241 Shares 1297 views

Tajlandia, Koh Samui: atrakcje, rekreacja, opinie

Dziś, coraz więcej osób wybiera jako święto państw wyspiarskich. Jednym z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych jest Tajlandia, Koh Samui. Ta wyspa należy do drugiej najbardziej popularne miejsce po Phuket. Mimo boomu turystycznego, które nawiedziło ten kraj w ostatnich latach charakter tutaj pozostał prawie nienaruszony.

Samui dysponuje

Koh Samui jest trzecią co do wielkości ze wszystkich wysp w Tajlandii, a największa w archipelagu Chumpon, która obejmuje ponad 80 wysp, w większości niezamieszkałych.

Główną cechą wyspy jest to, że oferuje w większości spokojne wakacje. Kluby nocne, oczywiście, praca, ale partia, że istnieją, nie można uznać za zbyt głośne. Ze względu na wielkość wyspy i duża liczba pięknych plaż, można znaleźć ciche miejsce pustynne pobliżu oceanu, nawet w sezonie. Ponadto, pogoda na Samui nie podlegają silnym zmianom, a ze względu na fakt, że wyspa jest w Zatoce, nie bał się nawet tsunami.

Warto zauważyć, że przed XX wieku, na wyspie Koh Samui prawie nie miały połączenia z kontynentem, i nie było nawet drogi aż do lat 70-tych, kiedy to pierwsi turyści wylądował na nim. Do tej pory, na wyspie nie może zbudować hotel nad drzewami, więc reszta przeważnie oferowane domki.

Koh Samui Airport

Oczywiście, najszybszy i najprostszy sposób, aby dostać się na wyspę – to ucieczka. W tym przypadku, Samui posiada własne lotnisko, które mogą być bezpiecznie nadana atrakcji wyspy. Ten piękny lotnisko jest prywatny, należący do jego firmy „Bangokskie Airlines”. Nosi Większość lotów, ale od 2008 roku zaczęła działać firma „Thai Airways”.

Samui Airport sprawia niezatarte wrażenie na turystach. Natychmiast po toe z samolotu jest spokojny i uroczysty nastrój.

Spełnia pociąg pasażerski z otwartymi wagonami, który dostarcza je do hali przyjazdu. Choć hala nazwać to miejsce może być bardzo arbitralny, biorąc pod uwagę, że budowa lotniska Samui jest prawie bez ścian. Po otrzymaniu swój bagaż, pieczątka w paszporcie wizę, należy wymieniać pieniędzy i wybrać sposób, aby dostać się do hotelu. Bezpośrednio na lotniska, hotele, jednostki lub grupy. Można wziąć taksówkę, ale jeśli jest to pierwsza wizyta na wyspie byłoby dość trudne do zrozumienia obwodów drogowych. Wybrana grupa transferu może być dobrze, aby zapisać się na wycieczkę do hotelu. Ze względu na brak ścian Samui Airport pozwala podziwiać piękno tropikalnej wyspie pobytu w nim.

Inne rodzaje transportu na wyspie

Oczywiście, jest to jedyny samolot transportowy, na którym można uzyskać z Rosji do Tajlandii. Samui oferuje również jeszcze inny rodzaj transportu, z którego można dotrzeć po przybyciu do kraju. Ta usługa prom, który jest dobrze rozwinięty na wyspie. Wiadomość z lądem przez promy przeprowadzonych przez trzy główne spółki Samui i szybkich katamaranów. Najpierw dostać się na wyspę średnio przez 1,5 godziny i katamarany – 40 minut. Istnieje również regularne łodzie cruising, które są wysyłane do różnych wysp archipelagu. Zatem, połączenia komunikacyjne między wyspami a kontynentem jest dobrze rozwinięta.

W rzeczywistości nie ma transportu publicznego Samui – songteo. Ten pick-up, który pokrywa tył namiotu i ławek do siedzenia pod nim. Są ławki bez siedziska, w tym przypadku, gdy pasażer jest oferowana pióro, które mogą być uchwycone w trakcie podróży. Na wyspie nadal działać taksimetery i motocykl taksówkę.

Ko Samui Plaże

Każda plaża w tej niesamowitej wyspie jest wyjątkowy na swój sposób. W sumie istnieje 34 plaż turystycznych, z których niektóre są zamknięte, otwarte i plaże, na których można odpocząć komfortowo ze swoimi dziećmi.

Najbardziej popularne z nich to Chaweng, gdzie większość turystów i odchodzą. Fakt, że nie jest daleko od lotniska, a także przyczynia się do tego, że często decydują się zrelaksować. W Chaweng jest duża liczba hoteli, barów plażowych, a także aktywnie prowadzonej handlu. Ze względu na swoją popularność jest to najbardziej zatłoczona plaża, więc, mimo długości 6 kilometrów, znaleźć prywatne miejsce nie wydaje się realne.

Drugą najbardziej popularną jest plaża Lamai. To nie jest tak zatłoczone jak Chaweng, ale nadal dobrze rozwinięta infrastruktura.

Pozostałe plaże nie są tak popularne, i, odpowiednio, oferują więcej prywatności. Ogólnie, ilość i jakość plaż jest jedną z zalet stanie Tajlandii. Samui z szerokiej różnorodności pozwala wybrać ten, który najlepiej nadaje się do każdego turysty.

Samui kuchnia

Na wyspie znajduje się mnóstwo różnych miejsc do jedzenia ofertę. Może to być zarówno tanie cafe z autentycznej kuchni tajskiej i doskonałą kuchnię z potrawami z różnych krajów. Jednak biorąc pod uwagę popularność ośrodka wśród rosyjskich turystów, Kuchnia rosyjska jest również przewidziane.

Wyspa kuchnia – to raj dla smakoszy.

Miłośnicy egzotycznych można spróbować najbardziej niezwykłe opcje, a zwolennicy tradycyjnej żywności mogą oddawać swoje ulubione potrawy. Ceny na Samui są demokratyczne i umożliwić wszelkie cieszyć tylko to, co chcesz. W czasie wakacji w tym egzotycznym kraju, można spróbować szeroki wybór dań z różnych kurczaka, ryżu, makaronu i wieprzowiny. Każda z tych sosów są oferowane różnym stopniu nasilenia, które dają specjalne pikanterii do jedzenia.

Wiele, smakowały dania raz Thai stać jej wiernych fanów. Turyści często nieść do domu wszystkie rodzaje przypraw i makaron jeść swoje ulubione potrawy w domu.

Rozrywka na wyspie

Samui Island, Oprócz pływania w oceanie, oferty i inne rozrywki. Wszystkie z nich są związane głównie z ruchem. Jest jazda na skuterach wodnych, przejażdżek banan, parasailing, narty wodne, Flyboard, żaglówka i prędkość łodzi. Turyści są również zapraszani do połowów cztery godziny na pełnym morzu. Oczywiście, na Koh Samui nie może obyć się bez zanurzania w krystalicznie czystej wodzie. Na wyspie działa szkoła nurkowania, aby pomóc początkującym, aby cieszyć się pięknem podwodnego świata. Fani ekstremalnych form rekreacji mogą również liny zejście który ma 7 poziomów trudności.

Ponadto Samui pól golfowych, kartodromy, strzelnica i najbardziej nowoczesnych kin. Można również wybrać się na wycieczkę do Parku lub ogrodu motyli. Warto zauważyć, że za odwiedzenie tych miejsc nie muszą płacić za wycieczkę, można dostać się do danego miejsca i cieszyć się niesamowite piękno przyrody.

Większość miejsc rozrywki na wyspie są szczegółowo opisane na mapach i broszur, które można znaleźć w języku rosyjskim.

Również tutaj jest ważny parku safari, akwarium i tygrys zoo, który jest otwarty dla wszystkich, każdego dnia.

Ponadto, większość z resztą nie przegap okazji, aby spróbować słynnych tajskie masaże i zabiegi spa, które są reprezentowane tutaj w dużych ilościach.

Zatem w Ko Samui można znaleźć rozrywkę, która jest odpowiednia dla każdego wieku i aktywności fizycznej.

wakacje dla dzieci w Koh Samui

Wielu rodziców do czynienia z problemem, wybierając miejsce na wakacje z dziećmi, bo nie wszystkie ośrodki być wiek specyficzny. Z tej perspektywy, Koh Samui – doskonały wybór. Piękne plaże z miękkim piaskiem, oślepiające słońce, owoce morza i przyjaznych mieszkańców Tajlandii – to wszystko jest po prostu radość dziecka. Na tym samym poziomie turystyki, aby zminimalizować wszelkie niedogodności, które mogą być w stanie spoczynku. Ponadto, park safari, zoo i pokaz ze zwierzętami nie pozostawi obojętnym żadnego dziecka.

Jeżeli mówimy o kilku miesiącach odpoczynku, na wyspie znajduje się kilka międzynarodowych szkół, które pozwolą dziecku na bieżąco z programem nauczania. Między innymi, jest to świetny sposób, aby poprawić swój język angielski.

Miesiąc miodowy na Koh Samui

Dla zakochanych młodych ludzi, którzy właśnie weszło w związki małżeńskie, Samui byłoby najlepsze miejsce na miesiąc miodowy. Spokój tego raju nie będzie kolidować z nowożeńcy cieszyć się wzajemnym towarzystwem, a hotel oferuje specjalne pokoje dla nowożeńców. Białe piaszczyste plaże, nietknięte naturalne piękno i rytmiczny szum fal – to wszystko daje młodym ludziom możliwość poznania głębi uczuć. A zdjęcia zrobione na tej pięknej wyspie, zachować pamięć o najpiękniejszych dni od rozpoczęcia życia rodzinnego.

Atrakcje w Koh Samui

Główna wyspa rozrywki – to piękne plaże, które są jego główną atrakcją. Jednak nie każdy chce cała reszta po prostu leżeć na plaży. A dla tych, którzy chcą zdywersyfikować swoje wakacje i uzyskać świeże doświadczenie, tam są wszystkie warunki.

Najbardziej znaną atrakcją wyspy – to Angthong Marine Park, który składa się z 42 niezamieszkałych wysp. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, snorkligom lub po prostu cieszyć się pięknem dzikiej przyrody w najczystszej postaci.

Podobnie jak reszta Tajlandii, Koh Samui jest bogata w różnych kościołach. Niektóre z nich są znane tylko z mieszkańcami, a nie przez turystów, podczas gdy inni są w różnych wycieczek. Większość z nich – to świątynie buddyjskie, ale są na wyspie i kilka meczetów i jednego kościoła prawosławnego.

Kolejną atrakcją wyspy, ciekawe dla turystów – to jego piękne wodospady. Najbardziej znanym z nich jest Na Mueang1, który jest również znany jako Purple wodospadów. Podjechać do niego możliwy jest transport prawie z powrotem do tyłu, co jest bardzo wygodne, ze względu na mały basen, w którym można pływać. Wodospad ten ma szczególne znaczenie dla miejscowej ludności, jak tam wielokrotnie przyjść do kąpieli Royals.

Również atrakcje Samui które znane są daleko poza granicami wyspy – dwie skały zwane babcia i dziadek. Są to znane na całym świecie i co roku przyciąga wielu turystów na wyspę.

Niewątpliwą atrakcją Koh Samui jest secret garden Buddy, który ma kilka innych nazw: Magic Garden, wodospad, kontener, Sky Garden. To nie jest tradycyjny ogród z drzewami i kwiatami. Jest całkowicie wykonane z kamienia, a wystawy są posągi Buddy i innych bóstw, zwierząt, a nawet domu z kamienia. Secret Garden został stworzony całkowicie ręce Thai farmer Thongsuka Nima, który chciał podzielić się spokojem tego miejsca z innymi.

Samui Centrum Kultury, który znajduje się w pewnej odległości od głównych atrakcji turystycznych, rzadko odwiedzane przez gości na wyspie. Dlatego decydując się iść tam, możemy mieć nadzieję na spokojny i spokojnej kontemplacji niezwykłych rzeźb i piękne strumienia przepływającego między nimi.

Wycieczki do Koh Samui

Ponieważ wycieczki w Samui, Co do zasady, już to z przewodnikiem, odwiedzający znajdą bardzo bogatą wakacje. Wycieczki są dość zróżnicowane, więc każdy może wybrać plan, który jest odpowiedni dla niego osobiście. Podczas Thai wypoczynkowego wyspie można zobaczyć zabytki, zwiedzanie parków narodowych, oglądać różne pokazy ze zwierzętami, łowić ryby na otwartym oceanie, lub po prostu cieszyć się pięknem fale, przejażdżki łodzią. Również na Samui wycieczki to podróż do sąsiedniej wyspy Tao, który jest również znany jako Turtle Island. Jest to bardzo popularne miejsce do nurkowania, który jest niezależny ośrodek.

Również popularne jest Angthong Marine Park, który obejmuje 250 kilometrów kwadratowych.

Do wszystkich tych miejsc można zobaczyć na własną rękę, ale jest to trudniejsze i bardziej kosztowne. Dlatego też, wybierając program wycieczka, należy zwrócić uwagę na liście miejsc do odwiedzenia i wybrać najbardziej interesujące dla siebie.

Pogoda na wyspie

Na Samui istnieją tylko dwie pory roku – sucha od stycznia do kwietnia, a pora deszczowa – od maja do grudnia. Jednak w przeciwieństwie do innych wysp w Tajlandii, gdzie deszcze są bardzo krótkie, a ze względu na położenie w Zatoce nie boją się tsunami, które są niebezpieczne dla reszty kraju. Ponadto, zaledwie dwa miesiące opadów jest znacznie więcej niż norma – to maj i czerwiec. Dlatego pogoda na Samui stosunkowo łagodny i nie podlega dużym wahaniom. Wszystko to przyczynia się do faktu, że przepływ turystów na wyspie nie zatrzymuje się przez cały rok.

Najlepszy czas na podróż do Samui

Aktualne wycieczki Samui jest jednym z najbardziej popularnych. Ze względu na swoje warunki pogodowe wyspa oferuje wspaniały wypoczynek przez cały rok. Dlatego też, bez względu na to co miesiąc spadł na wakacje, można bezpiecznie przejść tam. Jednakże, jeśli istnieje możliwość wyboru, to, oczywiście, lepiej wybrać porze suchej, która rozpoczyna się w styczniu i trwa do końca kwietnia. W tym czasie, opady są minimalne, to jest, oczywiście, lepiej dla całej plaży rekreacji.

Zatem Samui w styczniu idealne miejsce na relaks.

Opinie turystów na wakacjach w Samui

Trudno jest znaleźć mężczyznę, który pozostałby niezadowolony spędzony czas na tej pięknej wyspie. Dziewiczy piękno przyrody w połączeniu z rozwiniętą infrastrukturą w tym zakątku raju. Wysoka jakość usług, piękne plaże, różnorodne rozrywki – wszystko to oferuje Samui, które w większości entuzjastyczne.

Samui jest doskonałym miejscem do wypoczynku z rodziną i dla przyjaciół. Wycieczki na wyspę można kupić za niski budżet i luksusu. To wszystko zależy od możliwości, pragnień i planów.