517 Shares 6273 views

Ewolucja iPhones od 1 do 7. Opis, historia, funkcje i recenzje

Przemysł smartfonów jest jednym z najszybciej rozwijających się w dziedzinie elektroniki użytkowej, wpływając na ogromną liczbę osób, na ich życie, otwierając nowe przestrzenie w różnych dziedzinach działalności.


W tym materiale będziemy mówić o jednym z najjaśniejszych przedstawicieli rynku. Pokazuje historię iPhone, ewolucję modelu i dalsze perspektywy rozwoju.

IPhone 2G – rewolucja w branży

Pierwsze połknięcie, przedstawione przez Steve'a Jobs w odległym 2007 r., Spowodowało zamieszanie krytyki i zdziwienia. W tym czasie nikt nie wyobrażał sobie, że pojawi się gadżet, który odwróci rynek ku górze i zniszczy wiele firm tworzących takie urządzenia. W firmie Apple zaczęły zaskakująco postępować i postępować.

Smartphone, pomimo faktu, że wyglądał zupełnie inaczej, był dość chłodny. Na przednim panelu urządzenia był ogromny w tych czasach pojemnościowy 3,5-calowy wyświetlacz. Pod maską gadżetu był jednorazowy chip firmy Samsung i tylko 128 megabajtów pamięci RAM. Urządzenie było mało funkcjonalne, wyposażone w słabe aparaty fotograficzne o rozdzielczości 2 megapikseli.

Projekt urządzenia odznacza się wysoką jakością materiałów – zamiast klasycznego tworzywa sztucznego i poliwęglanu zastosowano aluminium.

IPhone 3G – oh, cudowny świat aplikacji!

Ewolucja iPhonów poruszała się skokowo. Rok później świat został wprowadzony do nowego gadżetu, z bardziej zaawansowanym farszu i nowym projektem. Apple opuścił metalową obudowę na korzyść tańszych, zakrzywionych plastików. Było to pierwsze urządzenie z Cupertino, w którym pojawiło się wsparcie sieci trzeciej generacji.

Ale cechy techniczne nie miały znaczenia, ponieważ główną innowacją była aplikacja – AppStore. Deweloperzy mają narzędzia do tworzenia własnych rozwiązań oprogramowania dla iPhone'a. Nie trzeba długo czekać: w pierwszych tygodniach sklepu wydano ogromną ilość oprogramowania, co pozwala rozwiązać wiele zadań, które znacznie rozszerzają składnik funkcjonalny telefonu.

IPhone 3G: S – oznacza "prędkość"

Ewolucja iPhone'a od pierwszego do ostatniego zawsze towarzyszyła zwiększona produktywność. Wzrost zdolności technicznych stał się równie ważnym aspektem, jak pojawienie się nowych możliwości. Ponadto wielu właścicieli telefonu iPhone narzekało na jego powolność.

W nowościach w 2009 r. Nie wystąpiły gwałtowne zmiany w konstrukcji urządzenia, ale został zainstalowany nowy chip o częstotliwości 600 megaherc, zwiększono pamięć i wydłużono żywotność baterii.

IPhone 4 – nowy projekt

Czwarte generacji "jabłko" smartphone, być może, najbardziej znanym. Urządzenie zachwyciło każdego z zupełnie unikalnym wyglądem. Użycie szkła w projekcie urządzenia było wtedy nowością.

Najistotniejszą zmianą było wyświetlenie, które otrzymało luksusową podwójną rozdzielczość. Technologia podczerwieni Retina stała się światowym standardem.

Również w smartfonie po raz pierwszy zainstalowano chip wyprodukowany przez firmę Apple. Procesor wysokiej wydajności znacznie zwiększył szybkość systemu i miał poważny wpływ na mobilną branżę gier. W smartfonie pojawiły się takie gry, jak Infinity Blade, znany z grafiki konsoli.

Niestety, ewolucja iPhones to opowieść o wzlotach i upadkach. Ten sam smartfon stał się znany z wielu incydentów, które zeszły w historii. Na przykład jest to jeden z pierwszych gadżetów firmy Apple, które stały się znane nawet przed jego ogłoszeniem, jako że jeden z pracowników, który miał prototyp, zostawił go w pasku. Nie dla niczego był słynny Antennagat. Specyficzna struktura przypadku, z pewnym uchwytem, zablokowana komunikacja, co spowodowało skandal na wielką skalę.

IPhone 4s – Hey Siri

Pierwszy iPhone, który został pokazany już bez Steve'a Steve'a, był więc dość smutny. Oprócz lepszej wydajności i najdłuższego okresu wsparcia w historii smartfonów, telefon wyróżnia się unikalną cechą, a mianowicie obecnością asystenta głosowego, o nazwie Siri. Submissive mademoiselle, który osiadł w telefonie iPhone, miał poważny wpływ na rozwój sztucznej inteligencji, zapewniając najwyższej jakości rąk, a także umożliwiając niedowidzącym dotykanie świata nowoczesnej technologii.

IPhone 5 – szybszy, silniejszy, wyższy!

Pozostali bez lidera duchowego inżynierowie Apple kontynuowali samodzielne działania. Następująca nowość otrzymała raczej poważne zmiany właściwości technicznych. Sercem smartfonu był procesor dwurdzeniowy A6 firmy. Ilość pamięci wzrosła również, liczba pamięci RAM wzrosła do jednego gigabajta.

Oprócz wzrostu technicznego smartfon przeszedł dynamikę fizyczną, wyświetlacz stał się o pół cala wyższy, pozostając wygodny w użyciu z jednej strony, co z kolei pasjonowało głoszenie Jobs.

Wraz z nowym smartfonem Apple wydało również nowe słuchawki o określonej formie – EarPods.

IPhone 5 – pierwszy smartfon z czujnikiem linii papilarnych

Kolejnym dowodem na to, że ewolucja iPhona to nie tylko poprawa jednego gadżetu, ale całego przemysłu, stając się urządzeniem pod pismem 5S. Był to pierwszy smartfon wyposażony w skaner linii papilarnych. Zmieniło się podejście do tego, jak ludzie odblokowują i chronią smartfony.

Z innowacji technicznych konieczne jest przydzielenie 64-bitowej architektury procesora, co pozwoliło znacznie zwiększyć wydajność i stworzyć nowe typy aplikacji, które są nietypowe dla konkurentów.

Wraz z iPhone'em 5 pojawił się jego młodszy brat, iPhone5c, który w rzeczywistości stał się reinkarnacją poprzedniego pokolenia, wykonaną w plastikowej obudowie.

IPhone 6 – więcej, więcej!

Mniej niż trzy lata, gdy firma Apple zrezygnowała z zasad dotyczących wielkości telefonu, ale kontynuowała tradycję uwolnienia dwóch gadżetów naraz. W telefonie iPhone 6 zainstalowano ukośną przekątną 4,7 cala, a w telefonie iPhone 6 Plus – o przekątnej 5,5. Fakt ten bardzo zaskoczył konsumenta, ponieważ ewolucja iPhones od pierwszego do szóstego nigdy nie odzwierciedlała takich fundamentalnych innowacji w projekcie.

Historycznie gadżety firmy Apple, którym nie towarzyszy litera S, zwykle nie zawierają innowacji technicznych, a więc iPhone z szóstym pokoleniem. Urządzenie otrzymało nowy kontrowersyjny projekt, ale praktycznie nie zmienił się technicznie.

Z najważniejszych innowacji warto podkreślić pojawienie się chipa NFC, który zapowiadał wprowadzenie elektronicznego systemu płatności Apple Pay.

IPhone 6 – nowa generacja wyświetlaczy

Niemal bez zmian na zewnątrz, 6S, jakkolwiek, był w stanie zaskoczyć społeczeństwo z jego nowoczesną techniczną cechą. Smartphone był najbardziej wydajny wśród wszystkich, i pozostaje tak do dziś. Pod okładką aluminiową były ukryte: dwurdzeniowe układy nowej generacji, dwa gigabajty pamięci RAM, do 128 gigabajtów pamięci flash i ogromny akumulator o długości do 1800 miliamperów.

Punktem kulminacyjnym pokoju był ekran 3D Touch. Pierwszy wyświetlacz, zdolny rozpoznawać nie tylko dotknięcia, ale pełne naciski i nacisk na panel wyświetlacza. W ten sposób Apple zdołał dodać do swoich smartfonów trzeci wymiar, znacznie zwiększając możliwości zarządzania gadżetem.

Warto zauważyć, że ewolucja iPhones od 1 do 6s była bezprecedensowym wskaźnikiem wzrostu, ale coś poszło nie tak …

IPhone SE – odwołanie do korzeni

Ewolucja iPhones od 1 do 6 wyjaśniła fanom, że jedna decyzja o projektowaniu nigdy nie ustępuje od ponad dwóch lat, ale istniał wyjątek od tej zasady.

Po zaledwie sześciu miesiącach firma Apple doświadczająca problemów z firmą postanowiła ruszyć się z koniem i zwolnić stare, nowe urządzenie. Aby zatrzymać spadek sprzedaży, firma wysłała fanom ciepłe powitanie z przeszłości – iPhone'a 6 w przypadku iPhone'a 5. Ta decyzja może wydawać się niejasna, a nawet dziwna, ale wielu fanów marzyło o tym, ignorując wszystkie te lata, tzw. Łopaty smartfonów.

IPhone 7 – przyszłość smartfonów

Ewolucjom urządzeń iPhone od 1 do 7 towarzyszyły silne ataki ze strony konkurentów i prześladowania wśród nienawidzących firm śmierci. Szczerze mówiąc, warto wspomnieć, że Apple miało coś za coś winić. Smartfony nauczyły się strzelać w ciemności, strzelając z efektem "bokeh", pracowali przez dwa dni z jednego ładowania i wcale nie boją się wody. W związku z rosnącą konkurencją Apple musiała wejść na all-in, porzucić zmiany w projekcie i skoncentrować się na wprowadzeniu tych funkcji, których od dawna wymagają użytkownicy.

Korporacja się zmieniła, Apple zaczął nadrabiać zaległości, ale to, co firma nie zabiera, to jego determinacja. Siódmy generacji iPhone stracił klasyczne gniazdo słuchawkowe. Firma postanowiła nadać pierwszeństwo technologii bezprzewodowej, uwalniając jako wyposażenie dodatkowe zupełnie nowe, bezprzewodowe EarPods analogowe, ostrożnie przemianowane na AirPods.

Opinie użytkowników

Mimo wysokiej pozycji gadżetów Apple użytkownicy zawsze potrafili znaleźć wiele niedociągnięć. Na przykład krótki czas pracy z jednego naładowania akumulatora. Użytkownicy wersji Plus zawsze skarżyli się na niską wydajność grafiki i spadek szybkości odświeżania nawet w najprostszych zadaniach (choroba ta dla dużych iPhone'a jeszcze nie została rozwiązana).

Specjalna niszowa lista wad iPhone'a to zamknięty system operacyjny i niezgodność z większością otwartych standardów.

Unikatowe wrażenia użytkowników są uznawane za unikalną zaletę gadżetów Apple. Dobrze przemyślany projekt oprogramowania daje niezapomniane wrażenie prostoty i wygody, które nie są wspólne dla innych producentów. Istotnym elementem jest bezprecedensowy poziom urządzeń zabezpieczających.

Oni również pochwalić się najlepszym montażem w historii gadżetów. Niesamowite piękno iPhone'a zawsze czczone było wśród fanów smartfonów.

Co dalej?

Ewolucja iPhones może wiele powiedzieć, opowiedzieć historię rozwoju nowoczesnych technologii, wskazać błędy konkurentów i firmy Apple. Co ważniejsze, gdzie się poruszać, ponieważ rynek smartfonów jest w stanie stagnacji, użytkownik jest trudniej zainteresowany, szybkość pracy jest po prostu poza zasięgiem. Niemniej jednak problemy są wciąż takie same, wszyscy gadgetomanie jako jeden sen o niekończącym się oskarżeniu i sztucznej inteligencji, które mogą naprawdę rozwiązać ważne problemy, a nie mówić o pogodzie i filmach w biurze. Najprawdopodobniej jest to w tym kierunku, że rynek będzie się rozwijać. Smartfony będą w pełni skupione na kontroli sztucznej inteligencji, a baterie z baterii litowo-jonowych przestały istnieć w zupełnie nowym, zdolnym do ładowania indukcji.

Najważniejsze jest, że Apple wreszcie gromadzi się z siłami i prezentuje coś, co zadziwi całego świata, a kilka firm o niskiej jakości znowu wyłączy swoją działalność.