497 Shares 6699 views

Jak leczyć katar u niemowlęcia

Kiedy rodzice zauważyć okruchy z jego zimne, często zaczynają panikować. Oczywiście, że dziecko jest bardzo niefortunne, ponieważ dziecko katar uniemożliwia mu korzystających z piersi matki i snu. I rzeczywiście, daje dziecku wiele dyskomfortu. Powody, katar u dziecka, istnieje kilka, a nie wszystkie z nich są czymś niebezpiecznym i poważne.


1. Fizjologiczne katar dziecko. Ten rodzaj zapalenia błony śluzowej nosa jest spowodowany faktem, że dziecko niedawno urodziła. Jego śluzowa posiada tak zwany test, dzięki którym będzie w stanie określić ilość śluzu w nosie powinny być swobodne oddychanie. Tryb „na sucho” został już przetestowany, teraz jest tryb czasu „na mokro”. Taki katar do leczenia nie jest konieczne, to zakończyć na własną rękę, kiedy nos dziecka jest w pełni przystosowany do środowiska. Aby ułatwić oddychanie, można kopać tylko w roztworach soli fizjologicznej lub soli fizjologicznej do polpipetki za nozdrza. Po paru minutach snot sami wyjdą z roztworu lub miękiszu jaskółka, która nie jest przerażające.

2. ząbkowanie. Czasami może pojawić się katar u niemowlęcia podczas ząbkowania. To jest zupełnie normalne. Również w takim okresie może wystąpić gorączka, biegunka lub zaparcia.

3. nieżytu nosa. Zdarza się, że okruchy można schładza lub po prostu. W tym przypadku przyczyną infekcji jest zwykłe przeziębienie. Objawy ostrego nieżytu nosa są zazwyczaj stałe częste kichanie, łzawienie i żółto-zielone śluzowej wydzielina z nosa. Kiedy wykryto u dziecka takie objawy, nie wahaj się skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli dziecko ma mniej niż dwa miesiące.

Nie zawsze katar jest odrębną chorobą, może czasami pojawiać jako objaw innej choroby. Jest to bardzo poważna sytuacja, kiedy chorym dzieckiem. Kaszel i katar występują razem częściej. Wskazują one na obecność przeziębienia.

leczenie nieżytu nosa u niemowlęcia

W przypadku wystąpienia tej choroby u niemowląt w pierwszej kolejności należy wezwać lekarza w domu, konieczne jest określenie dokładnego charakteru przeziębienia oraz przyczyny jego powstania. I podczas gdy lekarz po drodze, pomóc dziecku na własną rękę. Aby rozpocząć, należy spróbować wyssać śluzu, szczególnie jeśli konieczne zapobiega dziecko ssie. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, tak aby nie zaszkodzić nosek. W tym celu trzeba użyć specjalnego dzieci respiratory lub konwencjonalnej gruszka apteka mały rozmiar i zawsze miękką końcówką. Jeśli sopelki bardzo grube i usiadł bardzo daleko, że nie pozwala im ssać, pierwszy kroplówkę w nosie trzy krople roztworu soli fizjologicznej. Można również użyć i gotowe środki „akvamaris” lub „Akvalor”. Pięć minut później spróbować ponownie zasysane.

Jeśli masz wyciek z nosa dziecka towarzyszy obrzęk, lekarz może zalecić leki zwężające naczynia ci. Krople są zaprojektowane specjalnie dla małych dzieci, są nieszkodliwe, ale to nie jest konieczne do korzystania z nich przez okres dłuższy niż trzy kolejne dni.