452 Shares 8356 views

Gdzie najgorętsze lato w Rosji. Pogoda w Rosji

Przez nieprawidłową pogody, Rosjanie przyzwyczaili. W ostatnich latach, ciepło łamie wszystkie rekordy oznaczone w ciągu ostatnich 100 lat. Meteovesti powiedział, że w ich historii najgorętsze lato w Rosji wydany w 2010 roku. Jednakże, w niektórych regionach Rosji w lecie 2014 roku doświadczył również bezprecedensowy ciepła, zwłaszcza w jego centralnej części. Od początku sierpnia osiągnął najwyższą ocenę stopnia – Czerwony – poziom zagrożenia.

Regiony, w których zaobserwowano bezprecedensowy ciepła

W 2010 roku pojawił się nieprawidłowy stan pogody w Syberii Wschodniej i na Dalekim Wschodzie. Centralna i Wołga Region stał się najgorętszym w sierpniu. na południu i północnym Kaukazie ciepło zaobserwowano. Kursk i Woroneż doświadczył nadmiar klimat normalny średnia temperatura wynosi 7 °. Rtęciowej wykazał 36 stopni powyżej zera.

Anomalie dotknął nawet północnej Jakucji oraz Arktyki wysp, gdzie takie osoby ciepła nie widzieliśmy w historii. W tym przypadku, temperatura przekroczyła średni dzienny wskaźnik klimatycznych 3 stopnie. Mieszkańcy Republiki Sacha obserwowano 38 stopni Celsjusza w cieniu! Liczby te nie są dalekie od ekstremalne. W dolnej Kolyma powietrze ogrzewa się do 25 ° C.

Primorye, Sachalin, Wyspy Kurylskie … Daleki Wschód Okręg Federalny i był najgorętszy w sierpniu 2010 roku.

Powyżej 30 stopni było w europejskiej części, według Centrum Hydrometeorologicznego, jest to najwyższy znak w historii. W lipcu, znak 40 stopni zanotowano w rejonie Wołgi, Tatarstan, Karelia, Komi, regionu Krasnodar, Baszkirii, Stawropol, Północny Kaukaz, Kałmucji i innych regionach.

Co się dzieje w Moskwie

W Moskwie, zapisy temperatury dziesiątki razy został pobity w ciągu ostatnich kilku lat. Stolica Rosji był na prowadzeniu, wyprzedzając Cypru, Izraela i Egiptu – krajów, które są cieplejsze. Tutaj przez 33 dni z rzędu trzymane niezwykle wysokie temperatury. Najbardziej imponującym osiągnięciem było podniesienie słupa rtęci 28 lipca do poziomu 38,2 stopni Celsjusza. Woda w rzece Moskwa ogrzewa się prawie do 30 stopni wyższa niż na Półwyspie Krymskim.

W najgorętszym latem 2010 roku w Rosji, w Moskwie nie było 40 stopni w cieniu, który jest 5 stopni wyższa niż rekord w 1951 roku.

Jak możemy wytłumaczyć te anormalnie wysokie temperatury?

Wersje nietypowe latem 2010 roku, jest wiele. Zaangażowanie w człowieka jest nadal niejasna. Niektórzy ludzie uważają, że powodem była przestrzeń – zwiększona aktywność słoneczna, zbieżność w 2010 amplitud cykli słonecznych i księżycowych.

Centrum meteorologiczne Rosji państw, które wyłoniły się wahań cyklicznych w ziemskiej atmosferze, jeden z powodów, które zwane pływów wpływ księżyca. Ponadto, znacznie zmniejszyła warstwy ozonu w górnej warstwie atmosfery. Wiadomym jest, że ozon planeta chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem ogrzewania. Ze względu na tych wszystkich powodów, pogoda zmieniła się w Rosji. Winters stały się jeszcze bardziej dotkliwe, a letnie miesiące są bezprecedensowe ciepła.

Niekorzystne zmiany obserwowane są nie tylko temperatury, ale również w innych „gatunków” pogody. Na przykład, w 2010 roku opady były tylko 90 mm, natomiast w 2002 roku – 24 mm, co stanowi rekord ponownie. A deszcz padał bardzo nierówna. W centralnej części Rosji Deszcz 2 miesiące nie istniała, a następnie upadł na ziemię, ulewne deszcze, ponownie powodując katastrofy.

broń klimatu?

Aktywna dyskusja wśród naukowców i personelu wojskowego, a publiczność pomysł o tym, jak używać broni antyrosyjskich klimatycznych.

Alaska jest stacja Amerykański HAARP, uruchomiona do eksploatacji w 1997 roku. Jest to ogromna dziedzina 14 hektarów. Poprzez umieszczenie wszystkich powierzchni 180 i 360 anteny nadajników radiowych 22 metrów wysokości. Wiadomym jest, że w układzie z „pola” spędził 250 milionów dolarów. Oficjalnie nie jest badany zorzę polarną, ale stacja nie monitorują naukowców i wojskowych.

Niektórzy eksperci (w Europie, Azji i) uważa, że jest to potężny oręż klimatyczne, które mogą powodować nie tylko nietypowe ciepło, ale tajfuny, tsunami, huragany, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Na poparcie swojej hipotezy, prowadzą statystyki światowe, zgodnie z którym jest ona od 1997 roku planeta jest wstrząśnięty najpotężniejszych katastrof naturalnych, które zabiły dziesiątki tysięcy istnień ludzkich.

Konsekwencje ciepła

W rezultacie, stężenie ciepła szkodliwych substancji w powietrzu wzrasta wielokrotnie. Ludzie mieli trudności z oddychaniem. Centrum meteorologiczne Rosji powiedział, że sytuacja była skomplikowana z powodu braku opadów deszczu, który spadł do ilości minimalnej.

Według statystyk, ofiarami ciepło było dużo ludzi, zwłaszcza tych starszych niż 50 lat. Bardzo twarde rdzenie obrażeń, wysokie ciśnienie krwi, astmę, cukrzycę. Ze względu na zły stan zdrowia organizmu nie jest w stanie poradzić sobie z ekstremalnymi temperaturami, w wyniku czego wiele kryzysów. Większość zaostrzeń miał zgonem, niektóre uduszony podczas snu.

W rezultacie ciepło mogło być pokryte Rosję i pożary. Ogień jest ustalona na 22 miejsc w 134 wsiach, spalone ponad 2000 domów i zabił 60 osób. Trudno było w Riazaniu, Vladimir i Swierdłowsku Mordovia i Mari Eł. W drugiej połowie lipca, stacja pogody nagrany zadymionej atmosferze, koniec miesiąca, sytuacja uległa pogorszeniu. Z powodu pożaru Departamentu Stanu USA, aby ograniczyć wejście Rosji został wprowadzony.

Poważną konsekwencją ciepła były liczne pożary, w wyniku których zniszczeniu setki hektarów lasów.

statystyka

Bardzo gorące lato w Rosji w 2010 roku jako pierwszy w ciągu ostatnich 130 lat. Istnieje wersja, że ta nietypowa pogoda ma pewną częstotliwość i powtarza się co 35 lat ze względu na pływy księżyca. Gorąco było w 1938 roku, a następnie – 1972. Można kontynuować – w 2010 roku, chociaż przedział przekroczyła 38 lat. za okres od 1938 Statystyka pogody w Moskwie, mówi, że średnia temperatura była wyższa o 5-7 stopni w lecie, i to jest stale obserwowany, co sezon.

Jeśli weźmiemy statystyki średniej temperatury powietrza w Moskwie, pogoda w ciągu 10 lat zmienił się znacząco. W 2002 roku średnia temperatura w lipcu było 21 stopni, aw 2012 – 23 stopni. Średnia maksymalna dobowa odnotowano w 2010 roku – 26 stopni Celsjusza, 4 stopnie wyższa niż w latach ubiegłych. W sierpniu tego roku, średnia temperatura wynosi 22 stopni, co jest o 2 ° C wyższa niż w 1938-2011 gg.

Najgorętsze lato w Rosji jest jeszcze przed nami

Jednak latem 2011 przyniósł nowe rekordy w Rosji. 50 lat, takie jak ciepło nie widział w Tomsk, w rejonie Wołgi. Do około 40 stopni powyżej zera populacji prawie przyzwyczaić.

Petersburg zaobserwowano nadmiar średnich temperaturach powyżej absolutnego maksimum odnotowanego w 2010 roku. Na początku lipca był najgorętszy w historii północnej stolicy, 2 lipca ze znakiem w kolumnie rtęci 31 stopni pobił wszelkie rekordy w ciągu ostatnich 100 lat. Według statystyk temperatura wzrosła do 30 stopni w 1907 roku.

Nowy rekord został ustanowiony w Wołgograd i Astrachania. Mark przekroczyła 43 stopni. Wybitny i Krasnodar, który w zasadzie jest uważany gorący region w Rosji. Jednak w 2011 roku stolicą Terytorium został mistrzem powyżej średniej dziennej normy 12 stopni.

Po 2010 roku, najgorętsze lato w Rosji wydany w 2012 roku. To był historyczny. W miejscowości Uta w Kalmykia mark przekroczona o 5,5 stopni najwyżej stała w tym temperaturą. Mieszkańcy przyzwyczaili się do takiego ciepła i gotowy do nowego sezonu letniego, choć dla wielu, zwłaszcza astmatyków i osób z chorobami serca, zaburzenia lato było poważnym wyzwaniem pod względem zdrowia.

Co przed nami? Ziemia zamieni się w piecu?

Według meteorologa, to nie jest limit. przez lata statystyk meteorologicznych wynika, że aktywnie przychodzi do globalnego ocieplenia. Jednak to, co jest przyczyną, na pewno nie można powiedzieć nikomu. Po 30-40 latach takiego ciepła w Rosji może stać się normą.

Co nas czeka? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ opinie synoptyków są bardzo zróżnicowane. Fakt, że czekamy na ocieplenie w ciągu najbliższych 10 lat, a pogoda zmienia się w Rosji, nie ma jednego nie ma wątpliwości. Okresowość nie jest już ważna, ponieważ anomalie są powtarzane niemal co roku w ostatnich latach. Naukowcy z NASA twierdzą, że ta nietypowa pogoda w Rosji i może być powtórzona w przyszłym roku.

Meteorolodzy są w stanie przewidzieć pogodę aż do kilku tygodni, ale co się stanie w ciągu sześciu miesięcy, po prostu nie mógł odmówić.