495 Shares 4374 views

Które produkty spożywcze zawierają glutenu, laktozy i kazeiny?

Gluten i glutenu, innymi słowy, jest złożonym naturalne białko jest złożony z wielu zbóż, takich jak pszenica, owies, żyto i jęczmień. Jego podstawowe właściwości adhezyjne (tak, aby nie było drugie imię) jest powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym. Faktem jest, że w zetknięciu z wodą gęstnieje, staje plotnovata, zmieniając kształt masy. Bez dodatku glutenu woda jest substancją puszysty.

Gluten w produkcji

Prawdopodobnie domyślić jakie konkretne młyn stosowany w produkcji glutenu. To prawda, to fabryka, która produkuje pieczywo i produkty mięsne.

Oprócz tego, że gluten przyczynia się do tworzenia jednorodnej mieszaniny mąki, jest także dodatek do mielonego mięsa, kiełbasy, różne sosy, lody. Dzięki tej obrabianego białka na długo zachowują swój kształt i mają dłuższą trwałość. Jest również stosowany w wyrobach czekoladowych bezglutenowych (a nawet w produkcji cukierków i żelki) i napojów na bazie zbóż (wódka, piwo, whisky).

A teraz będziesz w stanie odpowiedzieć na pytanie, które produkty spożywcze zawierają glutenu. Oczywiście, są one bogate w upieczeniu każdy wyrób piekarniczy (w tym chleb), makarony, kasze, przekąsek, sosów i ocet na bazie stabilizatory, zagęszczacze ochronnych opartych na produktach z kiełbasą lub mielonego, jogurt, ser i syrkovoy masa pakowanych serów, śmietana, margaryna.

Jakie produkty spożywcze zawierają gluten pszenny? Okaże się w kaszy pszenicy, pieczywa, makaronów, płatków śniadaniowych. Z napojami glutenu różnią alkoholu (co omówiono powyżej), kawę rozpuszczalną, kakao, herbatę, granulowany gazowanych. Poza tym wszystkim, to znajduje się w żywności, który składa się z kwasów tłuszczowych E471, barwnik spożywczy E150, E965 maltitol, maltol E636, E953 izomaltol. Niektóre witaminy i leki zawierają również pewne ilości glutenu. Pierwsza grupa obejmuje leki "Jungle" i "Complivit", a po drugie – oznacza "Festal", "Mezim forte", "Allohol", "Aminalon", "Arbidol", "żel Phytolysinum", "Aerovit" „Ibuprofen "" Pentoxyl "" Furosemid”. Można wymienić wiele więcej różnych tabletek na obecność w ich skład złożonego białka naturalnego, ale jeśli boisz się go przeczytać instrukcję. Należy wskazać, czy skład preparatu mąki.

Więc jakie produkty nie zawierają glutenu?

Na podstawie tej wiedzy o tym, gdzie możemy znaleźć bezglutenowe, można powiedzieć, gdzie jesteśmy w żaden sposób znaleźć. Zboża – A gryczana, ryż, kukurydza, rośliny strączkowe – groch, soja, fasola, soczewica. Gluten nie jest obecny w orzechy, owoce, warzywa i jajka, wszelkie mięsa, owoce morza, naturalnych produktów z mleka i sosów naturalnych, pieczywo bez glutenu posiłku.

Mogę jeść glutenu i co z to zaszkodzić?

Więcej tak niż nie. Nie spiesz się do usunięcia glutenu z diety, obawiając się, że będzie to szkodliwe dla zdrowia, pogarsza stan skóry powoduje szereg chorób. Bądź rozsądna! Nic w umiarkowanych ilościach może nie zaszkodzi. Cenne białko roślinne, które jest bezglutenowy, nie mogą być wykluczone. Ponadto, wybór produktów, nie zawierają zostanie automatycznie pozbawia się od wielu innych składników odżywczych (który może być w tym bałaganie, na przykład). Zwiększa prawdopodobieństwo alergii u dzieci, które są do siedmiu miesięcy nie dają produkty z glutenem.

Zużycie przystanek gluten jest konieczne tylko wtedy, gdy masz wrażliwość na niego. Pierwsze objawy, które wskazywały na to, są bóle głowy, osłabienie i uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej lub wzdęcia. Niektórzy ludzie cierpią na celiakię – nietolerancję glutenu. W celu utrzymania ogólnego stanu zdrowia, a w szczególności w przewodzie pokarmowym, mają dokładnie badania składu produktu w obecności, w naturalnym białku.

niezbędny kazeina

Kazeina, jak i glutenu – kompleks białek pochodzenia naturalnego, ale mleczarskiego. Nasz organizm potrzebuje kazeinę, ma masę przydatnych funkcji! Zawiera wapń, podstawowe aminokwasy, fosfor, bioaktywnych peptydów mlecznych. Nieoczekiwanie stwierdzono, że kazeina jest nieograniczona dodatek do żywności (zgodnie z WHO i FAO). On jest w stanie stale dostarczać naszemu organizmowi energii niż mogą skorzystać chcąc schudnąć i oglądając swoją figurę. Szczególną zaletą kazeiny jest pozytywne działanie na mięśni i układu krążenia systemów.

Jakie produkty zawierają kazeinę


Głównymi źródłami kazeiny – mleko (krowie, kozie), kefir, jogurt, śmietana, jogurt, Rjażenka, twaróg i serów, masła. Rekord za jego treść – jest ser. zawiera ona do 30% przydatnych białka naturalnego. można również podać kazeinę ciała podczas korzystania z pieczenia i mleko czekoladowe oparte, na przykład, takie jak twaróg pieczenia, sernik lub sernik z twarogu. Jednakże, można zrozumieć, że lepiej jest jeść ser lub wypić szklankę mleka niż jeść sernik (jeśli twoim celem – to nasycenie organizmu kazeiny lub dostarczanie mu energii).

szkoda kazeina

Kazeina jest niebezpieczna tylko wtedy, gdy masz nietolerancję mleka / laktozy. Ale jego użycie w nadmiernego sportowców (grzech) może być wzdęcia, z możliwością przeciążenia wątroby i nerek.

Laktoza – cukier użytecznym

Wiele osób słyszało termin, a pytanie „Co to jest laktoza?” Czy jest prawdopodobne, że to powiedział – cukier mleczny. I mają rację. Laktoza jest cukrem naturalne, że jest bogata w produkty na bazie mleka. Jego głównym celem – aby dostarczyć nam glukozy, która jest utworzona ze względu na jego dezintegracji. Laktozę – jest podłożem do rozwoju bakterii kwasu mlekowego, które są przydatne do organizmie; ułatwia wchłanianie wapnia, magnezu, żelaza, pobudza regulacji nerwowy, a także zapobiega próchnicy. Niewątpliwie, laktoza – bardzo użyteczny produkt.

Skąd wziąć?

Jeśli korzystasz ze swojej diety mleko (krowy, kozy, bawoły), kefir, fermentowane pieczone mleko, jogurt, śmietana, masło, jogurt, śmietana, twaróg, można nasycić ciało laktozy. Posiada również w maślanka, klaczy i serwatki. Co o koszt kakao, tłuczone ziemniaki, kasza manna, margaryna, wypieki, lody, mleko skondensowane i ciemnej czekolady? Tak, mają również pewną ilość laktozy! Jest to szczególnie ważne w okresie niemowlęcym, a jego zapotrzebowanie jest kompensowany przez mleko matki.

Jaki jest nadmiar laktozy

Kiedy duża ilość laktozy może wzdęcia, biegunki, lub vice versa, oraz zaparcia. Nadużywanie cukru mlecznego powoduje alergii. W przypadku nietolerancji laktozy, odpowiednio, należy unikać produktów o swojej obecności. Może to być choroba wrodzona, a pojawiły się wraz z wiekiem (w latach życia). Przypadek powstania niedoboru laktazy wraz z wiekiem – jest to całkiem normalne. Jest to spowodowane niskim spożyciem mleka i produktów mlecznych. Traktuje się ją poprzez zastosowanie wymiany enzymu laktazy laktozy.

wyniki

Podsumowując, należy pamiętać, w jakie produkty zawierają żadnych substancji.

  1. Jakie pokarmy zawierają glutenu i laktozy? Oba składniki są obecne w śmietana, jogurt, twaróg.
  2. Jakie produkty spożywcze zawierają glutenu i kazeiny? Oba składniki muszą jogurt, twaróg i ser twaróg.

Teraz, gdy wiesz, w jakie pokarmy zawierają glutenu i laktozy i kazeiny. Stosując w swojej diecie taki zestaw, to są równie wypełnić go ze wszystkimi niezbędnymi składnikami!