379 Shares 9965 views

kwas ursodeoksycholowy – choleretic i skutecznym środkiem wątrobę

kwas ursodeoksycholowy to środki nadające efekt choleretic i wątrobę. Jest on wytwarzany w postaci kapsułki, to jest włączone jako aktywny składnik wielu choleretic leków.


właściwości farmakologiczne

Poprzez ich pochodzenia pochodną kwasu żółciowego. Ma oprócz ochronnej żółciopędnym działania, właściwości immunomodulujące, zmniejsza powstawanie kamieni żółciowych i cholesterolu we krwi. Lek pomaga stabilizować komórki wątroby, dając im większą stabilność pod wpływem środowisk agresywnych. kwas ursodeoksycholowy normalizuje aktywność limfocytów eliminuje ekspresji antygenów na powierzchni komórki i przewodów wątroby. Eksperci pochwalił siłownia jako leki, które zmniejszają włóknienie wątroby z alkoholu otłuszczeniem, mukowiscydoza, pierwotna marskość żółciowa. Wchłanianie leku następuje w jelicie cienkim, a maksymalne stężenie w krwi osiągnięte trzy godziny po podaniu.

Wskazania oznacza „Kwas Ursodeoksycholowy”

Preparaty „Ursodeks”, „Ursol”, „Urso”, „Ursofalk”, „Ursosan”, w której substancja jest składnikiem czynnym, podaje się w złożonej leczenia kamicy żółciowej, w przypadkach, w których patologia spowodowane zwiększonym stężeniem cholesterolu i usuwanie endoskopowo lub operacja nie jest możliwa. Kamienie wstępnie rozdrobniony jeśli przekracza 2 cm. Kwas ursodeoksycholowy stosuje się w postaci przewlekłego aktywnego zapalenia wątroby, zastój żółci występujące w torbielowate zwłóknienie wątroby, pierwotna żółciowa marskość wątroby lub ostrej refluksowego zapalenia przełyku, zapalenia wątroby. Opinie mówią, że narzędzie pomaga holetsistopatii i sposobów dyskineza zhelchevyvedeniya. Ponadto, lek ten jest przepisany w celu zapobieżenia zastojowi żółci podczas otrzymywania, leki cytotoksyczne, środki antykoncepcyjne.

Kwas Ursodeoksycholowy: cena orientacyjna

Lek może być stosowany w każdym wieku, nawet u noworodków. Dawkowanie określa lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od wagi i nasilenia objawów choroby. Średnia ilość leku wynosi 10 mg na kg. Jeść wymagane raz wieczorem. Co trzy miesiące w trakcie leczenia konieczne jest sprawdzenie poziomu enzymów wątrobowych. Gdy zanika kamienie żółciowe pół roku sprawdzać kanał wątroby i żółci. Koszt leku wynosi 400 rubli.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Nie należy stosować środek w leczeniu ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego i wydalniczy oddechowych (dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego). Przyporządkowania nie wytwarzają się marskość wątroby, dysfunkcję nerek, nieswoiste zapalenia okrężnicy wrzodziejącego, indywidualne nietolerancji. kwas ursodeoksycholowy może chwilowo podnieść poziom enzymów wątrobowych. W rzadkich przypadkach, lek powoduje biegunkę, zwapnienia skórne, kamieni żółciowych reakcje alergiczne.