682 Shares 8653 views

Zdjęcia i biografia EA Asadowem

Eduard Asadov – znany radziecki poeta. Stracił wzrok w czasie II wojny światowej, kiedy był jeszcze bardzo młody. Może dlatego, że Edward nie widzi z oczu i duszy. A praca jego dotyku, żywe i wnikając serca. To wszystko Asadov.


Biografia Życie osobiste

Dzieci w szkolnym programie nauczania nie nauczył tego poety, ale mimo to jest on znany i szanowany. Jak powstał poeta? Gdzie spędził swoje dzieciństwo?

Biografia Asadov rozpoczęto w Turkmenistanie w mieście Merwu. Urodził się 7 września 1923. Czas był ciężki. W Turkmenistanie, wojna domowa zaczęła.

Ojciec poety była nauczycielka, absolwentka Uniwersytetu w Tomsku. Ale w czasie wojny, stał się komisarz wojskowy, walczył i zginął w 1929 roku, gdy chłopiec miał 6 lat.

Mama Asadov – Lidia Iwanowna, z domu Kurtova – pracował także jako nauczyciel w szkole. Po śmierci męża wyjechała z synem do Jekaterynburga (wtedy Swierdłowsku), gdzie jej rodzice i krewni mieszkali.

Asadov 10 lat żył na Uralu i uważa, że jego drugą ojczyzną. Jeździł na krawędzi i na dzieła poety odzwierciedlać jego miłości do ostrego charakteru tej ziemi.

Wpływ dziadka na kształtowanie osobowości poety

ojciec Lidii Iwanowny był Ivan Kalustovich Kurdów „historie dziadka”, jak nazywają go E. Asadov. Biografia dziadek bardzo nasycony.

Znał Nikolaem Gavrilovichem Chernyshevskim, który pracował jako sekretarz pisarza. To Chernyshevsky doradzał mu zrobić w Kazaniu University.

Na Uniwersytecie Iwana Kalustovich zapoznał się z ideami ruchu rewolucyjnego i jego członków, takich jak Władimir Uljanow. Zaangażowany w protestach, organizowanie nielegalnych bibliotek studenckich.

Pod koniec naturalnego wydziale Kazan Uniwersytet Asadov dziadka rozproszonej w Uralu, gdzie pełnił funkcję lekarza kraju. Po rewolucji, on nadal pracować szef wydziału medycznego Gubzdrava.

Ivan Kurdowie przepojona filozoficznej perspektywy Czernyszewskiego i był w stanie przekazać do wnuka. Dziadek umiłowany ludzie wierzyli w ich dobroć i sumienia, był odważny, silnej woli osoby. I wszystkie te cechy mógł odziedziczyć jego wnuk.

Assad zaczął pisać wiersze w wieku ośmiu lat, podczas gdy jeszcze w szkole. On także lubił teatru i uczestniczyło dramat, szef, który był Dikovsky Leonid Konstantynowicz. Stał się znany jako wybitny pedagog i reżyser.

biografia Szkoła Asadov nadal w Moskwie, gdzie jego matka została przeniesiona do pracy. Po ukończeniu szkoły średniej, więc wybierać między teatralnych i literackich trendów. Ale rok wydania zbiegła się z początkiem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Więc zamiast Asadov Instytut poszedł do przodu.

lata wojny

Decyzja opuścić wojny był dobrowolny. W związku z tym, nie czekając na oficjalne agendy, był szkolony w podziale zapraw osłony na Moskwę i udał się do walki na froncie Wołchow jako zaprawy strzelca. Biografia wojskowa Asadov wypełnione wyczynów i heroicznych czynów.

Na przodzie Asadov odróżnić odwagę, waleczność i umiejętności wojskowe. Ponadto do jego obowiązków, nauczył, i inni. Więc kiedy podczas walki pistoletu dowódca został ranny w 1942 roku, Edward był w stanie udzielić mu pierwszej pomocy i nadal walka już właścicielem zarówno jako dowódcy i działonowego.

A on konsultowany z dwóch zadań doskonale, zarządzanie podczas tej samej walki, aby zapobiec zniszczeniu całego podziału, zgasić z kierowcą pojazdu pożarnej walczą. Udał się do walki w tej samej dywizji ma dwie pozycje jednocześnie. I to nie zakłóca jego pracy, on nadal pisać wiersze.

W 1943 roku poeta ukończył szkołę wojskową i został awansowany do stopnia porucznika. I sześć miesięcy Asadov był program tej instytucji dwa lata i emisja otrzymała dyplom za doskonałą wydajność.

Wtedy Edward służył w północno-kaukaskich przodu jak podział połączenie głowy. Ponadto został on przeniesiony do 4 Frontu Ukraińskiego na stanowisko zastępcy dowódcy baterii. A następnie na czele Straży zaprawy baterię.

rana

Walki stopniowo przeniósł się na Krym. Jedną z walk w Sewastopolu w 1944 roku okazały się śmiertelne dla poety. Jako poeta Asadov został ranny? Biografia jest tragiczne.

W tym dniu, Asadov bateria została praktycznie zniszczona przez wroga. Jednak, aby zachować zapas pocisków. Podczas gdy na pobliskim pociskami ognia na magazynie została wyczerpana. Dlatego Assad zdecydował się na desperacki akt: do transportu bomby do kolejnej baterii. Aby to zrobić, musiał pokonać długą otwartą przestrzeń, która ze wszystkich stron łuskane wroga.

Edward towarzysze opisany mu działać jak prawdziwy wyczyn ramionach, idealny dla ludzi, uważali, że to Assad złamał przebieg bitwy.

Podczas lotu poeta został bardzo poważnie ranny, fragment powłoki uderzył go w głowę. Ale to nie powstrzymało zawodnika. Wygłosił ich ładunku do miejsca przeznaczenia, a dopiero po tym stracił już przytomność.

Assad został hospitalizowany, przeszedł kilka operacji. Lekarze powiedzieli mu, że to nie było możliwe, aby przywrócić wzrok w szpitalu w Moskwie. W związku z tym, że to tylko 21 lat.

wyróżnieniem

Biografia Asadov zauważyć uznanie i nagrody zarówno w czasie wojny iw czasie pokoju.

Za swoją waleczność w latach wojennych, Assad został odznaczony medalem „dla obrony Leningradu”, „do obrony Sewastopola”, „za zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej w latach 1941-1945.”, A także Orderem Lenina, World War 1 stopnia, red Star. mieszkańcy Sewastopol uhonorował go tytułem „Honorowego Obywatela miasta-bohatera Sewastopola.” Na cześć Edwarda Asadowem w muzeum Sewastopol posiada specjalną podstawkę, na której można zapoznać się z jego życiem i twórczy sposób.

Już w spokojnym życiu w latach 90., w 2000, poeta otrzymał liczne nagrody dla rozwoju literatury narodowej i rozwoju stosunków między grupami etnicznymi. To Order Zasługi „Za Zasługi” 4 stopni, Przyjaźni Narodów.

W 1998 roku Assad staje Bohater Związku Radzieckiego.

Prace powojenne

Szkoda odbija się nie tylko na zdrowie fizyczne Asadowem. Zostawiła wyraźny odcisk i w duszy poety. Okres depresji, lecz podjął pracę. Assad nadal pisać. Jako jeden dostaje w czasie pokoju biografia Asadowem? Ciekawostki związane są przede wszystkim z pracą poety.

Aby zrozumieć, jakie są jego kreatywność, Assad wysyła swoje prace do Chukovsky, który stał się znany w kręgach literackich jako twardy, ale sprawiedliwy krytyk. Odpowiedź jest po prostu inspirowana Edward: powiedziano mu, że – prawdziwy poeta, a on musi nadal pisać. I to pomimo faktu, że prawie każda linia Chukovsky napisał swoją uwagę.

Zainspirowany Asadov przybywa do Instytutu Literackiego imienia AM Gorkiego. Uczy się dobrze, w 1951 roku, pochodzi z wyróżnieniem.

Już w latach studiów zaczyna być publikowane. „Spark” pierwszy w czasopiśmie. Jego pierwsza praca tam – poemat „z powrotem w szeregach”, który również zdobył pierwszą nagrodę w konkursie studenckim. Bezpośrednio po ukończeniu studiów, to opublikował pierwszy zbiór poety „Bright Road”. Asadov został członkiem Związku Pisarzy, pisał dużo, podróżuje po kraju, organizuje czytelników wieczorne spotkanie.

Dzięki jego pracy, on staje się bardzo popularne. Ludzie zrozumieli, blisko do pracy. Eduard Asadov dotyczy w swoich wierszach najpilniejszych problemów, pisze o sprawiedliwości, patriotyzm, piękno ojczyzny, lojalności, miłości. Ludzie pisali do niego listy, szczęśliwy, aby przejść do jego koncertów i oczywiście kupiłem swoje kolekcje, które, nawiasem mówiąc, wyszły setki tysięcy egzemplarzy, to jednak nie pobyt w księgarniach. Około 50 zbiory wierszy wydany Eduard Asadov.

Biografia: żona poety

Nawet podczas jego hospitalizacji Asadov odwiedził oba towarzyszy i inne dziewczęta. Jeden z nich wkrótce została jego żoną. Ale małżeństwo trwało trochę dłużej, a para rozwiodła się. Z powiedział, że był zadowolony Asadov, biografia? Prywatne życie poety opracował już w 1961 roku.

Z drugą żoną Galina Valentinovna Razumovskaya Asadov spotkał na jednym z jego koncertów. Pracowała jako aktorka w Moskontsert. Galina entuzjastycznie recytując wiersze poety. Assad Razumovskaya pierwszy zaprzyjaźnił, to przyjaźń została zwieńczona stałym małżeństwa, pomimo faktu, że poeta nigdy nie widział żony. Galina Valentinovna był wiernym towarzyszem wszelkich podróży i motywów poety. Wpisała Clean Sweep jego wierszy, podgotavlyavaya je do publikacji.

Asadov był wdowcem w 1997 roku. Jego pocieszeniem była wnuczką Christina. Christine jest absolwentem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Moskiewskiego i pracował jako nauczyciel języka włoskiego w MGIMO.

ostatnie lata

Jego ostatnie lata poety, która odbyła się w Moskwie w pobliżu miejscowości Krasnovidovo. Zmarł na atak serca w 2004 roku i został pochowany obok żony i matki na Cmentarz Kuncewski. Ostatnia wola poety o pochówku swego serca na górze Sapun nie zostało przeprowadzone przez jego krewnych.

Ale Assad nadal żyją w swoich pracach w sercach milionów ludzi. Jego praca ma kluczowe znaczenie w przyrodzie, a to jest szczególnie popularne wśród młodych ludzi. W jego jasnych, teksty soulful wzrósł więcej niż jedno pokolenie naszym kraju.