180 Shares 2484 views

Ogórek i pomidor w wykrojów roślinnych. Opcje sałatka na zimę

Ogórków i pomidorów – warzywa, dostępne dla każdego. Na ogół takie składniki są stosowane do przygotowywania świeżego letniego surówką. Jednak w zimnych porach roku, nikt nie wstręt do jedzenia i marynowanych wykroje.

W tym artykule powiemy, jak korzystać z ogórków i pomidorów do gotowania zimowe przekąski. Zacznijmy od najbardziej popularnej receptury.

Marynowane warzywa na zimę

Jak zbierać ogórki i pomidory na zimę? Przepisy kiszone przekąski mogą obejmować różne metody ochrony. Zaprezentujemy najbardziej prosty i szybki sposób.

Tak więc, aby dokonać cięć w zimie ogórków i pomidorów, należy zakupić:

 • liście wiśni, czarnej porzeczki i chrzanem – na kilku kawałkach;
 • soli kuchennej – 3 duże wykroje łyżka 3 L;
 • ziele angielskie, czosnek szczypiorek, koperek suszony parasole – według własnego uznania;
 • porządku cukru – 2 duże łyżki;
 • małe ogórki (pupyrchatye) i pomidory wartość średnia – według uznania (równa ilość);
 • wody pitnej – według uznania;
 • ocet – 2 duże łyżki.

przygotować składniki

Aby uzyskać smaczne ogórki i pomidory w zalewie aromatycznym, powinna przebiegać etapami. Pierwszy to konieczne do przygotowania warzyw.

Małe ogórki rozprzestrzenił się na miednicy i wlać bardzo zimnej wody. W swoich warzyw stanąć na kilka godzin. W miarę upływu czasu, starannie przemyto i cięcia pupochke.

Co do pomidorów, a następnie przemyć je dokładnie w gorącej wodzie. Jednocześnie o to, że pomidory były w jednym kawałku, bez żadnych uszkodzeń.

Ponadto oddzielny proces, a wszystkie pozostałe składniki. czosnek oczyszczone i wysuszone parasole koper wiśni, czarnej porzeczki i chrzan dokładnie przemyto i parzone z wrzącą wodą.

Tworzą przekąskę

Teraz już wiesz, jak to jest konieczne, aby przygotować ogórki i pomidory na zimę. Przepisy wymagają kiszone przekąski do słoików dwu- lub trzy-litrowych. Są przemyto węglanem sodu i następnie sterylizuje się parą wodną. Ponadto, na dnie pojemników rozmieszczonych na kilku liści wiśni, czarnej porzeczki i chrzanem. umieszcza się również w słoikach czosnek, ziele angielskie i suszone parasole kopru.

Po zakończeniu tej procedury, następuje przejście do obliczania warzyw. Po pierwsze, otrzymana szczelnie pojemniki umieszczone małe ogórków. Wypełnienie słoiki tylko połowę, słali pomidory. Zatem konieczne jest, aby pomidory nie pękać, ale pozostaje w postaci jednej całości.

Robimy marynatę i przetwórstwa warzyw

Z chwilą, gdy banki wypełnione ich zwykle wlać wrzącą wodą i pozostawia na 11 minut. Następnie woda czas wlewa głębokim garnku i umieścić ją na płytce.

Dodanie do solanki cukru i soli, gotować ją przez 1 minutę. Następnie, wodę usuwa się z płytki i dodać ocet.

Przygotowanie marynaty smakowej, że wlewa się do banków (do góry po prawej stronie). Następnie rolki kontenera za pomocą pokryw blaszanych, które są wstępnie sterylizowana w zwykłej wodzie.

Przechodząc obrabianego do góry nogami, są one pokryte gęstym kocem. Dwa dni później przekąskę wysłany do piwnicy.

Jak przedstawia tabela?

Ogórek i pomidor marynowane w zimie, można wnieść do stołu dopiero po 6-8 tygodniach. Jeśli otworzysz przekąska przed czasem, będzie się świeże, warzywa, ponieważ nie mają czasu, aby być karmione zapachy solanki.

Podawać marynaty pożądane tabeli dopiero po ochłodzeniu. Przekąska prezentowane w małym kremanki razem z pierwszym lub drugim z gorących potraw.

Sałatkowe „Ogórki i pomidory” na zimę: recepty

Powyżej przedstawiliśmy najbardziej prosty sposób na zbiorze pomidorów i ogórków. Jednak należy zauważyć, że większość gospodyń domowych wolą nie tylko marynować warzywa i ich smaczne i pożywne sałatki.

Aby wdrożyć ten przepis, musimy:

 • ogórki, papryka, pomidory świeże – 2 kg;
 • gorzki żarówki – 700 g;
 • sól – 3 duże łyżki;
 • pieczenie pieprz – 1 małą saszetkę;
 • porządku cukru – 1 duża łyżka;
 • olej słonecznikowy – 55 ml;
 • Świeże marchew – 800 g;
 • ocet – 3 duże łyżki.

Przetwarzamy warzywa na sałatkę

Jak radzić sobie z ogórków i pomidorów na zbiorze zimowym? Pierwsze warzywa przemyto dokładnie cięte i usunąć pępek nie jest bardzo grube plastry. Jeśli to konieczne, może być pre-cut skórki.

W stosunku do pomidorów, że wypełnienie z wrzącą wodą, a po godzinie usunięto ź skórki i miele w mieszarce zacieru przez zanurzeniową.

Ponadto, oddzielna czysty papryka słodka i gorzka żarówka. Składniki te są rozdrabniane średniej wielkości kostki.

Aby sałatka jarzynowa zima była szczególnie odżywczy, do niego należy dodać marchewkę. Otarła na grubej tarce.

Obróbka cieplna przekąski

Przed zachować sałatkę na zimę warzyw powinny być poddane obróbce cieplnej. W tym celu, w dużym pojemniku. W swoim kolei rozprzestrzenił ogórków, papryki, marchwi i cebuli. Następnie wlać pomidor składniki sosu i podpalono.

Regularnie mieszanie produktów, ich gotowania. Zmniejsz ogień, w misce, dodać soli kuchennej gruntowych ostra papryka, olej słonecznikowy, i drobny cukier. W tej części surówką jest przygotowywany w niskiej temperaturze przez około godzinę.

Kiedy czas na naturalnych składnikach, wlać ocet. Ponownie mieszaj warzywa, gotować je przez następne 4 minuty.

Jak zachować sałatkę?

Dla zachowania z surówka na zimę zaleca się używanie pojemności 1 litra. Są one czyszczone i sterylizowane. Również wytworzono oddzielnie pokryw blaszanych.

Przetwarzane pojemnika jest wypełniona gorącą masą warzyw. Następnie banki toczą i pokryta gęstym ręcznikiem.

Pozostawienie sałaty w temperaturze pokojowej przez jeden dzień, to usuwa się w piwnicy. Jeśli to założenie nie, obrabiany przedmiot może być utrzymana w ciemnej szafie.

Jak korzystać?

Do warzyw przekąskę być karmione z aromatem przypraw i przypraw, konieczne jest, aby utrzymać zamkniętą jedną i pół miesiąca. Po tym czasie, kęs chłodzi się i rozprzestrzeniać się w kremanku. Do tabeli przedstawiono sałatkę z kromką chleba i gorących potraw.