444 Shares 8321 views

rusztu. Grill grill. Opinie, ceny

Szczyt sztuki kulinarnej w wykonaniu większości zwykłych obywateli uważane gotowania soczyste rumiane mięso „dymu” w naturze. Jednak nie może być tylko mięso na kebab lub steku, ale także ryby z warzywami – najważniejsze, że produkt został wytworzony w warunkach in vivo na „żywo” pożar lub węgle. Do realizacji tego przedsięwzięcia może być improwizowana sposoby, uzbrojony w standardowy zestaw szaszłyków. Jednak, aby spełniać wszystkie szczegóły dotyczące przygotowania takich dań, jak również pozbyć się niepotrzebnych niedogodności, konieczne jest, aby nabyć grill węglowy, które uczynią proces bardziej wygodne do przygotowania i poszerzyć możliwości kulinarnych. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym urządzeniem lub chcesz dowiedzieć się więcej nowoczesnych producenci oferują grill, zaproponował ten przegląd.


Projektowanie i urządzenie grillowanie

Istnieje wiele odmian tego sprzętu. Ruszty K można przypisać i model podstawowej struktury z siatki i pokrywę, która jest łatwa w przygotowaniu tego samego mięsa, ryb, lub warzyw. W przeciwieństwie do tego, może być nazywany szaf elektrycznych, zasada działania opiera się na promienie podczerwone. Klasyczny grill węglowy różni głęboki okrągły pan, co się dzieje, smażenie. Konstrukcja ta zapewnia równomierne rozłożenie fal termicznych po powierzchni roboczej z różnych stron. Ważnym elementem w tym układzie – kraty. Przeciwnie, dwie kraty. Jednym z nich jest mięso, a drugi – paliwo. Aby umożliwić regulację dopływu powietrza, zawory są wyposażone w specjalne grilla. Właściwie, to jest zasadnicza różnica z grilla.

Plusy i minusy Charcoal Grill

W każdym razie, grill węglowy w ich zasada działania jest nieaktualne. Elektryczne i gazowe odpowiedniki wyglądają nowocześnie i w jakiś sposób zapewnić większą funkcjonalność. Jednak to nie przeszkadza klientom wybrać dokładnie rusztu grilla. Grilowanie koneserów dać pierwszeństwo z następujących powodów:

  • Możliwość gotowania niezależnie od pogody.
  • Można używać urządzenia jako piec lub tandoor.
  • Istnieje możliwość palenia.
  • Grill może z czasem, aby utrzymać kontrolę temperatury, jednocześnie oszczędzając paliwo węgiel.
  • Być może główną zaletą tych modeli jest dostarczenie niepowtarzalny smak. Ani gazu, ani odpowiedników elektryczne nie są w stanie dać smak mięsa, które dają węgle i „na żywo” pożar.

Jeśli mówimy o niedociągnięcia, są one mało. Można, oczywiście, należy zauważyć, i mała lista opcji, ale ta wada jest prawdopodobne, ze względu na rozwój technologiczny urządzeń konkurencyjnych i jakości przygotowania nie jest szczególnie ograniczona. Niemniej jednak, z oczywistych wad, które mogą mieć tradycyjny grill do letniej rezydencji przypisuje zatrachivaniya czas do zapłonu węgla i regularnego czyszczenia grilli i powierzchni instrumentów.

zużycie paliwa

Na grilu, używać brykietów. Zapewniają one szybki zapłon bez uszkodzenia sprzętu i wygodę dla użytkownika. Wytwarzania paliwa z różnych gatunków drewna, a następnie poddanie przedmiotu przycisku. Objętość materiału jest określona przez wymiary rusztu – odpowiednio, niż to jest tym wyższa powinna być poziom zużycia paliwa. Jednocześnie ważne jest określenie producentem i które produkuje brykiety węglowe do grillowania. Z najbardziej cenionych w samych kręgach marki Griller warto wspomnieć Weber, Rainbow i Kamado.

Co to za produkt lepszy niż analogowych? Przede wszystkim taki węgla korzystne ekonomicznie. Oznacza to, że tylko niewielka ilość paliwa dla jednej sesji gotowania. W praktyce oznacza to, że węgiel spala się dłużej, zapewniając jednocześnie większą ciepło. W tym samym czasie, oszczędność paliwa i wpływa na strukturę maszyny. Tak więc, zdaniem ekspertów, że brykiety węglowe palić już w ceramicznych modeli okrągłego kształtu. Odwrotnie, wersja metalowe prostokątne szybko „je” zakładkę, zapewniając taki sam skutek działania termicznego.

Funkcje gotowania

Modele grill zapewniają wiele możliwości do przygotowania różnych potraw. Jeśli wcześniej było to urządzenie o prostej konstrukcji, która pozwala brązowe kiełbaski i smażyć mięso na wolnym powietrzu, nowoczesny grill jest urządzenie wielofunkcyjne zdolne wrażliwie i gofry piec i gotować Thai makaron. Wystarczy powiedzieć, że może wykonywać wszystkie podstawowe funkcje wok, tandoor i tym samym grillem.

Co do grilla, a potem, oczywiście, główny nacisk położony jest na nim. Przede wszystkim producenci dostarczają powietrza rusztu węgiel regulator, za pomocą którego można kontrolować parametry gotowania mięsa. Jak wiesz, przygotowując grilla na świeżym powietrzu, jednak i pokrywa mogą być wymagane w niektórych przypadkach. Z jego pomocą, użytkownik może zapewnić jednolitość efektów temperaturowych.

Recenzje modeli Char griller

Już wersja budżet marki cenione są dla szerokiego opakowania, jakości materiałów i ustawień ergonomii. Jak zwiększyć wartość jednostek uczestnictwa jest zwiększona i funkcjonalność – jak zauważył użytkowników, to bezpośrednio wpływa na jakość przygotowania na lepsze. Chociaż większości grille to „rodzina” jest ustawiony jako narzędzie do grilla, ale wciąż najlepsze kulinarne char griller wykazano w pracy z steki i ryby. Esteem sprawi, że zapomnisz o produktach sklepach, a ryby w trakcie gotowania wpisane sok i zachowuje pełną gamę aromatycznych cech.

Ale nie bez krytyki. Więc grille wymagają opieki. I dotyczy to nie tylko do czyszczenia pozostałości z mięsa lub ryby, ale również konkretne środki do zwalczania korozji metalu. Właściciele polecam, że po każdej sesji operacja grill uchwyt węgla z olejem roślinnym, i upewnij się, aby zapewnić stałe miejsce przechowywania pod przykryciem i chronić przed wilgocią dla niego.

Recenzje produktu Landmann

Produkty tej marki na uwagę zasługuje przynajmniej na coś, który oferuje szeroki wybór grilli, wśród których istnieje wiele opcji, w bardzo przystępnych cenach. Na przykład, Standardowa konstrukcja jest wyposażona w mały zestaw urządzeń dodatkowych jest szacowana na 3 tys. RUB. Według użytkowników, takich Grill Landmann zapewnia optymalną wydajność w głównych trybach, w tym doskonałej grilla. Oczywiście, w porównaniu z modelami premii cenie od 20 tys. Rub., Ta linia będzie nieatrakcyjne. Proste urządzenia w tym samym czasie mają wiele pozytywnych opinii na łatwość transportu, łatwość montażu i, co dziwne, zapewniając godziwe kulinarne walory żywności. Można powiedzieć, że jest to klasyczne rozwiązanie do gotowania mięsa na węglach.

Recenzje produktu Weber

Na przykładzie modeli Weber może zawrzeć kolejną zaletę rusztu jako takiego. Ta niezależność od elektryczności. Dlaczego w jednostkach tej marki jest szczególnie zauważalny jest godność? Fakt, że wiele pochwała węglowy Weber grill do jego mobilności, ergonomii i funkcjonalności z dobrem. Oznacza to, że za ataki poza cywilizacją, gdzie nie ma zasilania, modele te mogą być uważane za optymalne rozwiązanie. Właściciele pamiętać również zasadności szczegółów i oryginalne wzornictwo, które nie mają często dla takiego sprzętu, ale nadal z „Weber” nie zadowolić swoich fanów i funkcje estetyczne. Co można powiedzieć o cenie – produkt ten może również ubiegać się o status najdroższe w swojej niszy. Nawiasem mówiąc, warto przypomnieć zdecydowane kąt Webera, którego jakość mówi o poważnym podejściu producenta do rozwijania swoich produktów.

Recenzje Big zielonych jaj

Jeśli firma Weber wyróżnia się spośród łącznej liczby producentów kosztem ergonomii i oryginalnego wzornictwa, Big Egg Zielona produkuje modele, które wielu nazywa się prawdziwy cud techniki. Unikalna konstrukcja grill, który naprawdę wygląda jak duży zielony jaj, zapewnia niezrównany smak, którzy nie są w stanie powtórzyć inne grille węglowe. Recenzje pamiętać również, że aby umożliwić nie tylko do tradycyjnych potraw mięsnych, ale również pizza, a niektórzy użytkownicy pochwały i barszczu gotowanego w jednostce duży zielony jaj. Niestety, koszt takiego sprzętu ponad odpowiada jakości. Niemniej jednak, właściciel zalecany minimalny zakup modelu, który przewidziany Średni możliwość podłączenia mikrokontrolera z wentylatorem. Te dodatki rozszerzyć funkcjonalność grille, co wpływa na smak potraw.

ceny

Różnorodność wzorów, materiałów, cech konstrukcyjnych i funkcjonalności przyczyn i szerokość widma cenowym. Za panowania Segment budżet prostych grille projektowych, które można kupić za 3-5 tys. RUB. Są to te same modele od producenta Landmann w wersji podstawowej. Jeśli chcesz otrzymać pełną grill węgiel o zwiększonej funkcjonalności, ergonomii i nowoczesnego wzornictwa, powinien być obliczany na wysokości od 15 do 25 tys. RUB. Nawiasem mówiąc, w tej kategorii są najlepsze modele z Weber. Ponadto poziom cen wzrośnie do premii, a nawet wykluczają możliwości, do których należą produkty firmy oraz duży zielony Egg. Ruszty te szacuje się na 50 tys. RUB. i powyżej.

Akcesoria do grillowania: co zwrócić uwagę?

Niezależnie od podstawowej konfiguracji urządzenia, doświadczony Griller ma zawsze pod ręką zestaw urządzeń wspomagających, które obejmuje kosze i siatki do pieczenia cały dużą rybę lub dużych kawałków mięsa. Nie jest zbędna i szaszłyki. Powinny one być wybrane tylko z stali nierdzewnej i nie zapomnij o skręconej sekcji. Zwłaszcza jeśli masz zamiar korzystać z grilla w ogrodzie, gdzie może nie być wystarczająco narzędzi kuchennych, będzie to wymagało specjalnych produktów curling. nie powinny być wyłączone i konieczność pędzlem, za pomocą których mogą być stosowane do powierzchni wyrobu sosu lub marynaty. Ci, którzy chcą zbliżyć się do wyposażenia profesjonalnych kucharzy, należy poinformować i termometr cyfrowy. W Rosji, to urządzenie jest nadal rzadkością, ale w Europie, a nawet kochanków z jego pomocą określić stopień przygotowania mięsa.

wniosek

Kultura na zewnątrz znowu gotować mięso zyskuje na popularności w ostatnich latach. Obszerny zakres, w którym każdy będzie mógł wybrać odpowiednie grill, potwierdza ten trend. Wydaje się, że istnieje wiele alternatyw, w tym tanich modeli grilli i bardziej zaawansowanych technologicznie grilli elektrycznych. Dlaczego modele węgla jest utrzymać popyt? Wynika to częściowo ze względu na jakość przygotowywanych potraw. Ale konieczne jest przywołanie tradycji gotowania mięsa w przyrodzie, a także autentyczność samego grilla.