320 Shares 3047 views

Jak zainstalować Windows 7 Java

Java – środowisko programistyczne wieloplatformowy i wykonanie. Wraz z nim, jesteś bardzo zestresowany i wydajne systemy oprogramowania. Java może być uruchamiany w ten sam sposób w różnych systemach operacyjnych – Windows, Linux, Mac. Ponadto, jego stosowanie jest możliwe i na różnych urządzeniach. W celu uruchomienia aplikacji Java i uruchomienia kodu w nim, trzeba najpierw ustalić zestaw specjalnego oprogramowania. W tym artykule opisano, jak zainstalować Java.


Jak zainstalować Windows 7

Aby zainstalować Java w systemie Windows 7, musisz pobrać z oficjalnej strony Oracle.com najnowszej wersji. Powinna ona być cienka naraz, który jest używany do uruchomienia środowiska JRE i programowanie – JRE i JDK.

Najnowsze wersje serwisu zawierać automatyczny instalator, który będzie trzymać wszystkie etapy instalacji. Przed zainstalowaniem Java, warto zwrócić uwagę na możliwości systemu operacyjnego i przeglądarki. Na przykład, jeśli przejść przez 32-bitowy Internet Explorer, instalator on-line na stronie automatycznie wykryje, że wersja potrzeba 32-bitowego. Dlatego, jeśli chcesz 64-bit, trzeba ponownie zainstalować przeglądarkę.

Ale można ręcznie pobrać pliki ze strony pobierania. Istnieje kilka wariantów systemów, które pomogą z pytaniami o Java: jak go zainstalować:

  • interaktywny;
  • Tryb offline;
  • Tryb offline w formacie 64-bitowym.

interaktywny system zawiera mały plik instalatora, który sam w sobie jest pobierany z sieci potrzebne pliki i je zainstalować. Tryb offline oznacza pobieranie pełnoprawnym wersji. Istnieją wersje zarówno dla 32- i 64-bit.

Jak zainstalować Java JDK

Aby zainstalować narzędzia programistyczne JDK w systemie Windows 7 musisz oficjalnej stronie internetowej Oracle przejść do sekcji download. Nie występują również w wersji 32 i 64 bitów. Distro waży o rząd wielkości większej niż standardowej wersji środowiska JRE.

Po pobraniu, uruchom plik, a instalacja będzie odbywać się automatycznie. Po udanej instalacji, trzeba wykonać inną procedurę – ustawienie zmiennej środowiskowej PATH. Jest to niezbędne, aby móc kompilować i uruchamiać pliki, bez konieczności przechodzenia każdy raz w folderze projektu.

Ustawianie zmiennych środowiskowych

W Windows 7, procedura ta jest wykonywana za pomocą panelu sterowania, w którym trzeba znaleźć „System” elementu. Będzie on zlokalizowany na lewym link do zaawansowanych opcji systemu, które powinny być wybrane. W nowym oknie, to dolny przycisk z „Zmienne środowiskowe” napis prowadzą do ustawienia. Dla realizacji ścieżki trzeba utworzyć nową zmienną o nazwie «JAVA_HOME». Co oznacza, że musi zawierać pełną ścieżkę dostępu do pliku. Na przykład, jak: C: Program Files Java jdk. Na każdym komputerze, ścieżka może być inna.

Teraz trzeba zmienić zawartość zmiennej Path sama. Jest już na liście, więc wystarczy wybrać i edytować. Warto zauważyć, że ostatnia wartość musi być ustawiona średnikiem – „;”. Następnie wpisz pełną ścieżkę do folderu bin, na przykład – C: Program Files Java jdk bin. W końcu nie ma oznak nie trzeba wkładać. Po kliknięciu OK, zmiany kliknij Zapisz. Jednak ich stosowanie musi ponownie uruchomić komputer.

Test operatywność

W systemie Windows 7 można sprawdzić powodzenie instalacji z poziomu wiersza poleceń. Nazywany jest zazwyczaj kombinacja Windows + R. Terminal musi wprowadzić polecenie java-version i naciśnij Enter. System powinien wydać wersję montażu w przypadku pomyślnej instalacji.

Technologia ta obejmuje wiele różnych urządzeń i systemów. Specjalna zyskuje popularność programowanie OS „Android” jako kod jest napisany w Javie jest domieszkowany konkretnego API Androida. Java ME jest znana również w starszych wersjach telefonów komórkowych. Ale ja – ta wersja znacznie okrojoną, które rozwijają się pełnoprawnym aplikacji PC jest trudne.

W tym artykule szczegółowo opisano, jak zainstalować Java w systemie Windows 7. Licencja na JRE i JDK darmo. Oznacza to, że można zainstalować Java za darmo.