138 Shares 6487 views

Czyszczenie rejestru w systemie Windows 10: najlepszych programów i zaleceń

Z koncepcją rejestrze są znane niemal wszystkich użytkowników systemów komputerowych. Jednak niewielu wie, że zwykły użytkownik okresowo musi być oczyszczone, nie mówiąc już, jak to zrobić, a nie mowy. Czyszczenia rejestru systemu Windows 10, a także innych podobnych systemów operacyjnych, bez użycia specjalnych narzędzi – jest to żmudna i czasami nawet niebezpieczne. Spróbujmy zastanowić się, co to oznacza dla można użyć, aby nie dopuścić do uszkodzenia systemu i nie marnuj dar czasu do czyszczenia i optymalizacji ręcznie.

Dlaczego czysty rejestr systemu Windows 10 lub inna wersja systemu?

Przed rozważa możliwość specjalnych zastosowań, pozwalając, aby takie procesy w trybie automatycznym, konieczne jest zdobycie wiedzy teoretycznej w tej dziedzinie.

Przyjrzyjmy się, dlaczego musimy rejestru czyszczenia okien 10. Jeśli ktoś nie wie bardzo wiele w rejestrze niepoprawne lub nieaktualne wpisy i klucze mogą być przechowywane, a to związane jest nie tylko z instalacją lub usunięciem oprogramowania, ale także wyzwanie poszczególnych aplikacji. I wszystkie te rzeczy z czasem zaczyna spowolnić system. Typowym objawem tego zwiększonego obciążenia czasu staje się najbardziej „systemów operacyjnych”. Na początku następuje skanowanie rejestru, a kolejne wpisy w nim większy czas potrzebny do tego procesu. To samo odnosi się do programów uruchamianych w systemie już zajęty, gdy odnosi się do określonego klucza. A jeśli, na przykład, otwieranych plików odpowiadają wielu aplikacji, a niektóre z nich usunięte? Tutaj system i zaczyna biec w poszukiwaniu klucza, który jest najbardziej odpowiedni. Oczywiście, sytuacja ta musi zostać rozwiązany w zarodku.

defragmentacji rejestru pytania

Teraz kolejny ważny aspekt. Tylko usunąć nieprawidłowe lub nieaktualne wpisy i klucze nie może ograniczyć się. Jest często zaleca się również defragmentacji rejestru, jak zrobić, aby przyspieszyć dostęp do często używanych programów i plików na dysku twardym.

Tylko w tym przypadku, klawisze nie poruszać się w terenie i najszybszym OS organizuje zapisy łącząc je, powiedzmy, dla podobnych wskazań. Ponadto, proces ten zachodzi nie tylko w same pliki rejestru (struktura zamówieniu), ale także jest w celu przyspieszenia dostępu do nich, jakby wykonywanej defragmentacji dysku.

Czyszczenie rejestru w systemie Windows 10: Jak przeprowadzić proces prawidłowo?

Jeśli mówimy o czyszczeniu ręcznym, w systemach Windows, to ma tylko standardowego edytora rejestru. O dowolny automatyzacja i mowy być nie może.

Oczywiście, jeśli użytkownik rozumie te problemy i wie co i gdzie szukać, aby usunąć niektóre klawisze pracować nie będzie. Inną rzeczą jest to, że te klawisze mogą być dziesiątki, a zostaną one umieszczone w różnych branżach. Tak że nawet użycie wyszukiwarki, na przykład, w głównym tytule programu, często nie daje pożądanego rezultatu.

Ale jeśli ktoś ośmielił do czyszczenia ręcznego, najważniejszy warunek – aby wykonać kopię zapasową pliku rejestru (z nieprawidłowych działań lub awarii systemu z powodu zmian to pomoże jej odzyskać). Tu warto zauważyć, że w edytorze, w przeciwieństwie do innych ustawień i parametrów, bez przycisków lub poleceń, aby zapisać lub anulować zmiany, więc być szczególnie ostrożny.

Aby nie było awarii w systemie i skonfigurować specjalne programy do automatyzacji tych procesów bez wyraźnej interwencji użytkownika. Rozważmy najlepszy program do czyszczenia rejestru systemu Windows 10. Oczywiście, wszystko wymienione nie zadziała bo to ograniczę się do jednych z najbardziej popularnych.

aplikacja CCleaner

Tak, mamy do czynienia z konkretnym zadaniem: czyszczenie rejestru systemu Windows 10. CCleaner, według wielu ekspertów, jest w tym przypadku najprostszym rozwiązaniem (nawiasem mówiąc, całkiem pochlebne mówić o tej aplikacji i użytkowników, którzy używają go do celów praktycznych).

Tutaj jesteśmy zainteresowani dwóch modułów, które są odpowiedzialne za czyszczenie rejestru i defragmentacji to. Jednak nie są one poważne, ale częścią całego pakietu, zaprojektowany, aby w pełni zoptymalizować system. Jednak, jak pokazuje praktyka, jest to aplikacja do radzenia sobie z skanowania rejestru, defragmentacji i optymalizacji późniejszego najszybciej. Interfejs jest bardzo prosty i nie przeładowany niepotrzebnymi elementami. Jeśli chodzi o pracę dla użytkownika tylko trzeba uruchomić cały proces skanowania (lub użyć modułów wykonanych osobno), poczekać do jego zakończenia, a następnie kliknij przycisk Rozwiązywanie problemów. W sumie, doskonały program do czyszczenia rejestru systemu Windows 10, stworzony dla tych, którzy chcą doprowadzić do systemu, aby szybko i bez konsekwencji. Tak, sama aplikacja jest bezpłatna i jest dostępna w wersjach stacjonarnych i przenośnych.

Registry Cleaner Auslogic Registry Cleaner

Dodatek Auslogic Registry Cleaner – najlepszy program do czyszczenia rejestru systemu Windows 10. Potwierdzają to nie tylko opinie użytkowników, ale również do testowania wyników przeprowadzonej przez niezależnych ekspertów. Przynajmniej specjaliści mówią, że to już wszystko.

Jednakże, zgodnie z prędkością Jest nieco gorsze narzędzia CCleaner, ale niesie ze sobą głębokie skanowanie. Ponadto, program jest zaprojektowany w przeważającej części nie na przeciętnego użytkownika, a człowiek, który ma dobrą wiedzę na ten temat. Na przykład, w uzupełnieniu do pracy całkowicie automatycznej, ma specjalny system filtracji i wyszukiwania, w którym można znaleźć informacje na podstawie jednego lub więcej kryteriów (rozszerzenia plików, komponentów ActiveX, DLL-bibliotecznych, pozostałości zdalnych aplikacji, historia, internet, etykiet i itd.). Dla profesjonalnego niezbędnym narzędziem. Nawiasem mówiąc, zarzut, że pakiet w „dziesiątce” nie działa lub działa nieprawidłowo, absolutny nonsens. Odnosi się tylko do systemu Windows 10 Preview. Teraz działa jak zegar.

System optymalizacji zaawansowane Pielęgnacja systemu i tym podobne

Oczywiście, wielu z nich twierdzą, że najlepiej do czyszczenia rejestru systemu Windows 10 mogą być wykonywane wyłącznie przy użyciu narzędzi zawężone. Jest to częściowo prawda, ale nie powinno się przeoczyć złożonych optymalizacją. Jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tej grupy pakietów oprogramowania jest zaawansowane Pielęgnacja systemu.

W nim, jak w aplikacji CCleaner ma takie samo czyszczenie i jednostek defragmentowanie, ale one działają trochę inaczej. Jeśli nie iść do aspektów technicznych, można powiedzieć, że to skrzyżowanie CCleaner i Auslogic Registry Cleaner. Przynajmniej ta opinia została utworzona z wielu ekspertów.

Ponownie, czas skanowania na tyle długo, ale wynik rozwiewa wszelkie wątpliwości. Poza początkowo przed rozpoczęciem identyfikacji problemów, można skorzystać z opcji automatycznej korekty, to znaczy po odkryciu problemy będą one natychmiast skorygowane (naciśnij przycisk korekta nie musi). Jak mówią, drobnostka, ale ładne.

deinstalatory

Wreszcie, inny rodzaj oprogramowania – deinstalatory. I tu są? Tak, pomimo faktu, że niektóre z zaawansowanego programu jest również w stanie wyczyścić rejestr niepotrzebnych rzeczy, które pozostaje po usunięciu aplikacji. Standardowy Windows 10 nie może obsłużyć tego, w jaki sposób ten system nie jest szeroko reklamowane.

Oto przykład programu IObit Uninstaller. Usuń Programy odbywa się najpierw z „native” aplikacji deinstalatora, lub przy wykorzystaniu standardowych modułów Windows (nierozsądne lub Instalatora Windows) ze wstępnym ustanowienia systemu monitorowania punktu przywracania. Po zakończeniu procesu skanowania zawiera szczegółowe na obecność resztkowych plików i folderów, ale – i to jest najważniejsze – aplikacja wyszukuje dla kluczy rejestru i odpowiadającej usunięciu programu, we wszystkich sekcjach. Po tym, wyświetlane są wyniki, a przycisk na dole całkowite usunięcie wszystkich zaznaczonych obiektów. Tak więc, oprócz usuwania komponent oprogramowania, wykonane nawet i czyszczenia rejestru systemu Windows 10. Ponadto, istnieje również specjalny tryb przymusowego usunięcia Forced Odinstaluj, odinstaluj pozwala nawet nie zdejmowane z perspektywy Windows, komponentów oprogramowania.

Co wybrać?

Więc co to jest czysty rejestr systemu Windows 10 i dlaczego jest to potrzebne, rozumiemy trochę. Co wybrać z całej dzisiaj, co jest oferowane w Internecie? Oczywiście, można korzystać z programów przeznaczonych do wyłącznego korzystania z rejestru, ale większość użytkowników nie są zaznajomieni z zawiłościami tych procesów, możemy doradzić proste narzędzie-optymalizujące. W przeważającej części, zawierają one wszystkie niezbędne moduły. Ale równolegle z rejestru może ustalić inną ogromny zbiór wszystkich możliwych błędów (na przykład, ten sam pakiet Advanced Opieki system posiada wbudowany moduł antywirusowych i poprawka dziury w systemie zabezpieczeń systemu Windows). Jednak po co, każdy użytkownik decyduje za siebie.