733 Shares 8510 views

Po zainstalowaniu systemu Windows XP niebieski ekran – zdanie lub trochę problemów?

Oglądając po zainstalowaniu systemu Windows XP niebieski ekran, zaleca się, aby nie brać kolejną szansę i analizować to, co się dzieje. Konieczne jest, aby pamiętać, jakie wiadomości poprzedzone jego wygląd (czasami są zgłaszane, ale początkujący użytkownicy kliknij „OK”, nawet bez czytania). W ogóle, kiedy zobaczył instalację niebieskiego ekranu Windows, nie panikuj. Jeśli komputer jest włączony i rozpoczyna się instalacja systemu operacyjnego, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przyczyną nietypowe zachowanie się powtarza. I bez znacznych kosztów finansowych, które byłyby wymagane, jeśli komputer się nie włącza.


Niebieski „ekran śmierci” Windows XP (skrót nazwy dla smakoszy – BSOD) jest znany z każdym systemem operacyjnym użytkownika firmy Microsoft. Za niezwykłe imię kryje całkowicie przewidywalne zachowanie instalatora, doznał krytyczny błąd oprogramowania lub sprzętu. Bardzo często to występuje podczas instalacji systemu Windows XP. Niebieski ekran na tym etapie stało się powszechne. Co ciekawe, jest to typowa nie tylko dla starych konfiguracjach. Kontemplować podczas instalacji Windows XP niebieski ekran może być nawet właściciel najnowocześniejszego wielordzeniowych „kombajnu”, pomimo faktu, że wszystkie poszczególne składniki działają bezbłędnie.

W globalnej sieci można znaleźć imponujące instrukcje do identyfikacji przyczyn takiego zachowania systemu operacyjnego. Zebraliśmy się tylko te, które występują najczęściej w tym artykule.

Tak więc, jednym z najczęstszych powodów, dzięki którym podczas instalacji Windows XP niebieski ekran – jest nieprawidłowo skonfigurowany tryb pracy podsystemu dyskowego. Przed rozpoczęciem instalacji upewnij się, aby przejść do BIOS płyty głównej (częste naciśnięcie przycisku „Usuń” natychmiast po włączeniu komputera). Następnie, w jednym z menu, aby znaleźć tryb wyboru – SATA (AHCI) lub IDE (Ojczysty) i narazić tym ostatnim.

Ścieżka do parametru nie określić, gdyż zależy to od lokalizacji BIOS i spółkę pod nazwą zbierania płyt. Należy powoli zobaczyć wszystkie sekcje – musi być. Po tym, trzeba wyjść z ustawień, aby zapisać ustawienia i spróbuj ponownie zainstalować system. Tryb IDE jest w pełni obsługiwana przez Windows XP, ale bez AHCI. Wyjątek – kompilacja systemu operacyjnego ze zintegrowanymi sterownikami, które mogą pracować w dowolnym otoczeniu. Ważne: zainstalowana i działa w systemie IDE zgłasza usterki doszło – ten sam niebieski ekran, jeśli nie oprogramowanie pre-przygotowanie do przetłumaczenia na AHCI. Jest odwrotnie.

Innym powodem – błąd sprzętowy w module pamięci. Czasami komputer wydaje się działać, ale jest to awaria podczas instalacji. Rozwiązanie: naprzemiennie wyodrębnić z pamięci głównej złącza i próby pozostałych modułów. Więc można zidentyfikować uszkodzony.

Czasami nie można zainstalować systemu ze względu na pojawienie nieczytelnych sektorów na dysku twardym. Trzeba sprawdzić je pod kątem błędów. Na przykład za pomocą programu Check Disc.

Wreszcie, niebieski ekran może wystąpić z powodu konfliktu sprzętu i oprogramowania. Tak więc, jeśli od ostatniej udanej instalacji zostały podłączone do nowych elementów, muszą one być usunięte i przetestować funkcjonalność komputera.