, wymagają stałego nadzoru lekarskiego. Szczególną uwagę należy zwrócić na pacjentów na początku leczenia, podczas zwiększania prawdopodobieństwa tendencje samobójcze.

Lek „Cipramil”: analogi i ceny w aptekach

Analogi tego leku są następujące: „Oropram”, „Tsitalon”, „cytolityczną”. Wszystkie leki mają swoje własne cechy, przeciwwskazania i metod użytkowania. Dlatego ważne jest, aby przed ich zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Ile jest „Cipramil”? Cena aptekach tego leku może być różna. Średnio dla tabletek będzie musiał zapłacić około 900 rubli. Całkowity koszt zazwyczaj zależy na marginesie firm farmaceutycznych.

Recenzje prawdziwych ludzi

Jest to skuteczna „Cipramil”? Recenzje tego preparatu są najbardziej kontrowersyjne, ale w większości przypadków są one pozytywne.

Według wielu pacjentów „Cipramil” – jest to bardzo „poważny” lek. Oczekiwany wynik zazwyczaj nie występują natychmiast, jak chcesz. Jego nominacja trwa zwykle kilka miesięcy. Pacjenci są ostrzegł wcześniej, że efekt może być nie wcześniej niż 2-3 miesięcy po rozpoczęciu leczenia oczekiwano. Standardowe leczenie wynosi sześć miesięcy. W tym okresie pacjenci pochodzi widoczną poprawę. Co więcej, niektórzy twierdzą, że do pełnego odzyskania zdrowia.

Należy zauważyć, że efekt jest inny lek uzależnienie. Zaleca się, aby być podnoszone stopniowo, aby uniknąć nawrotu. Prognoza korzystne w leczeniu tylko w przypadku, gdy lek wyznaczonego właściwego eksperta. Nie powinniśmy uciekać się do używania narkotyków po prostu z powodu „nagłej depresji.” Chodzi o to, że jego system wpływów i trudności w znalezieniu właściwego dawkowania może zaostrzyć ten stan.

Warunki przechowywania i okres realizacji

Jak długo można przechowywać „Cipramil”? Instrukcje dla tego leku oznacza, że lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym rąk miejscach dziecięcych niezawodnie chronione przed wnikaniem promieni słonecznych. Okres ważności pięciu lat.