900 Shares 4850 views

wodogłowie mózgu u dzieci: przyczyny, objawy i leczenie

Niestety, wodogłowie mózg u niemowląt jest bardzo powszechne. Taka patologia może być wrodzona lub nabyta w pierwszych tygodniach życia dziecka. W każdym przypadku należy zdawać sobie sprawę z głównych objawów choroby, od czasu zaczęła terapia pomaga uniknąć niebezpiecznych konsekwencji.


Mózg wodogłowia u noworodków i jego przyczyny

W rzeczywistości, istnieje wiele przyczyn takiej patologii. Wodogłowie towarzyszy zwiększenie ilości płynu mózgowo-rdzeniowym, co skutkuje wzrostem ciśnienia wewnątrzczaszkowego.

Często mózgowa wodogłowie u niemowląt jest wynikiem zakłóceń normalnego rozwoju płodu. Na przykład, czynniki ryzyka obejmują choroby zapalne lub zakaźne przeniesione kobiety w ciąży (opryszczki, wirus cytomegalii). To samo naruszenie może prowadzić do stosowania niektórych leków, a także zatrucia niebezpiecznych toksyn. W niektórych przypadkach istnieje uszkodzenie płodu, który występuje na przykład w przypadku upuszczenia lub wpadł w żołądku.

W niektórych przypadkach, wodogłowie rozwija się po urodzeniu. W tym przypadku czynniki ryzyka są urazy głowy dziecka podczas porodu, a także zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu i innych chorób, które pojawiły się w pierwszych dniach życia.

Mózg wodogłowie u niemowląt: główne objawy

W rzeczywistości, objawy choroby jest w dużej mierze zależy od tego, jak silnie wyrażone obrzęk. Zasadą jest, że choroba zostanie wykryta w pierwszych miesiącach życia. Fakt, że to patologia towarzyszy nieproporcjonalnego wzrostu głowy, lekarze zauważyć, że do pomiarów miesięcznych obwodu.

Jak już wspomniano, zwiększenie ilości płynu mózgowo-rdzeniowego powoduje zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe, które w naturalny sposób wpływa na zdrowie dziecka. Te dzieciaki bardziej niespokojny i nerwowy, często płacze, ponieważ cierpi na silne bóle głowy. Objawy mogą być przypisane do częstego mitralnej i odmowy jedzenia.

Wodogłowie towarzyszy obrzęk dużego Fontanelle. Ze względu na zwiększone ciśnienie wewnątrz czaszki następuje ściśnięcie poszczególnych części mózgu. W rezultacie, istnieje drgawki, osłabienie mięśni, zaburzenia widzenia, niektóre zaburzenia układu nerwowego. Gdy nieleczona może prowadzić do obrzęku opóźniony psychicznego i fizycznego rozwoju.

Mózg wodogłowie: leczenie

Jeśli tylko kilka lat temu taką chorobą jest uważane za nieuleczalne, z pomocą nowoczesnych metod medycyny mają zdolność do radzenia sobie z nim. Umiarkowane wodogłowie wewnętrzne mózgu w niektórych przypadkach, podatne na leczenie zachowawcze. Dziecko przepisać leki moczopędne, aby pomóc pozbyć się nadmiaru płynu.

Jednak w większości przypadków jedynym rozwiązaniem jest operacja. Oczywiście, taka operacja jest ryzykowna. Ale większość lekarzy udało się przeprowadzić manewrowaniem z komór mózgowych oraz ułatwienie odpływu płynu, zmniejszając ciśnienie śródczaszkowe.