846 Shares 4385 views

Białka roślinne i zwierzęta … Dlaczego oni potrzebują ciało?

Uroda zaczyna się przede wszystkim zdrowia. Fundacja dobrego zdrowia jest zrównoważona dieta i rozsądne ćwiczenia. Codzienne menu powinna przedstawić te produkty, które nasycają nasze ciało z energii, a także niezbędne do prawidłowego funkcjonowania substancje (witaminy, minerały, kwasy, itp.) Białka, tłuszcze i węglowodany są podstawą wszelkiego życia. Bez nich nie moglibyśmy zrobić.


Najważniejszą dla osoby są pokarmy, które zawierają białko. Co więcej, jest nie tylko mięso i ryby, ale również inne pokarmy, które są bogate w takie składniki odżywcze. Dlaczego potrzebne? Fakt, że jest to główny element każdej komórce naszego ciała, procesy metaboliczne organizmu występuje stale (dostajemy od białek spożywczych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, które biorą udział w syntezie białek naszych tkankach i narządach, stale aktualizowane). Mówiąc najprościej, to „organiczne budulec” ciała, bez których organy procesu starzenia będzie przyspieszone. Są one niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci, więc dieta dla dzieci, powinny one być obecne na co dzień (do 35 gramów). Dla dorosłych, jak białka roślinne lub białek pochodzenia zwierzęcego, które mają być zawarte w menu w ilości 50-60 gramów.

białka zwierzęce uważa kompletne białko, oznacza, że zawierają pełny zestaw aminokwasów, absorbowane przez organizm. Tego rodzaju białko znajduje się w mięso, drób, jajka, ryby, mleko i produkty mleczne produkty. Białka roślinne są niepełne białkami, które nie zawierają jednego lub większej liczby aminokwasów. Dla pełnego rozwoju organizmu powinny być spożywane lub obu rodzajów pokarmów białkowych, albo też łączyć różne wersje pokarmów roślinnych bogatych w tej substancji. Szczególnie ważne jest, aby być codzienne menu dla wegetarian. Aby dowiedzieć się, jakie rodzaje żywności zawierają te lub inne aminokwasy, niezbędne jest albo przejrzeć encyklopedii, lub skonsultować się ze specjalistą.

Białka roślinne występujące w rośliny strączkowe (soja i mleko sojowe, fasola, groch, soczewica), niektóre zboża, owoce i warzywa w nasionach słonecznika i dyni, orzechy i ser tofu. Zaletą stosowania białek spożywczych pochodzenia roślinnego (z odpowiednim połączeniu wszystkich aminokwasów) jest możliwość uniknięcia takich problemów zdrowotnych jak choroby serca, choroby nerek i przewodu itp Lekarze wyjaśnienia tej niskiej intensywności absorpcji i rozkładu białek.

Korzystanie źródła żywności, które zawierają białka roślinne, możliwe jest, aby zrezygnować z korzystania z produktów zwierzęcych, jeśli ktoś przestrzega zasad wegetarianizmu lub po prostu jak wątpliwości produktu spożywczego. Nie zaleca się, aby to zrobić tylko dla kobiet w ciąży i dzieci poniżej 14 roku życia, kiedy organizm potrzebuje wszystkich rodzajów aminokwasów. Jednak wszystko powinno być z umiarem, nadużywanie takiej żywności może mieć negatywne konsekwencje (tak jak tłuszcz lub węglowodany).