607 Shares 8427 views

"Megafon" "Na całym świecie": wyłącz opcję i taryfę

Proponowane przez operatorów telefonii komórkowej propozycje dotyczące obniżenia kosztów usług komunikacyjnych w roamingu są bardzo popularne wśród abonentów. Ktoś musi często pracować poza granicami kraju, a ktoś idzie do krewnych lub spoczywa. Czy to możliwe, po przybyciu do regionu macierzystego, należy wyłączyć taryfę lub opcję, która umożliwiłaby korzystną komunikację poza jej granicami. W przeciwnym razie nie można uniknąć dodatkowych opłat ani dużych odpisów dotyczących połączeń w sieci.

Firma "Megafon" dla abonentów oferuje również możliwość wygenerowania komunikacji w roamingu międzynarodowym. W takim przypadku można nawet zdecydować, czy podłączyć taryfę "Na całym Świecie" lub uaktywnić dodatkową opcję o tej samej nazwie. W rzeczywistości oba te opcje znacząco redukują koszt przychodzącej / wychodzącej rozmowy i wysyłanie wiadomości tekstowych. Jeśli korzystasz już z jednej z propozycji Megafon, na całym świecie, odłącz go natychmiast po powrocie do kraju. Jeśli jednak chodzi o plan taryfowy, nie trzeba go rezygnować (nie ma opłaty abonamentowej, ale może być przydatna ponownie). Poniżej w tym artykule opisujemy, w miarę możliwości, propozycje firmy "Megafon" "Na całym świecie". Możesz odłączyć je samemu, przy pomocy pracowników centrum kontaktowego operatora lub biura.

Usługa "na całym świecie"

Jeśli nie chcesz zmieniać obecnego planu taryfowego, ale istnieje potrzeba zmniejszenia tymczasowego kosztu usług telekomunikacyjnych w roamingu, lepiej jest włączyć opcję "Megafon" "Na całym świecie". Odłącz to po powrocie do kraju. Pozwoli to zaoszczędzić od spisania miesięcznej opłaty. Warunki umowy:

  • Codzienna opłata za usługę – 9 rubli dziennie;
  • Jednorazowa opłata za połączenie opcji – 15 rubli.

Jednocześnie koszt połączeń to: 13 (Dania, Gruzja, Cypr, itd.); 19 (Egipt, Japonia, Tajlandia itd.) I 43 ruble (Chiny i inne kraje). Pełną listę stanów można zobaczyć w zasobach operatora sieci komórkowej. Usługa "Around the World" ("Megafon") jest połączona za pomocą polecenia USSD * 105 * 708 #, za pośrednictwem osobistej szafki lub przez pracownika obsługi klienta przed wysłaniem jej bezpośrednio za granicę.

Taryfa "na całym świecie"

Kup tę TP lub idź do niej (przy okazji, pierwszy transfer jest bezpłatny) może kiedykolwiek klient, który często spoza swojego regionu. Jego główną zaletą jest brak opłaty abonamentowej, co oznacza, że po powrocie z roamingu można ją odłożyć, a następnie w razie potrzeby ponownie wykorzystać. Koszt rozmów na tę TP to: 6 (Ukraina, Turcja, Europa itd.); 9 (Wietnam, Izrael, Indonezja); 36 rubli – inne kraje. Pełna lista krajów i koszty usług komunikacyjnych podczas pobytu na ich terytorium można sprawdzić na oficjalnym portalu operatora sieci komórkowej. Opcja "Na całym świecie" "Megafon" ma również wiele funkcji, które ma sens zapoznanie się z.

Taryfa "Megafon" "Na całym świecie", recenzje, które pozwalają nam stwierdzić, że naprawdę pozwala zaoszczędzić, podczas gdy w innym kraju, ma nieopłacalne wezwania do połączeń w regionie macierzystym.

Przejście do "otaczającego świata" TP

Jeśli wrócisz z innego kraju i jesteś pewien, że ten plan taryfowy nie będzie potrzebny, możesz przełączyć się na inny. Możesz zapoznać się z ofertami operatora sieci komórkowej na stronie internetowej, w biurze lub poprzez call-center. Zmiana taryfowa odbywa się telefonicznie, przez pracowników firmy, za pośrednictwem Internetu ("Service Guide").

Opcja "Na całym świecie" ("Megafon"), jak wyłączyć?

W przeciwieństwie do TP, nie musisz zmieniać go po powrocie, w przypadku tej opcji, powinieneś działać inaczej. Usługa "Około świata" ("Megafon") jest wyłączona za pomocą kombinacji * 105 * 708 * 0 #. Do zarządzania tym dostępne są również inne opcje: "Szafka osobista", wsparcie techniczne operatora.

Wnioski

Które z zaproponowanych opcji dla roamingu nie były używane przez klienta z Megafon? Na całym świecie można odłączyć go od siebie: po zaprzestaniu korzystania z taryfy (po 3 miesiącach bezczynności, umowa z operatorem zostanie anulowana) lub wyłączenie tej opcji przy użyciu odpowiednich poleceń. W przyszłości, jeśli to konieczne, możesz ponownie podłączyć tę usługę na tych samych warunkach. Określ koszt aktywacji i warunki udostępnienia tej opcji można uzyskać na oficjalnym portalu operatora sieci komórkowej.