893 Shares 7253 views

Jak to jest proteza dentystyczna?

Brak nawet jednego zęba daje wiele niedogodności fizyczne i estetyczne, a także mogą powodować problemy zdrowotne, jak przez chorób, w tym zębów i zgryzu offsetowych. Aby uniknąć takich problemów, należy skontaktować się z osobą, która uczyni z protetyki. Recenzje tej procedury można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych klinikach.


metody protetyka

W chwili obecnej istnieje duża liczba nowych technologii w protetyce stomatologicznej. Wybierając metodę specjalisty protetyki on może pomóc.

Odróżnić wyjmowane i nie wyjmowane protezy. Protezy ruchomej obejmuje protez, które mogą być usuwane z jamy ustnej, o ile to konieczne. Dla stałych protetyki obejmują mosty, korony, wkłady, licówki i inne.

Korona jest środek ochrony za pomocą których możliwe jest utrzymywanie słabą lub pociętych zęba. Następnie ząb będzie to rodzaj wsparcia, które wcześniej było uszczelnić i naprawić kształt potrzebne.

Korony wykonane są ze stopów metali, takich jak stal, złoto, porcelana, metalowo-ceramiczne i inne. Protezy działają poprzez koron metalowych, które są pokryte cienką warstwą na pastę ceramiczną, która zwiększa ich wytrzymałość na wiele razy. Z wyglądu te korony są nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Popularne i ceramicznych koron. Proteza dentystyczna jest wykonywana przy użyciu najnowszej technologii, która pozwala korona ceramiczna jest estetycznie nie różni się od naturalnych zębów. Ich wadą jest wysoki stopień niestabilności oraz liczba przeciwwskazań do instalacji.

Dla korony nie używać plastiku, ponieważ jest niestabilny i szybko ciemnieje.

Prawidłowo zainstalowany korona zapewnia ich obsługę przez długi czas, nawet do 20 lat.

Mosty o cechach zewnętrznych przypominają mostki, które są dołączone do koron. Protezy te są wykonane z tego samego materiału, jak ten z korony. Zasada jest taka, że tych koron za ich pomocą odtworzyć kształt zębów i brakujące części.

Gdy kosmetycznych wad powierzchniowych licówki stomatologiczne przywrócić je w krótkim okresie. Mają one postać cienkiej płytki, które są przymocowane do przedniej części zębów. Po zainstalowaniu okleiny nie różnią się wizualnie od pacjenta własnych zębów, ponieważ są one dobierane indywidualnie według kolorów. Można wybierać spośród różnych materiałów: porcelany, ceramiki i wypełniających.

Protezy, przygotowanie i

Warunkiem koniecznym do wytwarzania protezy dentystycznej jest znieczulenie. Następnie lekarz trzyma zębów polerowanie diamentowe, aby zmniejszyć go ze wszystkich stron od grubości korony. Także to sprawia, że wymiana starych wypełnień, gdy jest to konieczne.

Podczas tworzenia protezy sprawiają wrażenie obu szczęk, a następnie wykonany model gipsowy. To już izgtotavlivaetya prototyp koron.

Innym ze sposobów jest implant protetyczny proteza. Taka proteza nie wymaga toczenia zdrowe zęby. Ponadto, implant całkowicie zastępuje zdrowy ząb, wyprzedzając go w siłę i stabilność.