221 Shares 1435 views

Optina. Związek w Petersburgu: adres, zdjęcia

Piękna świątynia na wyspie Wasilewski przyciąga uwagę swoją wielkością i pięknem. Nastąpił długo mieściła się Monastery, a dziś jest Optina, gospodarstwa rolnego w Petersburgu. Oto pielgrzymi, kapłanów, turyści, dotknąć kapliczki i doświadczyć atmosfery potężnego katolickiego i wiary.


Pustelnia Optyńska

Nawet w 15 wieku w pobliżu Kozielsku utworzona monastery – Optina. Wiadomym jest, że początek klasztoru umieścić pewną grupę pustelników, ale pierwsze lata historii klasztoru są słabo poznane. Obszar ten jest od dawna kontrowersje i przechodził z rąk do rąk. Dopiero z końcem 18 wieku zaczyna powstawaniu obecnego klasztoru. Siedziba staje się prawdziwym centrum duchowe, nie wyszło na jaw wiele książek i ikon, tutaj rozciągnięta pielgrzymów, aby uzyskać pomoc w wierze i impuls do cnotliwego życia. Klasztor był zawsze znany ze swej troski o ubogich i chorych. W 19 wieku do starszego Ambrose odwiedzanym przez wybitnych myślicieli takich jak F. M. Dostojewski, VL. Sołowjow, Leontyev, trzykroć tu inspekcyjny L. N. Tołstoja. Okaże swoje powołanie wielu kapłanów, w tym Pawła Florenskiego. W 1987 roku klasztor przeżył renesans po dekadach zaniedbań w czasach sowieckich. Klasztor odzyskuje dawną wartość, a rozszerza się, a zatem pomysł, aby otworzyć nową lokalizację – to gospodarstwo w Petersburgu.

Pomysł otwarcia Podvorya

Związek – jest filią klasztoru, który znajduje się z dala od głównego klasztoru. Zazwyczaj pustynia stworzony, aby pomieścić pielgrzymów i księży, a także radzić sobie z różnymi zadaniami administracyjnymi i gospodarczymi. Optina (Związek w Petersburgu) był potrzebny dla kapłanów i starsi klasztoru mogła pozostać w mieście podczas jego wizyt w różnych kwestiach. Jeszcze przed rewolucją, władze zakonne zostały rozważa otwarcie w stolicy, Sankt Petersburgu, na pustyni, ale zamach uniemożliwił te plany do zrealizowania. W 1999 archimandryta Eulogiusz, namiestnik klasztoru, zwrócił się do administracji Sankt Petersburga z prośbą o alokacji świątynię do domu Monastery. To był aktywny powrót rad pod kontrolą Kościoła, a pomysł był witany bardzo pozytywnie. Od roku ogłoszono, że Optina pojawiają – Związek (St. Petersburg).

Historia odkrycia

Władze Petersburga zaproponowali gubernatora kilka opcji do rozważenia, a jego wzrok na starym miejscu namolennye na Wasilewskiego Island, która kiedyś mieściła stoczni Kijów-Pechersk. Kiedy przedstawiciele klasztoru obszedł terenie dawnego klasztoru, są w depresji – stan budynków było przerażające. Tu, w czasach sowieckich mieściła się lodowisko publiczny, który pochodzi i przeszedł etapy rozwoju i startu słynnej szkoły Leningrad z łyżwiarstwa figurowego. Od ciągłego zawilgocenia budynku szybko zepsute i potrzebował pilnej naprawy. Zakonnicy nie byli przyzwyczajeni do radzenia sobie z trudnościami, i są one aktywnie zaczął przywrócić klasztor, przyciągając parafian i darczyńców. Dzisiaj, to jest pytanie: „Optina, gospodarstwa rolnego w Petersburgu – jak się tam dostać?” Przestał powodować nieporozumienia, a każdy w mieście wie, że piękna świątynia na Newy – to dziedziniec słynnego klasztoru.

związek dzisiaj

Optina (Związek w Petersburgu), zdjęcie, którego można zobaczyć w wielu przewodnikach turystycznych ze względu na jego piękno i historycznego znaczenia dzisiaj miejsce – dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Na terenie gospodarstwa rolnego przywrócony wielkiej świątyni Wniebowzięcia NMP, który przeżył bardzo długą i trudną operację. Dziś są codzienne usługi. Często usługa przez czołowych duchownych kraju. Jest też częściowo odrestaurowany, częściowo odbudowany wiele budynków. Kiedy Związek szkółka niedzielna, gimnazjum, prawosławny Instytut religijnej i kościelnej techniki warsztatowej zlatoshveynaya „ubrus”. Jest chór męski, działa centrum pielgrzyma z hotelu i kawiarni. Na dziedzińcu odbyło się wiele różnych wydarzeń: spotkania, dyskusje i koncerty. Jest to prawdziwe centrum duchowym i edukacyjnych. Pielgrzymka Center „Optina” prowadzi zwiedzanie kościoła klasztornego Wniebowzięcia, Petersburg i jego przedmieścia, organizuje wycieczkę do miejsc świętych. W 1999 roku, kiedy została otwarta pustynia i kraj zamieszkania w miejscowości dzielnicy sosnowy bór Wyborg.

Świątynia ku czci Wniebowzięcia NMP

Optina (Związek w Petersburgu) został zbudowany wokół kościoła Wniebowzięcia NMP. Kościół wzniesiono siłom Kijów-Pechersk klasztoru pod koniec 19 wieku. W tym momencie nie było wcześniej inna świątynia, która została przeniesiona na nasyp Fontanka. Kościół jest w stylu pseudo-rosyjski, jego ściany zewnętrzne pokryte kamienia – granitu i piaskowca, natomiast wewnątrz są malowane przez moskiewskich artystów Snegirev, Jakowlew i Strunnikova. Na zewnątrz świątyni są ozdobione mozaikami z warsztatu V. A. Frolova. W kościele znajduje się wiele cennych ikon z relikwiami na Optina Starszych i uzdrowicieli. Kult w piękno katedry podkreśla i wzmacnia męski chór śpiewający klasztor.

Nieruchomość wiejska zagroda

W 1999 Optina (Związek w Petersburgu), adres, który – porucznik Schmidt Nasyp, 27/2 – obecnie dobrze znane wszystkim, otrzymał działkę o powierzchni 40 ha w pobliżu wsi sosnowy bór, regionu Leningradu. Ziemie te zostały zaprojektowane, aby stworzyć gospodarstwo klasztornego i robi w niepełnym wymiarze godzin. Mnisi usunięte obszar, utworzony kompleks dużą bydła hodowlanego, który oprócz krowy, świnie i kozy, szopy, a nawet w formie strusie. Na terenie dworku podzielić się staw, w którym hodowane są nowicjusze japoński karp. W 2006 roku świątynia została wybudowana na cześć św Ambroży z Optiny, został konsekrowany w 2016 roku. Również mnisi odbudować świątynię ku czci Najświętszego wielkiego księcia Aleksandra Nevskogo, który nie był daleko od miasta sosnowy bór, a od czasów sowieckich nie została wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem. Teraz prowadzone regularne.