491 Shares 2282 views

Ile liter w alfabecie angielskim i jak je czytać

Ważne jest, aby wiedzieć, ile liter w alfabecie angielskim? W tym artykule dać odpowiedź na to pytanie i aby wyróżnić inne ważne punkty.

interesujące wiedzieć

W alfabet 26 znaków, a dla porównania, rosyjski – 33. Najczęściej używane litery alfabetu angielskiego – E, najmniej – Z.

czytania skróty

Zapoznanie się z zasadami wymowy najbardziej popularnych kombinacji.

Najprostszym grupa – skróty, które są wymawiane zgodnie z nazwami znaków. Należą do nich nie tylko BBC (BBC, C), ale USA (Yu Es Ej), UE (I-U), Wielka Brytania (Yu-Kay), HIV (HLB-AI Wee). Pisownia czytać skomplikowane skróty używane do organizowania informacji. Niektóre z nich są używane, w zależności od ich pochodzenia, to znaczy po łacinie.

Innym częstym grupa – akronimy. Takie skróty oddać początkowe dźwięki nazwiskami bohaterów. Istnieje akronimy, skróty, które są ustalone tylko na piśmie. Oni są wymawiane jako pełnoprawny słowa, na przykład, St. (Ulica – ulica), Dr. (Doctor – doktor).

Jak samogłosek dźwiękowych

Odpowiadając na pytanie: „Ilu litery alfabetu angielskiego” – podkreślają, że tylko sześć samogłosek: A, E, I, T, U, O. Ale możliwości czytania dużo więcej. To jest pod wpływem stresu, w połączeniu z innymi, a jego status (otwarte lub zamknięte sylaby).

Istnieją cztery rodzaje wymowa:

  1. Angielskie samogłoski alfabetu w otwartych sylab są odczytywane w taki sam sposób, jak litery są nazywane.
  2. W zamkniętym sylaby są krótkie i wyraziste: A – szeroka i głęboka „e», E – wąska «e», I – «i», Y – «i», U – «a», O – «a».
  3. Jeśli samogłoska jest wart «R», staje się niemal gardłowy dźwięk. Na przykład, «ar», jako słowo w gwiazdy. Harder z dźwiękiem, co daje E, I, Y, U, po której stoi «R». Wiele rosyjski zastąpić go „e”, ale jest to błąd brutto.
  4. Wreszcie, te same symbole można przeczytać kilka w połączeniu „samogłosek» + re, na przykład w słowach opieki, tutaj czystej, pożaru opony. Te dźwięki lepiej słuchać, są łatwo przyswajalne.

spółgłoska

Ilu liter alfabetu angielskiego w ogóle, stanowią główną część stanowi spółgłoski. Są one 20, 23, tworzą dźwięk, z których 14 i 9 dźwięcznej głuchy.

P, B, D, T, F, K, L, M, N, V, z dowolnej kombinacji usłyszał równie prawie podobną rosyjski p, B, D, T, F, K, L, M, N, A, h. Dlaczego prawie? Ponieważ wiele z nich ma szczególną wymowę, które pozwalają jednoznacznie odróżnić je.

„C” i «g» są dwie opcje czytania , Przed samogłosek „a”, „U”, „O”, brzmią jak rosyjska „K” i „L”. We wszystkich innych przypadkach, takich jak „C” i „J”. Należy jednak pamiętać, że istnieją wyjątki.

«H» wymawiane jako „x” na początku słowa przed samogłoskami. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę na jej artykulacja jest znacznie różni się od równowartości Rosyjskiej. Także ten list pomaga tworzyć dźwięki sh, ch, sh ip w połączeniu, CH, Ph.

«J» odpowiada naszym wykonaniu, „J”.

Spółgłosek «Q», «R», «W» nie mają rosyjskie odpowiedniki, ale co do zasady, ich dźwięk jest odtwarzany bez trudności po wysłuchaniu materiałów audio w języku angielskim. powoduje również problemy z czytaniem litery «X», która zawsze odpowiada dyftong „ks”. Choć konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na «R». W jego wymowy często popełniają błędy.

«S», w zależności od położenia może być dwóch naszych opcji – „C” i „Z”. Drugi typ to nabywa po pozostałych połączeń, a między samogłoskami. Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak wiele liter alfabetu angielskiego, dużo głębsze niż proste obliczenia arytmetyczne.