373 Shares 4881 views

Błąd 503. Co jest tego powodem?

Usiadł przy komputerze, aby pobrać z Internetu filmów lub muzyki. Wyszukiwarka następnie danej witrynie, których ujawnienie stron całkowicie odpowiada Twoim życzeniem. Kliknięcie linku, który prowadzi do pożądanej części tej strony, ale …


Błąd 503 … Niemiła niespodzianka, prawda? Ta strona jest prawdopodobnie jedynym, gdzie muzyka / filmy można pobrać bezpłatnie. I tu jest trudno – jest niemożliwe do zrobienia. Renew, odśwież stronę – wszystkie takie same skoki błąd serwera 503. Niektórzy ludzie dają się ten biznes i szukasz treści na innych stronach. Niektórzy starają się znaleźć przyczynę problemu, aby kontynuować, aby uniknąć takich nieporozumień. To dla nich opiszę czynniki dziś wejść na stronę napis „Error 503”.

Co to oznacza? Brzmi to, że pierwsze pytanie wśród natknął się na stronie z tym problemem. Tytuł tego błędu oznacza, że usługa jest chwilowo niedostępna. Więc to nie jest za długi? Odpowiedź na pytanie, czy strona będzie niedostępna przez dłuższy czas, czy nie, zależy od jego możliwości technicznych, a także od Ciebie i innych użytkowników tego zasobu. Nie, nie będzie pomylić słowa, odwiedzający stronę mogą być również przyczyną tego błędu. Ale niech nas wszystko w porządku. Zatem czynniki okno z tytułem „Error 503” istnieją tylko dwa – technicznej i użytkownika.

Po pierwsze, nie jest to przypadek, gdy strona wystąpiła uszkodzeń, dzięki czemu po kliknięciu na odnośnik użytkownik przechodzi do pustej strony (np chwilowo nie działa baza danych MySQL). Następnie miejsca administratorem strony na kodzie strony jest błąd, że po wpisaniu dokładnego adresu wyszukiwarki witryna nie jest usuwany na stronie z wynikami wyszukiwania, jak widzi, że to jest tymczasowe.

Nadal, 503 – błędem, często prowokowane przez użytkowników oraz problemów systemowych swoich komputerach. Poniżej znajduje się lista podobnych powodów.

Przesyłania dużych plików PHP-języka

Aby przesyłać pliki, trzeba użyć specjalnego procesu obsługi wielu strumieni jednocześnie, bez wpływu na prędkość pobierania.

Problemy użytkowników rozwiązanie

Funkcjonalność zestawu skryptów przechowywania dokumentów może odbywać się za pośrednictwem reguł mod_rewrite w pliku .htaccess.

Połączenie z serwerem zdalnym

Trzeba umieścić małą pauzę czekać na odpowiedź, i upewnij się, że połączenie z serwerem zdalnym raczej niezawodne. Jeśli skrypty PHP są stosowane obejmują funkcje, obciążenie silnika, znajduje się na jednym koncie, upewnij się, że używają nie jest adresem URL, takich jak http: // … i ścieżki lokalnej. Obecność URL powoduje, że serwer, aby utworzyć dodatkowe żądania HTTP – procedura ta spowalnia czas ładowania strony.

Duża liczba zepsute lub „ciężki” składniki CMS

Sprawdzić wszystkie wtyczki i komponenty CMS, zamieniając je w kolejce, dostać najbardziej zepsute lub „ciężkie” w pracy co spowalnia stronie pobierania. Jeśli możesz, odrzucają takie komponenty lub szukać szybszych odpowiedniki. Również usunąć wszystkie zbędne elementy, które nie są używane przez ciebie lub których działanie nie jest obowiązkowe.

Długi bieg mambot zdarzeń (dla Joomla)

Jeśli wśród mambot mają pracy, które mogą być przenoszone do systemu cron, a następnie zrobić. Zadania wykonywane są z mambot życzenie użytkownika, a ponieważ od tej strony lub pobieranie nie występuje lub jest bardzo powolny.

listy mailingowe

Skrypt poczta to najlepiej umieścić w cron systemu (jego biuro znajduje się na panelu sterowania). I przypisać go do uruchomienia w czasie najmniejszego obciążenia serwera (w nocy). Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ograniczenia w warunkach kontraktu ofertowej od liczby wiadomości na godzinę / dzień i czas skryptu PHP.

Duża liczba zapytań do serwera

  1. Zasób zawiera linki do bardzo dużej liczby plików (arkusze stylów JS-scenariusz, zdjęcia), które są dodawane indywidualnie. Łączenie zasobów w jednym pliku, jeśli możliwe.
  2. Witryna jest elementem, czasami wysyłania żądań AJAX do serwera (np, czat). Liczba wniosków nie zależy tylko od liczby gości, ale także przez ich otwieranie wielu zakładek i okna w przeglądarce.
  3. Robotom że indeksowania stron internetowych zasobów (Sape, wyszukiwarki, itp.)
  4. Używanie elementów skryptowych lub zasobów na innych stronach (skrypty, widgety lub linki do zdjęć). Użyj CIR modułu / ustawienia.
  5. Ataki DDoS.

To wszystko powody otwierając stronę z napisem „Error 503”. Jak widać, w tym są winni nie tylko do serwera bazy danych, ale także gości.