800 Shares 7632 views

Maska do nurkowania: jak wybrać?

Nurkowanie jest jednym z najbardziej interesujących i pouczające lekcje. W tym przypadku jest ona dostępna szeroka gama ludzi w różnym wieku. Otwórz podwodny świat jest łatwe dla siebie – wystarczy, aby określić miejsce na wypoczynek i nabyć niezbędny sprzęt. Istnieją różne podejścia do doboru zestawów sprzętu, ale w każdym przypadku obejmują one maskę lub gogle. Z punktu widzenia bezpieczeństwa i niezawodności pierwsza opcja jest lepsza, ponieważ okulary obejmować tylko oczy, a tym samym zminimalizować pole widzenia. Ale wysokiej jakości i odpowiednio dobrana maska wykona dwie główne funkcje – ochrona przed strumieniem i pozwolić, aby zobaczyć podwodny świat prawie bez ograniczeń widoczności.


Co jest maską?

Znajomość urządzeń, materiałów i innych elementów maski nie tylko dokonać właściwego wyboru, ale także do poprawy ich kompetencji w trakcie jego eksploatacji. Większość masek do nurkowania w morzu składa się z następujących części:

  • Obiektyw. Innymi słowy, szkła, zapewniając widoczność pod wodą.
  • Zamykający. Miękka część korpusu, która występuje w obszarze nosa i górnej wargi. W dużej mierze zależy od żaluzji produkty uszczelniające.
  • Obudowa. Jego podstawą jest felga, w którym soczewka jest stała.
  • Pasek mocujący. Również nazywany guz taśmy, dzięki czemu mocowanie do głowy.

W zależności od modelu mogą się różnić materiały, z których wykonane są te elementy i ich kształt, wygląd i cechy.

Wymagania dla obiektywu

Bardzo ważną częścią każdej maski, niezawodność, które muszą spełniać surowe wymagania. Jest możliwe, aby wyeliminować jakąkolwiek odmianę tworzywa sztucznego, ponieważ ich siła nie jest uzasadnione w praktyce. Wysokiej jakości modele tego materiału prawie nie występuje, w przeciwieństwie do analogów budżetowych tanich, ale warto zastanowić się, czy potrzebna jest ta maska do nurkowania? „Jak wybrać produkt wysokiej jakości” – proste pytanie. Wystarczy, aby zwrócić uwagę na modelach z hartowanego szkła, które są oznaczone słowem ulepszona. Byłoby zbędne, aby natychmiast sprawdzić jakość szkła i oprawy. powinny pasować dokładnie do uchwytu dopasowanie ciała, posiada szczeliny lub nieprawidłowości w sąsiedztwie miękkiego materiału. Warto również zapewnienie wymiany obiektywu. Obrażenia personelu szkło odpuszczaniu przeszłości, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale czasami wymagają zastosowania nietypowych obiektywów z korekcją.

mechanizmy mocujące pasek i

Pierwszy zarejestrowany wytwarzanie materiału taśmy. Co do zasady, jest miękki i trwały silikonowy. To było miękkie, jak szorstki i twardy pasek nie promuje ani niezawodność zabezpieczyć maskę na głowę, czy wygoda w trakcie pływania. Również maska do nurkowania powinny być wygodne w użyciu mechanizmów regulacji tego elementu. Typowy przykład urządzenia funkcjonalnego i prostego – szyjki regulacji pasek, które mogą być przeprowadzone bezpośrednio na głowę. Następnie, za pomocą prostych manipulacji z hamulcami ustawić poziom napięcia jest stała. Nie jest zły, jeśli mechanizm jest i dostrajania położenia pasa na osi pionowej.

Oferuje szeroki wybór modeli dziecięcych

Ogólnie rzecz biorąc, wymogi dotyczące tych masek spełniają kryteria w przypadku modeli dla dorosłych, ale są pewne różnice. Na przykład, wersja dziecko nie powinno być zbyt ciężkie, w przeciwnym razie będzie to przynieść niedogodności. Należy również dokładnie podszedł do kontroli miękkiej części korpusu, która jest wyposażona w maskę do nurkowania. Model dzieci nie powinno być trudne, ale trwałe uszczelnienie silikon, jak dziecko skóry twarzy jest bardzo wrażliwy na sąsiednich materiałów. Przy wyborze maski dzieci przybyszów często mylą je z modelami młodzieńczych. Jeżeli wielkość produktu wydają się mniejsze niż odpowiedniki dla dorosłych, to nie znaczy, że jest ona odpowiednia dla dziecka. W każdym razie, zanim kupisz musi spróbować na masce i docenić komfort jego lądowania.

Inne niuanse wybór

Poza tymi kryteriami wyboru, konieczne jest wzięcie pod uwagę innych istotnych czynników, w tym:

  • Mocujących do rury. Większość obecnych modeli obejmują możliwość podnoszenia rury. W szczególności, maskę jest zaopatrzony w wyjmowane Bestway silikonu lub z tworzywa sztucznego do mocowania pierścieni tę cechę.
  • Zaślepka na włosach. Ten niuans jest szczególnie użyteczny dla kobiet z długimi włosami. zaślepka – przypadek do paska, co pozwala na wygodne stosowanie maski, delikatnie usuwając zamki.
  • Kolor maski. Szczególne znaczenie, czynnik ten nie jest, a jest raczej estetyczny. Ale bezpieczeństwo to lepiej wybrać jasnych kolorach nadwozia, które pozwolą nurek zobaczyć na odległość, jeśli to konieczne.
  • Zawory obecność. Zaawansowane modele dają możliwość uwolnienia wody z maskami. Odbywa się to pod presją, która jest utworzona przez oddychanie przez nos. Modele te są droższe, ale korzyści z zaworami podczas nurkowania jest namacalna. Najważniejsze – aby dowiedzieć się, jak z nich korzystać.

Maska montażu

Jeśli chodzi o konkretny model jest odpowiedni dla użytkownika może być całkowicie pewien, tylko w procesie eksploatacji. Jednak sylwetkę w sklepie pomoże wyjaśnić dwa czynniki, które w przeciwnym razie nie można zweryfikować – jest szczelność dopasowania i wygody. Jeśli konkretna maska nurkowa jest dopasowana do twarzy, bez powodowania dyskomfortu, oznacza to, że nadaje się wielkości i kształt. Dalsze potrzebne – bez użycia paska potylicznego – zasysają powietrze przez nos, aby zabezpieczyć maskę na twarz. Musi trzymać się i nie spadnie – będzie to świadczyć o integralności produktu. Wtedy praca jest warto spróbować i mechanizmy dostosowawcze zaczepy paska. Podczas rejsu, działania te muszą być wykonywane automatycznie i bezproblemowo.

Warunki korzystania z opieki maski

Nawet jeżeli model został zakupiony, w pełni spełniający wszystkie potrzeby i wymagania, istnieje ryzyko, że w trakcie użytkowania, tracą trochę wydajności. Należy podjąć właściwą opieką produktu do zapobiegania takich zjawisk. Główną zasadą jest, aby umyć czystą wodą, która powinna odbywać się przy każdym użyciu maski do nurkowania. Sugerują, że pozbycie się soli morskiej zawiera silikonu i szkła optymalne warunki i przedłużyć ich żywotność bez deformacji. Należy również regularnie obsługiwać odtłuszczające produktów. Kiedy sezon się kończy, trzeba demontować maskę i umieścić go w suchym i zabezpieczony przed uszkodzeniem.

wniosek

sporty wodne, bez wątpienia przyniesie ogromną przyjemność zarówno dla dzieci i dorosłych. Dodatkowe wyposażenie wzmacnia i rozszerza podczas pływania. W związku z tym, maska do nurkowania jest niezbędnym atrybutem. Wiadomym jest, że nie może obyć się bez profesjonalnych nurków i płetwonurków, ale także dla początkujących akcesorium czynny jest często ulubionym narzędziem do badania świata morskiego. Dalsze warte wypróbowania, i inne atrybuty biegu, w tym płetwy i fajki. Przy okazji, jeśli chcesz być na miejscu zapoznać się z pełną maską. Wielu producentów produkować je w jeden zestaw tych samych płetwy i fajki i stają się niezbędnym uzupełnieniem.