602 Shares 9663 views

gięcie macicy. Przyczyny, konsekwencje i środki zaradcze

Dość często odwiedza ginekologa, kobiety i dziewczęta usłyszeć diagnozę „gięcie macicy.” Przyczyny paniki tutaj, w ogóle nie ma. Ale nieaktywny w niektórych przypadkach niemożliwe. Dlatego każda kobieta powinna dokonać przeglądu ogólnych informacji na temat tego, co jest gięcie macicy, jakie są przyczyny tej choroby i jej skutków, a także dowiedzieć się o metodach leczenia.


Tak więc, gięcie macicy. Przyczyny tego zjawiska mogą być różne. Ale najpierw to zrozumieć, że na ogół oznacza, że definicja? Ściśle biorąc, ugięcie macicy podczas stałego położenia macicy w miednicy jest nieprawidłowy. Normalny, z kolei, jest wtedy, gdy kąt pomiędzy sobą i jego szyjki macicy jest stępiony (90 do 180 stopni). Jednocześnie, należy stwierdzić, że zagięcie może być w prawej lub lewej stronie. Dość powszechne również gięcie macicy mówi się do tyłu. Ale wszystkie te nazwy, oczywiście, „ludzie”. W medycynie podjęło takich określeń jak odchylenie do tyłu i retroflection. Dlatego też, w zależności od tych słów nie jest wskazany w diagnostyce, to znaczy w zasadzie to samo. Teraz znasz odpowiedź na pytanie „blachy macicy. Co to jest?”.

Z definicji zjawiska rozumiemy. Wróćmy teraz do tego, co jest zazwyczaj przedmiotem zainteresowania wszystkich, którzy go zmierzyć. A odpowiedź na pytanie: „gięcie macicy. Przyczyny tego zjawiska. " Ogólnie rzecz biorąc, przyczyny mogą być bardzo różne. Ale większość z zakrętu spowodowane dziedziczności (to znaczy, jeśli w rodzinie zdarzały się przypadki zakręcie, to jest prawdopodobne, że będzie odchylenie do tyłu i kobieta). Również powodować zginanie macicy może być osłabienie mięśni dna miednicy oraz brak integralności więzadeł macicy. Ponadto, ten stan może spowodować rozmaite procesy zapalne w rozrodczego, nowotwory, endometriozy. Ponadto, istnieje przekonanie, że zakręt jest to, że dziewczęta zaczynają wczesnego sadzenia (przed osiągnięciem sześciu miesięcy), ale to nic i nikt nie udowodnił (choć nie potwierdzona). Ale fakt, że regularne podnoszenie ciężarów (ponad 20 kg) może doprowadzić do wygięcia macicy – jest całkiem prawdopodobne. Odpowiedź na pytanie: „gięcie macicy. Przyczyn tego zjawiska jest „otrzymał.

Oczywiście, konieczne jest, aby odpowiedzieć na pytanie, jakie są konsekwencje zakrętu macicy. W większości przypadków jest to bolesne krwawienia miesiączkowe, plamienia kilka dni przed wystąpieniem krwawienia miesiączkowego, bóle pleców (kręgosłupa lędźwiowego), obfite upławy, dyskomfort podczas współżycia. Ale są też sytuacje, gdy zgięcie macicy nie objawiać, a kobieta nie jest nawet świadoma. Ale co powiązanej zakolu macicy i koncepcji? Kwestia ta jest również ważna dla wielu kobiet! Nie ma prostej odpowiedzi. Sam Bend rzadko jest przyczyną niepłodności , jeśli kobieta nie ma współistniejące choroby narządów miednicy, a człowiek jest w porządku z aktywnością spermy. Praktyka pokazuje, że imponująca liczba kobiet z dość wymawiane zakrętach bez problemu już zajść w ciążę i rodzić dzieci. Tak, poród fizjologiczny z zakrętu całkiem możliwe macicy! Ale tu, ostateczna decyzja – do ginekologa!

I czy zgięcia macicy jest traktowany? Tak! I całkiem skutecznie. Na ogół leczenie jest wyeliminowanie przyczyny choroby (jak wspomniano powyżej). Jeśli zakrętu – zjawisko jest dziedziczna, a następnie odpowiedni do masażu i fizjoterapii trening mięśni pochwy i sprzętowe (VUM-Building).

Podsumowanie. Teraz, gdy wiesz, że zgięciu macicy. Przyczyny, konsekwencje i zadośćuczynienie z tego warunku jesteś również znane. I uprzedzony, jak mówi przysłowie, uzbrojony! Więc panika, słysząc diagnozę, wszystko przeczytać artykuły prostu nie da się! A to – najważniejsze na drodze do rozwiązania problemu.