493 Shares 7571 views

Co jest kluczowe w tekście, i jak go znaleźć?

Dla tych, którzy pracują z tekstem, że ważne jest, aby znaleźć w nim słów kluczowych. Co jest kluczowe w tekście? Załóżmy zbadać.


definicja

Jeśli prawdą jest, aby znaleźć się w tekście słowa kluczowe, które nie będą trudne do odtworzenia całego tekstu. Alexander Blok mówił o nim tak: tekst – zasłona jest rozciągnięta na kilka kołki. Słowa kluczowe – a fragmenty tekstu odniesienia, które przenoszą ciężar wszystkich sensownych stwierdzeń i są ułożone w określonym porządku.

Jeśli zostaną one znalezione i umieszczone prawidłowo, znaczenie tekstu jest jasne i zrozumiałe.

Słowa kluczowe w historii „Hen Speckled”

Weźmy jako przykład najbardziej znanym tekstem – tale „Hen Speckled”. Każde zdanie zawiera słowa kluczowe:

 1. dziadek i kobieta;
 2. Plamisty Hen;
 3. jajko;
 4. złoto
 5. nienaruszone;
 6. mysz;
 7. Jest zepsuty;
 8. płakać;
 9. będę nosić proste.

Według tego źródła całe fragmenty tekstu łatwo przywrócić.

Jak znaleźć słowa kluczowe

Co jest kluczowe w tekście? Zazwyczaj jest to główna część zdania, dobrze, przynajmniej jeden z nich. Jeśli zdecydujemy się na słowa kluczowego z podstawy, zaleca się, aby wybrać ten, który jest skojarzony z kolejnym kontekście. Zwykle niewielkie i członkowie wybierani jako punkt odniesienia na tej zasadzie – do połączenia z następującym wnioskiem.

Znaleźć słowa kluczowe w przykładzie tekstu

Odnosząc się do konkretnego przykładu, a znaleźć w nim z napisem:

1) Sumienie nagle zniknął. 2) W ostatnim Posłała tam lub SNM i nagle zniknął. 3) określa wewnętrzny niepokój i rodzaj wiecznego niepokoju duszy, który zawsze tętni i wyłącznie z jego obecności niespokojnym sumieniem. 3) staje się wolny i jakoś Razdolnaya. 4) Ludzie, którzy wybierają z jarzma sumienia, ulgę, pośpieszył, aby cieszyć się owocami zaniedbania. 5) Oni ostervenilis: rozpoczęła grabież i rabunek, oszustwa i oszustwa. 6) W konsekwencji, ogólne panował chaos i zniszczyć. (Według Saltykov-Szczedrina)

Tak, mamy do wyszukiwania słów kluczowych w tekście, i piszemy część podstawie wniosków lub wszystkich podstawach:

1) świadomość;

2) zniknął;

3) zawirowania ustąpi i lękowe;

4) stał się swobodniej;

5) ludzie są szybkie, aby skorzystać;

6) ostervenilis;

7) chaos i ruinę.

Aby sprawdzić poprawność wykonanej pracy, trzeba spróbować na tych słowach, aby przywrócić tekst. Spróbuj, jeśli możesz, to zadanie możemy obchodzić pomyślnie.

Sporządzanie podstawowego schematu

Kiedy wiemy, co jest kluczowe w tekście, można wykorzystać tę wiedzę w procesie sporządzania notatek referencyjnych. Weźmy na trening lekki text-opis:

Noc wyrzucił swoją zasłonę na jesieni lasu. W nim panowała cisza i spokój. Zamilkł w ciszy drzew. Wydają się bać. Od czasu do czasu miękką szelestem liści jesienią samotny. Mleko białe mgła oderwała się od jeziora i popłynął do brzegu lasu.

I nagle pobiegł bryzę. On uspokajająco poklepał wierzchołki drzew i rozproszona mgła. A potem pędził zgorszenie w stronę świtu.

Na gwiazdy podniebienie iskierka, dając obraz nocy tajemniczości i blasku.

To świt! I obudził ze snu spokoju. Lasu mieszanego, otrząsnął się i wyciągnął ku słońcu z radości i zachwytu.

Napisz streszczenie odniesienia – znaleziono w kluczowych tekstowych

Żywy wyraz tekstu, który chcesz zapisać w opowieść o tekście, ale nie są one kluczem.

Akapit pierwszy

 1. Noc.
 2. Cisza i spokój.
 3. Drzewa zamilkł.
 4. Przestraszony.
 5. Falling Leaf.
 6. Mgła unosiła.

akapit drugi

 1. Breeze.
 2. Potargał, zerwał.
 3. On odjechał.

akapit trzeci

 1. Zębatki – splendor.

Akapit czwarty

 1. Świt.
 2. Las z radości.

zasłona

dominować

samotny

Mleczno-biały.

psota

połysk

Obudziłem się.

Sięgnąłem.

Jeśli mamy do czynienia z zadaniem – do napisania oświadczenia, że pisanie w pierwszym czytaniu z lewej strony arkusza (streszczenia odniesienia), a podczas drugiego – po prawej stronie (jasne wyrażenie), można łatwo poradzić sobie z tym zadaniem.

Słowa kluczowe – wyszukiwarki asystenci

Obecnie termin „słowa kluczowe” mają inne znaczenie – to jest to, co jest zawartość witryny i że wyszukiwarki szukasz. Na przykład, mam patelnie sprzedawca, i mam sklepu internetowego. Na swoich stronach, tekst, w którym kilka razy używając słowa. Osoba, która chce kupić patelnię, wejdzie w polu wyszukiwania nazwę obiektu i poza moim miejscu.

Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę gęstość słów kluczowych w tekście. Jeśli jest zbyt wysoka, niemal w każdym zdaniu, wyszukiwarka uzna za spam stronę internetową i nie prowadzą go wśród pierwszych wyników.

Spędźmy praktycznych lekcji i spróbować znaleźć słowa kluczowe w swoim artykule z dowolnym miejscu, na przykład na tym, że:

Ten wyjazd zmienił moje życie! Ałtaj – to naprawdę magiczne miejsce! Ujawnia mężczyzny ukryte funkcje, które nawet nie wiem! Każdy dzień pobytu tutaj pełen wydarzeń: że każdy dzień, nowe doświadczenie. Dojdziesz do nowego miejsca i myślisz, że to jest to, że jest to świetne miejsce Ałtaju! Pół godziny później jesteś w innym miejscu, co jest piękniejsze, bardziej wspaniały!

Osobno chcę podziękować Alexander, nasz przewodnik, przewodnik i profesjonalnym wielką literą. Był w stanie zarazić nas miłością Ałtaju, a teraz wszyscy jesteśmy jak rodzina, zjednoczeni przez wiązanie – przywiązanie do tego magicznego miejsca. Mimo wszystko daleko od siebie, ale odpowiadać i komunikować się, przypominając sobie tę wspaniałą historię, której nazwa Ałtaju!

Odpowiedź: Ałtaj

Więc zorientowali się, co słowa kluczowego w tekście. Bez niego nie da się wyobrazić spójnej wypowiedzi, jak widać.