416 Shares 5224 views

kwiat ogród helenium – sadzenie i pielęgnacja

Istnieje wiele pięknych kwiatów, które zdobią działkach, ale jest jeden, który jest uznawany za faworyta w ogrodzie w Europie. Jest podobny do słońca, jasne i piękne helenium. Kwiat jest dobrze znane ogrodników. Jest skromny i łatwo hodować w ich domku letniskowym. Ojczyzna to wieloletnia Ameryka Północna i Środkowa. Pędy jego twarda i wytrzymała. Kolory są bardzo żywe kolory: żółty, czerwony, kolorowy. Z różnych gatunkach, nadaje się do tworzenia pięknych kompozycji kwiatowych na łóżkach lub jako tasiemca (czyli może być uprawiana bez mieszania z innymi gatunkami). Helenium będzie wyglądać bardzo imponujące w obu przypadkach. Jego czas kwitnienia jest sierpnia.


Hodować w ogrodzie kwiat helenium, sadzenie i pielęgnacja wymaganych czynności. Jednym z głównych warunków dla pomyślnego rozwoju roślin – jest regularne podlewanie, który powinien być wystarczający. Jeśli nie jest gorące i suche lato, a zwłaszcza nie zaniedbać częstego podlewania kwiatów. Kilka razy w trakcie sezonu rośliny muszą karmić nawozów.

Helenium potrzebuje przeszczepu. Kiedy krzewy rosną silnie, powinny one zostać przeniesione do nowej lokalizacji. Jest to konieczne, ponieważ każdego roku umiera tam łodygi roślin z korzeniami. Ale wznowienie nerki pozostaje, że znajdują się w części podziemnej. Spośród nich, opracowywanie nowych młodych rozet. Niepożądane jest przeprowadzenie przeszczepu w upadku. Jeśli nadal planowane jesienią Helenium przesadzania, sadzenie i pielęgnacja dyktować, że poniższe zasady. Pędy roślin należy wyciąć. Ich wysokość powinna być dziesięć centymetrów. Po wykopaniu krzewy powinny być chronione od uszkodzenia korzeni roślin.

Helenium można rozmnażać przez nasiona. Ponieważ nie jest wybredny, jego zasiane w polach na sadzonki, a w otwartym terenie. Nasiona kiełkują w ciągu dwóch do trzech tygodni. Spodziewać, kiedy helenium kwiat, sadzenie i pielęgnacja który przeprowadza sposób opisany powyżej, należy mieć na następny sezon. rośliny odmianowych są rozmnażane przez podział zalecane. Najbardziej odpowiedni czas jest sprężyna. Można także udostępniać krzaki podczas przesadzania, w czasie kwitnienia. Aby to zrobić, należy wyciąć pędy do przyspieszenia rozwoju wznowienia nerki. Do sadzenia kwiat lepiej wybrać dobrze oświetlone przez słońce z ogrodem, i chociaż on będzie w porządku w cieniu rośnie. Gleba powinna być wilgotna i płodne obojętne.

Jeśli Twój ogród rośnie helenium, dbając o niemal konieczne. Zakład nie jest podatny na choroby – grzybicze i bakteryjne, a nie bał się szkodników.

Przed początkiem zimnej pogody helenium przygotować się do zimy. Krzewy wyciąć – krótki wystarczy. Jest to konieczne w celu schronienia rośliny nie kolidują z jej łodyg. Następnie, kwiat powinien być zamulchirovat mech lub trocin i pokrywy lutrasilom.

Na próżno zapomniane ogrodników piękny helenium, sadzenia i pielęgnacji, które nie stwarzają żadnych problemów. Kwiat szeroko stosowany do komunalne projektantów, ponieważ posiada szeroką gamę gatunków i bujnego rozkwitu.