601 Shares 4012 views

Avtoodeyalo silnika "Avtoteplo": opinie, zdjęcia

W zimie, każdy silnik samochodu będzie szybko schłodzić. A im niższa temperatura, tym trudniejsze do rozpoczęcia. Co więcej, ponowne nagrzewanie silnika ma znaczący wpływ na zużycie paliwa, a po prostu prowadzi do straty czasu. Na szczęście w świecie motoryzacji istnieją specjalne urządzenia do podgrzewania silnika. W tym artykule przyjrzymy się co do grzałki silnika „Avtoteplo”, niż jest to przydatne dla kierowców w zimie.

Co to jest?

Avtoodeyalo – rodzaj izolacji dla samochodu, który całkowicie zakrywa górną część przestrzeni kaptur, oszczędzając w ten sposób ciepło wytworzone przez pracę silnika. Ze względu na swój skład, narzędzie nie pozwala na gorące powietrze, aby wybiec przez kaptur i innych metalowych elementów, otworów i dziur. Zatem przegrzanie silnika, co boją wielu kierowców podczas instalacji takiej izolacji jest wykluczone.

Dlaczego tak szybko się nagrzewa?

Przyczyna leży w konstrukcji silnika – mianowicie, materiały, z których jest wykonana. Większość części (zwłaszcza zewnętrzne) z aluminium, który ma wysoką przewodność cieplną. Tak więc, nawet najgorętszym silnik może ostygnąć po jednej lub dwóch godzinach bezczynności. W rezultacie, aby mieć taki samochód jest bardzo trudne, a jeśli to ma spływać baterii lub zużytych rozrusznik, jest to niemożliwe.

Jak bardzo jest skuteczny?

Sądząc po opiniach, silnik „Avtoteplo” – to naprawdę dobra rzecz, która utrzymuje ciepło wewnątrz komory silnika. Avtoodeyalo spowalnia tempo utraty ciepła z silnika jest w przybliżeniu dwukrotnie większa. Tak więc, silnik pozostaje ciepły przez okres do sześciu godzin. Tak więc nie wymaga dodatkowego ogrzewania, który pozwala zaoszczędzić do dwudziestu procent całkowitej paliwa zużytego w okresie zimowym. Jeśli chodzi o temperaturę początkową, pojazd, w którym nie avtoodeyalo „Avtoteplo” można uruchomić w temperaturze minus 30-36 stopni Celsjusza.

Główne zalety

Użyj izolator cieplny jest uzasadnione z innej perspektywy. Po pierwsze, grzejnik dla „Avtoteplo” mechanizmów ruchowych silnika zapobiega oblodzeniu, które pozwalają na produkcję prowadzi się w temperaturze -60 ° C. Po drugie, przy użyciu avtoodeyala będziesz miał potrzebę częstego ocieplenia. I tu rozwiązywane są dwa problemy na raz: zużycie paliwa (miesięcznie samochodu spędzi 10 procent mniej paliwa) i oszczędność czasu (po rozgrzaniu trzeba wydać co najmniej 5-15 minut).

Co jeszcze jest dobra izolacja silnika „Avtoteplo”? Opinie kierowców powiedzieć, że w wyniku powolnego chłodzenia silnika i szybkiego uruchamiania w kabinie jest zawsze komfortową temperaturę. Przynajmniej będzie możliwe natychmiastowe zwiększenie pieca, który został uruchomiony w ciepłym przeciw zamarzaniu. Prawdopodobnie każdy kierowca zna uczucie, kiedy trzeba siedzieć w fotelu z lodem i połóż dłonie na kierownicy zimnym po ciepłym domu lub biurze. Po zainstalowaniu avtoodeyala pozwoli zapomnieć o podobnym problemie na dobre.

Po trzecie, „Avtoteplo” (silnik koc) doskonale rozwiązuje problem izolacji akustycznej. Zwłaszcza ta kwestia jest rzeczywista dla właścicieli samochodów krajowych. Nawet narzędzie zapobiega tworzeniu się lodu na masce, która może znacznie uszkodzić lakier ciała, jeśli jest, aby spróbować usunąć mechanicznie. Lód nie pojawi się na masce z powodu niskiej temperatury w komorze silnika z otoczeniem zewnętrznym. Oznacza to, że woda (kondensat) po prostu nie mają czasu, aby zamrozić na lakierze.

Ale to nie wszystkie cechy koce z „Avtoteplo”. Liczba kierowców powiedzieć, jedna z zalet tej izolacji jest jego niska waga, która jest tylko dwa do trzech kg. Ta izolacja termiczna może być łatwo wkładana lub wyjmowana, gdy jest to konieczne.

Gdzie przechowywać grzejnik w lecie silnika „Avtoteplo”? Liczba kierowców sugerują, że może on być umieszczony w tym samym woreczku, w którym został zakupiony. Avtoodeyalo nie obawiać składania, nie jest konieczne, aby żelaza i przemyto przed użyciem. Przy okazji, dzięki wysokiej odporności na temperaturę może być stosowany jako peleryna podczas prac naprawczych i spawania. Ale w przyrodzie avtoodeyalo doskonale poradzić sobie z funkcją matę lub maty, na których można położyć lub postawić produktów. Wszechstronność jest po prostu nie ma limitu.

I, oczywiście, nie zapominamy o ekologii. Przy wysokich temperaturach nie avtoodeyalo wydzielają charakterystyczny zapach, który może przenikać i włączeniu kuchenki wygrzewania pokrowce.

Jeśli chodzi o negatywne aspekty, mają avtoodeyala po prostu nie robi. Być może jego jedyną wadą – jest to niemożliwe, aby utrzymać ciepło przez okres 1-2 dni. Co do reszty, to jest dobre dla kierowców z naszego regionu w zimie.

Materiały konstrukcyjne

Narzędzie to składa się z wełny mullitokremnezomistoy, które pod względem właściwości jest bardzo odporna na działanie ciepła. Podczas badań stwierdzono, że „Avtoteplo” (koc silnika) jest zapalany w temperaturze 1100 stopni Celsjusza. Ten rodzaj bawełny jest najbardziej odporny na samozapłon. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że moc cylindra silnika nagrzewa się do 120 (maksymalnie 180) stopni, należy użyć „Avtoteplo” avtoodeyalo absolutnie bezpieczne.

Nawiasem mówiąc, mullitokremnezomistaya wełna nie przewodzą prądu przez niego, więc nie bój się, jeśli zetknie się z zacisków akumulatora. Ponadto, materiał ten nie emituje toksycznych pierwiastków przez ogrzewanie. To dlatego, że nigdy nie malowane.

Inne materiały do avtoodeyal

Poza mullitokremnezomistoy wełny jako podstawa avtoodeyal następujących składników mogą być stosowane:

  1. Odczuwalne. Jest to chyba najbardziej niebezpieczny i nie ognioodporny materiał w istnienie w tym celu. Flashpoint jest odczuwany trochę mniej niż 300 stopni Celsjusza. Z tego powodu wielu producentów traktować go z substancjami specjalnych, dzięki czemu materiał nie palić i tlić. Ale mimo wszystko nie jest to zalecane, aby użyć go w samochodzie.
  2. Z włókna szklanego. Ich minimalna temperatura zapłonu 650 ° C. Dzięki funkcji wełny szklanej izolacja robi dobrze, więc jest on powszechnie stosowany jako podstawa do rozpatrzenia koce.

Niezależnie od tego, czy składnik produktu wytworzono w końcowych etapach tworzenia jest zszyte nićmi specjalnych środków zmniejszających palność i powierzchni izolatora pokryty folią lustra. Ten projekt jest najbardziej bezpieczne i dopuszczone do stosowania.

Dlaczego "Avtoteplo"?

Opinie właścicieli powiedzieć, że w porównaniu z innymi markami grzejników „Avtoteplo” ma najwyższą wartość dla pieniędzy. Podczas gdy wiele firm używa jako materiału taniego szkła, wówczas producent używa tylko wysokiej jakości wełny mullitokremnezomistuyu, co jest bezpieczniejsze dla organizmu ludzkiego i może wytrzymać ogromne obciążenia cieplnego.

Może utknąć w komorze silnika?

W jej strukturze, izolator cieplny jest bardzo gęsty, a więc ryzyko, że zostanie przewinięta przez pasek rozrządu, zero. Ponadto komora silnika wzór nowoczesnych pojazdów są tak skonstruowane, że nawet z prędkością stu kilometrów na godzinę koc pozostanie mocno na silniku. Jedyną rzeczą, którą musisz poprawnie zainstalować produkt.

Jak z niego korzystać?

Avtoodeyala Montaż nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani narzędzi. Aby zainstalować grzejnik, wystarczy umieścić go na każdej stronie silnika. Pod koniec instalacji powinny być wyrównane avtoodeyalo tak aby obejmowała wszystkie pęknięcia i szczeliny w komorze silnika. Należy również zauważyć, rolki pasów klinowych – nie powinny być w kontakcie z powierzchnią podgrzewacza minimum ryzyko obcierania.

Układanie izolatora jest zalecane w pierwszym wystąpieniem zimno, gdy temperatura jest obniżana do poziomu w zakresie od -5 ° C. Avtoodeyalo strzelać w nocy nie jest konieczne. Wielu kierowców, należy postępować w następujący sposób: zainstalować izolatorem termicznym późną jesienią i jeździć z nim aż do początku – w połowie wiosny (przed pierwszym odwilży).

Mogę umyć tę kołdrę?

Nie zalecamy grzałki Wash „Avtoteplo”. Opinie właścicieli powiedzieć, że po tej operacji do wyschnięcia produkt będzie bardzo trudne, poza tym istnieje ryzyko uszkodzenia powłoki zewnętrznej. Dlatego też, jeśli plama tworzy się na kocu, muszą być usunięte za pomocą czyszczenia na sucho. Na ogół, taka procedura, jak pranie nie teploodeyalu potrzebne. Przynajmniej nie powinien robić podczas mroźnej zimy. właściwości izolacyjne spoty wciąż nie zepsuć.

Czy istnieje alternatywa?

Jeśli uważasz, że grzejnik może być wykorzystane stare bluzy i inne elementy odzieży, jesteś głęboko w błędzie. Takie zmiany nie są tym, co są bezużyteczne (ponieważ nie przechwytuje część silnika), są one niebezpieczne, po prostu dlatego, że ich temperatura spalania jest niższa niż z filcu. Ponadto, przy użyciu Bluzy istnieje ryzyko, że ubrania być przewinięta przez pasek alternatora lub do respiratora. W tym wypadku, samochód będzie potrzebował kosztownych napraw, a około w najbliższym czasie wycieczki będzie zapomniane.

marka produktu „Avtoteplo”. cena

Średni koszt izolacji „Avtoteplo” w Rosji jest około 1400-1500 rubli. Jeśli porównać cenę z ilością paliwa, która jest potrzebna do ogrzania się, można powiedzieć, że ta wersja jest szybki zwrot. W tym przypadku, Ltd. „Avtoteplo” daje roczną gwarancję na stosowanie tego produktu. Ale w praktyce, uważany grzejnik może być cztery lub pięć sezonów.

Przy zakupie należy uważać na podróbki. Ta produkcja LLC „Avtoteplo” posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i spełnia najnowsze normy środowiskowe. Jeżeli cena jest niższa koce tysiąc rubli lub sprzedawca odmówił dostarczenia dokumentów do towarów, nie ma powodu, aby wątpić w celowość zakupu takich produktów. Ponadto, musi być zapakowany w pudełko lub przynajmniej umieszczone w specjalnym opakowaniu, które są wymienione firmy i szczegóły jego nazwy.

opinie

Kierowcy szczególnie pamiętać koc „Avtoteplo”? Recenzje często zawierają informacje na poprawę izolacji akustycznej. Można to łatwo wyjaśnić, ponieważ doskonale pochłania drgania avtoodeyalo dźwiękowe. W tym przypadku, to nie pozwala ciepło wypadać. Ponadto, kierowcy mówią szybko rozgrzewania silnika. Czasami potrzeba niej całkowicie wyeliminowane. W ogólnym avtoodeyalo znak ten może być opisany jako niezbędny dla kierowcy w zimie.

Pilność stosowania w pojazdach z silnikiem diesla

Sądząc po opiniach „Avtoteplo” – jest jednym z najbardziej skutecznych przeciw zamarzaniu silnika wysokoprężnego. O ile nam wiadomo, aby uruchomić silnik przy ujemnej temperaturze jest bardzo trudne. Powodem tego jest niska lepkość oleju napędowego. W temperaturze -5 ° zaczyna gęstnieć, a jeśli temperatura spadnie jeszcze niższe „olej napędowy” zawiesza się tak, że nie jest w stanie przejść przez filtr. Tak różne antigel może pomóc w tej sytuacji. Jednak skroplone paliwo nie wystarczy do udanego rozruchu silnika (samochody benzynowe w przeciwnym razie fabryk i przy -50).

Jak maksymalnie może zachować ciepło?

Często kierowcy oprócz „Avtotepla” użyć specjalnych kołków z tworzywa sztucznego zamontowanych na osłonie chłodnicy. Ale jako alternatywa dla kawałka kartonu jest w porządku. W tym przypadku silnik nie ostygnie, aby przenieść, i konieczność ocieplenia i całkowicie zniknąć.

wniosek

Tak, znaleźliśmy to, co jest „Avtoteplo” opinie co produkt jest, co jest przydatne dla kierowców w zimie. Jak widać, przy użyciu tego grzejnika można zaoszczędzić dużo czasu, paliwa i wysiłku, że każdy dzień spędzony na rozgrzanie silnika.