340 Shares 9706 views

Korona płytek. Wiercenie otworów w płytkach

Często właściciele domu lub mieszkania z widokiem na potrzebę wywiercić otwór w płytce. Jeśli to ma małą średnicę, wykonana pracę. Ale czasami trzeba wykonać otwór do montażu gniazd lub rury. W tym przypadku należy użyć specjalnego sprzętu. Dysza na wiertle, więc można zrobić takich prac jest nazywana koroną płytek.


To narzędzie jest dostępne w różnych wariantach. Dlatego przed rozpoczęciem musisz zapoznać się ze specyfiką koron. Znamienny jest również procedura wiercenie otworów przy pomocy wskazówek dostarczonych. Przy odpowiednim podejściu do biznesu, naprawa odbędzie się szybko i łatwo.

korony odmiana

Wiercenie otworów w płytkach jest odpowiedzialnym zadaniem. Jeśli to nie działa zgodnie z instrukcją, można zniszczyć kosztowny płaszcz. Dlatego też wybór sprzętu i wykonanie robót jest bardzo odpowiedzialna.

Korona jakiejkolwiek odmiany jest używany w połączeniu z wiertarki. Urządzenie musi być zdolne do pracy przy niskich obrotach i nie używać funkcji szok.

Istniejące dysze do wiercenia otworów o dużych średnicach mogą być podzielone na diamentu, węglika i metalu COP. Wyróżniają się one ich kosztów, a także trwałość. Każdy bit płytek jest dobierana w zależności od rodzaju płytek ceramicznych.

Zastosowanie koron

Różnice te są obliczone w stosunku do innego rodzaju materiału. korony metalowe nie są odpowiednie do płytek. Oni otwory w drewnie. Jeśli trzeba zrobić dziurę w płytki z czerwonej gliny, odpowiednich węglików lub wiertła diamentowe. Odmiany te będą wykonywać swoje obowiązki w sposób właściwy.

płytki diament korona charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Nie pozostawia chipsy i pęknięcia nawet na gorącej płycie, pokryte pudru dekoracyjnego. Przystawka do radzenia sobie z elementami jeszcze zawory, które mogą przypadkowo wypaść do ściany podczas pracy.

W razie potrzeby wiercenia otworów w gresu porcelanowego lub kamienia naturalnego, które mają być stosowane lub diamentu lub dyszy COP.

Wielkość otworów

W arsenale profesjonalnego mistrza zazwyczaj posiada zestaw dysz umieszczonych na narzędziu. Jednak nieprofesjonalnych mechanik nie jest zwykle możliwe do zakupu wszystkich produktów prezentowanych gatunków. Koszt bitów dla wysokiej jakości dachówki jest dość wysoki. Jeśli nie można kupić zestaw koron, wystarczy wybrać jedną dyszę. będzie odpowiadać średnicy rury, gniazda lub innego urządzenia.

W handlowo dostępnych bitów, których rozmiar zwiększa się od 19 do 120 mm. To sprawia, że można spotkać prawie żadnych wymagań biznesowych w procesie wiercenia otworów w płytce.

Wysoki popyt na koronie rozmieszcza 30 mm. Jest to najczęściej używany do armatury. Ale rozety montażu często wybierają dysz od 68 do 75 mm. To zależy od średnicy polu.

porady ekspertów

Wybierając jedną dyszę lub zestaw bitów płytek, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na szereg zaleceń ekspertów. Pozwoli to uniknąć niepowodzenia wykonania pracy.

Jeśli kreator nie posiadają wystarczającego doświadczenia i płytka pokryta jest szkliwem, nie kupić tanie, proste pakowanie. osadzanie wolframu pozwala na wiercenie otworów w płytkach, ale to jest dobre na nią tylko od profesjonalistów. Dlatego lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do produktów znanych marek, które są w segmencie mainstream.

Tanie, niskiej jakości produktów szybko zawieść. Czasami to nawet nie mają czasu, aby zakończyć pierwszy wiercenia. Dlatego też, w celu uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji, jakość tego produktu jest lepiej nie oszczędzać.

prace przygotowawcze

Prawidłowo dobrane płytki korona pół gwarantuje dobry wynik. Ale wiele zależy od wydajności sprzętu roboczego. Dlatego przed rozpoczęciem realizacji powinien być zaznajomiony z technologią wszystkich działań i zaleceń profesjonalnych rzemieślników.

Przed przystąpieniem do działania, konieczne jest przygotowanie niezbędnych narzędzi. Pierwszym krokiem jest ocena możliwości techniczne wiertarki elektrycznej. Nie powinno produkować wiercenia z ciosów. Następnie wybiera pożądany dyszy.

Po te manipulacje trzeba wziąć poziom markera i taśmy maskującej. Nadaje się również taśmy klejącej lub zespół pomocy. Konieczne jest także do rozważenia odpowiedniej ochrony, nosić specjalne okulary. Przepisy bezpieczeństwa wykonywane są bezwarunkowo!

Proces wiercenia

Kiedy wiercenie otworów, ostrze wiertła zmniejsza grubość materiału w pożądany kształt. W procesie tym płytki i na powierzchni roboczej materiał ogrzewany. Jeśli wykonać zadanie prawidłowo, mogą zerwać płytki. Dlatego wymagana praca produkować przy niskich prędkościach. W ten sposób zapobiega przegrzewaniu znaczących materiałów.

Podczas wiercenia otworu, bit mistrz naciska na narzędziu. Należy to zrobić nie tak dużo. Naciskać na wiertarkę jest również konieczne w regularnych odstępach czasu. Im twardsza Materiał przeznaczony do obróbki, może być silniejsza korony.

Kolejność działań

Poprawnie odebrać koronę dla płytek pomaga uczynić dziurę jak przyklejony do spodu płytki, a nie zostały jeszcze zamontowane osłony. Ale druga opcja jest korzystna.

Niektórzy mistrzowie zaleca się moczyć płytek gliny przed rozpoczęciem pracy w wodzie. Według nich, więc prawdopodobieństwo pękania będzie mniejsza.

Po dysza jest noszony w uchwycie elektrycznego, można rozpocząć pracę. Na ścianie za pomocą poziomicy i marker do oznaczania. Płytka należy umieścić na płaskiej powierzchni. Umieść wiertło okleivayut taśmie. Następnie, Otwór cięte w materiale. Zrób to z delikatnym naciskiem. Wiertło zatrzymany, gdy cała grubość materiału będą przekazywane koronę.

Wzór wniosku

Jeśli płytka jest już zamontowany na podstawie prac zostanie przeprowadzona trudniejsze. być korzystne byłoby leczenie dachówka diament korona w tym przypadku, niezależnie od materiału. Jego twardość pozwala na cięcie nawet wzmocnienie, jeśli w ogóle, jest ukryte w grubości muru.

Procedura jest podobna do sekwencji przedstawionej powyżej, ale w tym przypadku lepiej jest użyć szablonu. Pozwala instrument będzie zawsze we właściwym miejscu i nie ślizga się po powierzchni. Szablon powinien być wymagana średnica otworu.

Następnie wyciąć pożądany kształt przy użyciu trochę diamentu. Praca jest wykonywana bardzo ostrożnie. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia całego sprzęgła. Dlatego, naciskając odbywa się starannie i równomiernie. Aby uniknąć przegrzewania dyszy okresowo chłodzony przez zanurzenie w wodzie. Technologia ta może być stosowana nawet początkujący. Najważniejsze, aby przestrzegać wszystkich zaleceń profesjonalnych instalatorów.

Po zapoznaniu się z narzędzia takiego jak korona na płytki, można wybrać optymalny rodzaj. Naprawa zostanie wykonana szybko i łatwo. otwory o odpowiedniej jakości podejścia do biznesu może być dobry, nawet dla nieprofesjonalnych pana.