215 Shares 2332 views

Skarpetki z jelenia – stylowy prezent noworoczny

W oczekiwaniu wszystkim myślimy o Nowym Roku, co dać swojej rodziny i przyjaciół. Jeden z najbardziej eleganckich, przytulnych i ciepłych prezenty – jest związana z igłami skarpetki z jelenia. Jeśli masz więcej niż jeden raz trzymali szprychy i mieć przynajmniej pewne doświadczenie w drutach, to dlaczego nie spróbować stworzyć akcesoriów zimowych komuś jako prezent? Lub dla siebie.

Historia norweskiego na drutach

Ubrania z norweskimi wzorami są zawsze związane z weekendów spędzonych poza miastem i przytulne zimowe wieczory. Nic więc dziwnego, że takie wzory na drutach pojawiły się w żadnym cosseting ciepłe dni Norwegii.

Kobiety dzianiny mężów ciepłe swetry, szaliki, czapki, skarpetki. Wzory ich skłoniły charakter i kombinacji kolorów były głównie czarny, biały i szary – barwy niebarwione wełny owczej, z których nitki wyczeskowej. Ze względu na splot przędzy dwa grube produkty uzyskane są bardzo gęste i ciepłe, nie wdmuchiwane zimne północne wiatry.

Ponieważ słynny włoski duet Dolce & Gabbana wydał całą kolekcję poświęconą norweskimi wzorami, nie wychodzą z mody, a każdy stara się stworzyć szwaczka, biżuteria śniegu, choinki i renifery.

Jednym z najprostszych produktów, które mogą być związane z wykorzystaniem wzorów norweskich – skarpetki z jelenia. Rozważmy tę technikę dziania się dokładnie przygotować się do Nowego Roku.

Co potrwa do pracy

skarpety dziewiarskich z jelenia należy rozpocząć od wyboru modeli i schematów. Zdecyduj się na długości, koloru, rodzaju przędzy i większości wzór drukowanej.

Do pracy potrzebne będą:

  • Przędza przynajmniej dwie kontrastowe kolory: czarny i biały, czerwone i białe lub ciemnoniebieski kolor jasnoszary. Wybierz miękkiej przędzy i kolczastym. Zgodnie z ogólną zasadą, 100% wełna jest bardzo ciepłe, ale ma tendencję do podrażnić wrażliwą skórę, należy pamiętać, że jeśli na drutach skarpety w prezencie. Skarpety dzianiny z mieszanki wełny i moheru i akrylu lub akrylu, nie będzie mniej ciepła, ale o wiele bardziej łagodny i przyjemny w dotyku być.
  • Zestaw pięciu szprych HOSIERY nadaje się do rozmiarów przędzy.
  • Opcjonalnie – naparstek żakardowe Knitting. To urządzenie jest noszony na palcu lewej ręki, a przez specjalne separatory rozciągnąć przędz o różnych barwach, żeby nie pomylić i nie skręcone.
  • Schemat wzorzyste. Program będzie znacznie łatwiejszy w użyciu, jeśli jest drukowane, a znak ołówek już podobne elementy.

Jak wykonać zadanie

Przed drutach skarpetki z jelenia szprychy przypominają techniki podstawowe. Zaczynamy z gumy. Aby to zrobić, trzeba wybrać pętla rozprowadzać je wśród czterech szprychach i krawat gumy do pożądanej długości. Następnie, należy podzielić liczbę pętli na pół, jedna część jest początkiem pięty. Dzianina z przodu wysokość haft. Teraz musimy utworzyć przejście do podeszwy pięty. Podzielenie liczby pętli na korku trzy w rzędzie zmniejsza pętlę sekcjach bocznych (o provyazyvaniya dwie), o ile nie będzie tylko jedno centrum.

Nadal dziewiarskich w kręgu. Drukujemy na stronach szprychy pięcie i na drutach w okręgu do punktu, w którym palce zaczynają, to trzeba zamknąć palec. Może on obejmować po obu stronach, a kilka odcinków swojego wyboru.

wzory żakardowe zwykle zaczynają się po gumie dzianiny w kostkę lub wokół palców.

Jak Knit Jacquard

Najpierw musisz wybrać zdjęcie, które będą ozdobą skarpetki z jelenia. Program jest podzielony na komórki, jedna komórka – jest pętla. Ważne jest, aby poprawne obliczenia dowiedzieć wkomponowana produktu.

Dzianiny żakardowe jednocześnie przez dwóch wątków, nie przerywając je podczas pracy. Przędza przechodzi z niewłaściwej stronie. Im więcej zrobisz przekroczenia, porządniej produkt będzie wyglądać od środka.

Schematy są odczytywane w sposób następujący: Pierwszy rząd – od lewej do prawej, z tyłu – w porządku, ale w tym przypadku, każdy wiersz jest tylko do odczytu od prawej do lewej, jak skarpetki są z dzianiny w kręgu. Miej oko na schemacie, a jeśli to możliwe, znak ołówkiem, który jest już związany.

Należy pamiętać, że skarpetki z norweskim wzorem praktycznie nie stretch, to powinno być brane pod uwagę przy obliczaniu wielkości. Jeśli twoje stopy wzrosną wysokie, lepiej jest zrobić skarpeta trochę swobodniej. Nie dokręcać wątek zbyt dużo, ponieważ tego zniekształconego obrazu, a produkt całkowicie traci swoją elastyczność.

Norweski dzianiny żakardowe łatwe, najprawdopodobniej, ten typ drutach opóźnić ciebie. Próbować, eksperymentować, dać siebie i ciepło rodzinnego!