736 Shares 1181 views

„Harmony Nadzieja”: opinie właścicieli

Rosyjski bardziej zadowoleni użytkownicy projektu Motoryzacja niż rzeczywistego produktu. Jednak po drugiej stronie bardzo dobrych egzemplarzach, przy czym najlepiej połączenie praktyczności, jakości i ceny. Na przykład, „Harmony Nadzieja”, przeglądy, które są bardzo niejednoznaczne, jako pierwszy minivan krajowy. Pojazd posiada bazę „Pole-2131”, przestronnym wnętrzem, zwiększenie przepustowości i napędem na cztery koła. W latach masowej produkcji (1998-2006) został wydany trochę więcej niż osiem tysięcy egzemplarzy.

powierzchowność

Warto zauważyć, że „Lada Nadzieja”, przeglądy, które są omówione dalej wyposażony w oryginalne klamki, przeznaczonych do naturalnego obwodu. Była to jedna z pierwszych krajowych samochodów o podobnych cechach. Maszyna jest łatwo rozpoznawalny przez okrągłych elementów świetlnych głowa identyczne reflektory „szóstka”. furgon źródła przez WAZA wyposażone w lampy parami na każdym boku. Późniejsze zmiany są wyposażone 2110 optyki serii.

Podczas tworzenia maszyny projektanci wybrali ścieżkę maksymalnej unifikacji części. Nadwozie pojazdu jest różne linie płynu. Wejście drugiego rzędu jest tylko po prawej stronie, w której drzwi przesuwne są używane. Umieszczony za małe światła, jest więcej metalu niż szkło. Szyba przednia i tylna szyba nie jest przymocowany za pomocą kleju oraz specjalnych zamków. Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja samochodu nie jest rozważana jest czymś wyjątkowym wśród rówieśników. Niemniej jednak, jak na swoje czasy – był to wygodny minivan.

Zarządzanie i obudowa wewnętrzna

Car „Lada Nadzieja”, które w większości pozytywne opinie, posiada pionowy lądowania na koła przednie siedzenia można regulować w płaszczyźnie wzdłużnej i od stoku. Głównym poduszka siedziska jest płaska, ma małe podparcie boczne. Kategoria pojazdu wyraźnie odnosi się do klasy rodzinnej.

Dvuhspitsevy kopie uszkodzenie koła podobny elementem VAZ-2110 nie uniemożliwia odczytanie danych z przyrządu, z zastosowaniem kolumny naprawczych. powietrzne zagięcia montażowe umieszczone w konsoli środkowej. Są one instalowane z wycofaniem głębokim wnętrzu, regulacja temperatury odbywa się za pomocą suwaków.

Na panelu operacyjnym jest dużo dźwigni dla różnych celów. Są to przełączniki manualna skrzynia biegów, blokada dyferencjału, umożliwiając zmniejszoną kontrolę wyciągów elektrycznych i innych przycisków pomocniczych prędkości. Według jego wyposażenie maszyny przypomina klasyczną „Pole”.

Budowa wnętrza

„Harmony Nadzieja”, której opinie nie zawsze są jednoznaczne, ma przestronne wnętrze. Drugi rząd siedzeń może być przekształcony i ma trzy rozkładane krzesła. „Siedzenia” mogą być dodawane w zależności od potrzeb i liczby osób, zamieniając je w łóżku lub stole.

Posiadaczy tyłu nie jest bardzo praktyczny. Ze względu na niewielką głębokość, zawartość nie może łatwo wysypać i spadają wraz ze zbiornikiem. pasażerowie drugiego rzędu mogą korzystać z popielniczki, a na skórze po bokach znajdują się plastikowy okrągły niszowy, przeznaczony dla głośników.

Tylne siedzenia są parą siedzeń z zagłówkami, które zapewniają dodatkowy komfort podczas długich podróży. Pomimo dość dużej powierzchni wewnątrz kabiny, wszystkie zabawy podróżowania łup skrzypienie i szczęk przekładni. Optymalna prędkość do przesuwania wskaźnika uważane 90-100 kilometrów na godzinę. W zależności od liczby ułożonych bagażnika siedzenia zawiera od 265 do 1250 litrów ładunku.

Parametry planu technicznego

Jak opisać techniczną część „Harmony nadziei” samochodu? Liczba kierowców i instrukcja obsługi pomoże podjąć decyzję w sprawie tych wskaźników. Rozważmy główne cechy:

 • silnik benzynowy 1,8 litra – napędowego;
 • Moc – 81 siła konia;
 • Moment – 134 nm;
 • zawory – osiem sztuk;
 • przyspieszenie od zera do setek kilometrów wynosi 19 sekund;
 • Maksymalna prędkość – 138 kilometrów na godzinę;
 • Zużycie paliwa w trybie mieszanym – 12 litrów na 100 km;
 • Pojemność zbiornika paliwa – 42 litrów;
 • długość / szerokość / wysokość – 4,35 / 1,8 / 1,69 M;
 • Typ nadwozia – minivan;
 • Rozstaw osi – 2,7 M;
 • luz – 19,5 cm;
 • maszyna waga – 1,45 ton.

Test Drive

Car „Lada-2120 Nadzieja”, którego opinii scharakteryzować go jako samochód rodzinny – ma dość przyjemny kontrolę. To ułatwia proces hydraulicznego wspomagania kierownicy typu ZF. Przełożeniem przekładni głównej pary identyczne modelu Łada 2106. Skrzynka przesunięcie jest zamontowany w wykonywaniu mechanicznych składa się z pięciu etapów. Układ napędowy przedstawiono w 1,7 lub 1,8 odmianach.

Z jednej agregatów silnikowych systemu gaźnika, drugi – wtryskiwacza. Pierwsza opcja jest nieco większa niż „kolega” dynamiki i szybkości. Różnica przyspieszenia w zakresie od 0 do 100 km wynosi dwie sekundy. Średnia pojazdu jest wyposażony w duży profil z gumy (16) o średnicy. Przedni zespół hamulcowy – dysku, tylna System – bęben. stabilność maszyny zapewnia napęd na cztery koła, a pojazd jest zaprojektowany do dużych prędkości. W odniesieniu do zawieszania minivan: przednia część – niezależny wykonaniu, zespołu tylnego jest zależny od typu postaci ciągłej belki.

„Harmony Nadzieja”: opinie właścicieli

Opinie użytkowników o obecnym samochodzie bardzo sprzeczne. Jeśli wziąć je z całości, możliwe jest zidentyfikowanie szereg pozytywnych punktów i kilka negatywnych cech. Zalety konsumenci są następujące:

 • duża przestronna kabina 7 mandatów;
 • siedzeń składanych na rozbudowę tułowia;
 • wysoka przepuszczalność;
 • konserwacji;
 • przystępnej cenie;
 • łatwość użytkowania;
 • dobry komora ogrzewania.

Z drugiej strony „Nadzieja Lada” ujemnego sprzężenia zwrotnego jest również pod dostatkiem. Właściciele twierdzą, że szybki rozpad ciała. W tym przypadku odpowiednie żelaza jest bardzo trudno znaleźć na rynku. Użytkownicy mają również skargi dotyczące jakości plastiku, słabej izolacji akustycznej oraz wysokie zużycie paliwa.

modyfikacje

Maszyny produkowane uważane seria nie tak dużo. Niemniej jednak mają one wiele istniejących i planowanych wariantów. W produkcji seryjnej odwiedziliśmy następujące modele:

 1. 2120 (1,8) – gaźnik wykonania z wyjściem silnika 84 „koń”.
 2. wzór iniektora z rozproszonym wtrysku paliwa – 2120 (1.7).
 3. VAZ-2120M – ulepszona wersja mechanizmu napędowego VAZ-21214.

Ponadto zostały one zostać wydany, ale nie wprowadzonych zmianach taksówką, van, minivan biura i samochodu dostawczego.

Konkludując

VAZ-2120 były produkowane w małych seriach przez osiem lat. 8000 okazy zebrano przez cały czas. Maszyna ta nie jest często postrzegane na drogach. Pierwszy minivan krajowy został wycofany z produkcji w 2006 roku, ze względu na niższy popyt i technologicznego starzenia w porównaniu z zagranicznymi odpowiednikami i modelu VAZ-2131.

Recenzje samochodzie „Lada Nadzieja” częściowo potwierdzone niezupełnie optymalne osiągi pojazdu. W zasadzie pomysł projektantów był bardzo dobry, ale wykonanie jest nieco zawiedziony. Niemniej jednak, nie ma w tym samochodzie, a znacząca zaleta, że właściciele zauważyć również w swoich odpowiedziach.