649 Shares 7347 views

Szczaw – nacisk na słowo. Jak ujął to prawda?

Czasami znajomy z dzieciństwa słowa mogą nagle umieścić w ślepy zaułek. Na przykład, szczaw. Stres powoduje wiele pytań. Jak poprawnie wymawiać – albo szczaw szczaw?


Historia zakładu

Szczaw – bliski krewny gryki. On należy do rodziny Polygonaceae i jest wliczone w podrodziny Polygonoideae. Łacińska nazwa rośliny – Rumex acetosa lub szczawiu.

Ten krzew, osiągając wysokość około jednego metra. Jej nazwa tłumaczy się z łaciny jako „spear”. I rzeczywiście, elastyczny trzon szczaw kończąc wiechy małych kwiatów, podobnych do starej broni. Nawet liście są podłużne w wyglądzie również przypominać kształt włóczni.

Już w czasach starożytnych wiedzieliśmy o korzystnych właściwości tej rośliny. Grecy i Rzymianie używali go jako leku. Jedzenie po raz pierwszy zaczął być używany we Francji w XII wieku. W XIV podczas pandemii zarazy w Europie, szczaw był stosowany jako środek ochronny przed chorobą. Co do Rosji, tam zaczął być spożywane później niż w innych krajach. Przez długi czas był uważany za pospolity chwast. Teraz niewątpliwych korzyści szczawiu, jak i jego pikantny smak kwaśny, doprowadziły do tego, że jest uprawiana niemal na każdej działce, domek lub w ogrodzie.

Pochodzenie nazwy

Szczaw (podkreślenie w słowie jest zakłopotanie wielu ludzi) ma swoją nazwę od starożytnego rosyjskiego „shavn”, co oznacza „kwaśny”. Większość językoznawcy uważają, że słowo „dok” jest bezpośrednio związane z tytułem rosyjskiej kuchni „zupa”. Dokładny czas występowania nazw roślin wymienionych nie jest możliwe. Powiązane słowa jest polska Szczawa (szczaw).

Zmienność (i jest on wolny) stres

W dalszym ciągu, aby zrozumieć, jak kładą nacisk na słowo „DOCK”. Język rosyjski jest jednym z najbardziej złożonych na świecie. Ale to nie jest wymówką, aby uniknąć błędów w nim. To może być odpuszczone dla cudzoziemca, ale nie native speakerów. Tak, szczaw. Stres wiele jest na pierwszą sylabę, a niektóre – na sekundę. Co byłoby najlepszym rozwiązaniem? Tutaj musimy pamiętać, że w języku rosyjskim, zmienność akcent. To może stać na każdej sylabie. Czasami wolno równych możliwości akcentem.

Oświadczenie stresu na różnych sylab prowadzi do tego, że słowo może mieć różne znaczenia leksykalne. Na przykład, jeśli słowo jest brzydkie przesunięcie nacisk na inny styl, masz słowo z nowego znaczenia leksykalnego – brzydkie.

Wersja regulacyjne i ważne stresu

Rosyjski język rozwija się i zmienia się wraz z nośnikami, aw XX wieku nastąpiły wielkie zmiany. Na przykład, zostały dopuszczone inscenizacji akcent w niektórych słów na różnych sylab. Dotknął słowa, takie jak twaróg, umowy, muszli i kilku innych.

Jak znaleźć odpowiedni akcent w słowie „dock”

Nowoczesny rosyjski przyznaje, że stres w kilku słowach można umieszczać na różnych sylab. Jednak, aby być znany jako osobę kulturalną i wykształconą, trzeba pamiętać, co nacisk w „dock” słowo jest poprawne (normatywny). Najczęściej potocznie nacisk w tym słowie jest umieścić na pierwszej sylabie. Tak więc wydaje się znajome, prawidłowe i wygodne. Ale jeśli pójdziesz do jakiegokolwiek słownika języka rosyjskiego, odpowiedź jest taka sama – nie można zrobić. Jeśli weźmiemy pod uwagę nazwę „szczaw” Stres jest dozwolone wyłącznie na drugiej sylabie. Wszystkie inne opcje będą uważane za błędne.

Odnosząc się do wymawiania słownika, które są zawsze gotowi do pomocy, jeśli istnieją wątpliwości co do gromadzenia akcent w słowie. Pokazują one, jak i jednojęzyczne słowniki i pisownię, że poprawne akcent w słowie „DOCK” – na drugiej sylabie.

Jeżeli zmienisz koniec nacisk zostanie położony również na drugiej sylabie: Sorrel, szczaw.

Aby łatwiej zapamiętać poprawną wariant, wynalazł wiele zabawnych wyrażeń. Z nich bardzo wygodny i szybki, można pomóc dziecku nauczyć się poprawnej wymowy słów. Na przykład, jest to łatwe do zapamiętania to zdanie: „aby wyciąć choinkę, pozbawiony szczaw”

Opcja potoczne użycie słowa jest bardzo powszechne, a przez długi czas nikt nie wierzy, a złe wymawianie słowa „dok” błędem. Ale na spotkaniu z mężczyzną zorientowani w sprawie, jego towarzysz w niebezpieczeństwie napiętnowany jako ignorant i zrujnować reputację siebie. Nadużywanie stres jest po prostu nie do przyjęcia dla nauczycieli i wychowawców.

Trochę o zaletach szczawiu

Nowoczesna fitoterapia wykorzystuje szczaw jako przeciwszkorbutowy i żółciopędnie. Jest również stosowany do normalizacji wątroby i układu pokarmowego. Szczaw pomaga na reumatyzm, wysypki skórne i zapalenie pęcherza. I jako źródło dla organizmu pierwiastków śladowych i witamin (zwłaszcza C), jest niezwykle roślina nie ma sobie równych.

Należy jednak pamiętać, że jest przeciwwskazane w leczeniu wielu chorób. Częste stosowanie szczaw pożywienie może prowadzić do tworzenia się kamieni nerkowych ponieważ zawarte w roślinach kwasu szczawiowego.