593 Shares 9611 views

Oleje marynowane – grzybki do ust

Każdy rodzaj grzybka ma swoje własne cechy, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania. W sezonie cichego polowania, wielu zbieraczy grzybów, zbierających wiele różnych grzybów, interesuje się tym, jakie dania i jak można je ugotować. Porozmawiajmy o tym, jak zrobić marynowane maślanki. Jest to najczęstszy sposób zbierania.

Zbierane muffiny masła muszą być starannie posortowane. Nie bierzemy zepsutych grzybów. Następnie wyciąć dno nóg i delikatnie, używając małego nożu, usuń skórkę z kapeluszy. Jeśli grzyby są duże, nogi są oddzielone od kapeluszy. Małe próbki są całość marynowane. Oczyszczone grzyby muszą być wypłukane. Oleje oleiste są bardzo smaczne i dobrze się od niej nawilżają. Dlatego wkładamy je w durszlak i kilkakrotnie opuszczamy do wody. Z wyprzedzeniem umieść pojemnik na wodę na ogień. Woda powinna być pobierana w ilości 200-250 ml na jeden kilogram grzybów. Olej w procesie gotowania da sok. W wodzie dodaj 1,5 łyżeczki soli stołowej na litr wody. Aby zachować grzyby i nie zaciemniać, włóż jeszcze jedną trzecią łyżeczki kwasu cytrynowego. Olej musi być gotowany przez około 10 minut, a następnie należy je wyrzucić do durszlaka i umyć gorącą wodą.

Przygotowujemy marynaty. Weź litr płynu i dodaj do niego 1,5 łyżki soli herbaty, łyżka piasku cukru, pół łyżki herbaty kwasu cytrynowego, goździki, laurowy i groszek. Zagotujemy marynatę i napełnimy nimi grzybami. Gotuj przez kolejne 20 minut. Kiedy grzyby są gotowe, natychmiast osadzają się na dole patelni. Przygotowanie banków. Rozmawiamy w nich grzyby, uzupełnij marynatę i przykryj plastikowymi okładkami. Zostawiamy w pokoju, aż całkowicie się ochładza. Następnie umieść go w chłodnym miejscu. Oto jak przygotować marynowane masliki na zimę.

Zamiast kwasu cytrynowego można wziąć ocet. W tym przypadku przetwarzamy grzyby. Wytnij dolną część nóżki i zdejmij film z kapeluszy. Wycinamy duże maski olejowe na części, a małe używane są w całości. Myjemy je durszlutką i natychmiast wrzucimy do wrzącej, lekko solonej wody. Gotujemy około 8-10 minut. Następnie spuścić ciecz. Teraz musisz przygotować marynarkę. Weź pół litra wody i dodaj 25 gramów soli, dwa razy więcej cukru, 50 ml ocet, przyprawy i cynamon. Podgrzej marynata i włóż grzyby. Gotujemy aż do momentu, kiedy masło nie jest na dole. Rozprowadzamy marynowany olej na puszkach i zamykamy je pokrywami.

Podsumowując, opisujemy przepis o grzybach marynowanych i musztardowych. Rozdzielamy grzyby i oddzielamy je do gotowania. Przecinamy duże oleaginy na kawałki. Umieściliśmy na ogniu pojemnik na wodę. Włożyliśmy do niej grzyby i gotujemy przez około 40 minut. Jeśli ciecz staje się mała, dodaj więcej. Następnie dodać wszystkie niezbędne przyprawy. Rozłożyliśmy kilka liści laurowych, parasoli słonecznych (4 sztuki), pachnącej papryki, czarnych pieprzów, niewielkiej garści gorczycy, 4 ząbków, łyżki stołowej soli stołowej i pół łyżeczki cukru. Tam wlać 50 gramów wina stołowego 9% ocet. Grzyby w marynacie gotować przez około 15 minut. Jeśli uważasz, że marynarz jest lekko solony, nie martw się. W trakcie gotowania grzyby zabiorą niezbędną część soli.

Umieściliśmy marynowane maseczki w gotowych puszkach. Zamykamy je metalowymi okrywami i owijamy je. Lepiej, jeśli grzyby ochłodzą się tak długo, jak to możliwe. Tak więc proces sterylizacji będzie dłuższy. Potem mrozy marynowane są usuwane w chłodniejsze miejsce.

Naczynia z tłustych warzyw są bardzo smaczne. Te półfabrykaty mogą być używane nie tylko jako dobra przekąska. Są używane do różnych sałatek. Pamiętaj jednak, że trzeba starannie dobrać grzyby wysokiej jakości do marynowania.