179 Shares 2362 views

Różnorodność jabłko „stroevskoe”

Apple Tree „stroevskoe” przynosi jasne, piękne jabłka charakteryzujące się doskonałym smaku. Odmiana jest szczególnie popularny w Rosji z powodu swoich zalet: z wysoką wydajnością, twardość. Szczególnie popularny jest różnorodność regionu Oryol.


Apple Tree „stroevskoe”: opis odmiany

Różnorodność wyprodukowany w 1982 roku przez rosyjskich hodowców, w 2001 roku, zawarte w rejestrze państwa.

Odnosi się do uprawiania sportów zimowych. Owoce są gotowe do końca września, około miesiąca później mogą być spożywane. To właśnie w tym czasie owoce osiąga swój szczyt smaku.

Trzymaj owoców, jak to możliwe przed początkiem wiosny, jeśli przestrzegać pewnych warunków. Do przechowywania umieścić je w suchym miejscu, nie bardzo gorącym i bliskim.

Zaletą odmiany jest doskonała mróz. Jabłonie doskonale znosi mrozy do 40 stopni. Ponadto, odmiana odporna na parch – typowe choroby jabłoni.

Odmiany wady:

  • Późno produktywność;
  • nie dobre utrzymanie jakości;
  • Niestabilność na ćmy i gryzonie.

Odmiana posiada doskonałą stałą wydajność – do 60 kg w dojrzałej drzewa. Jednak jabłoń zaczyna przynosić około ósmego roku po posadzeniu. Rzadko – czwarty.

Apple Tree „stroevskoe” dobrze rozpoznawalny wygląd owoców. Drzewa rosną szybko do średniej wielkości. Mają gęstą piramidalna koronę. Kora jest jasnoszara. duże liście o falistych brzegach.

Wiosną drzewa są pełne delikatnych różowych kwiatów o słodkim zapachu.

Owoce jabłko „stroevskoe” średniej wielkości, o wadze do 150 g, z błyszczącą skórę. Są bardzo atrakcyjne: czerwone paski na złotym tle. Jabłek białym miąższu zwartej strukturze. Słodko-kwaśny smak. Można ich używać świeże. Jeśli prawidłowo przechowywany przyjemny smak jabłka te mogą korzystać przez całą zimę. Owoce są puste i soki, przeciery, kompot, dżem, dżem, musy. Może on być stosowany jako suszonych owoców.

Ocena owocowym smaku – 4,4 Wygląd – 4,5 punktu.

lądowanie

Eksperci zalecają roczniaki zakupu.

Przed sadzeniem, ważne jest, aby poprawnie odebrać miejsce. „Stroevskoe” muszą być posadzone w żyznej glebie, bogatej w nawozach. Jeżeli gleba jest słaba, to nawożone obornikiem lub humus i popiołu. Można to zrobić na wiosnę miesiąc przed sadzeniem w upadku lub podczas kopania.

Należy także rozważyć system odprowadzania wody. Jest to konieczne dla przypadku, gdy woda gruntowa wzrośnie wysokie, co prowadzi do choroby i śmierci jabłko. Lepiej po prostu wybrać miejsce, gdzie linia wód gruntowych nie jest wyższa niż dwa metry. Nie nadaje się miejsce, gdzie gromadzi się woda po deszczu.

„Stroevskoe” rośnie dobrze na czarnej ziemi, gleby gliniastej i piaszczystej gliny.

Innym ważnym czynnikiem jest obszar oświetlenie jest zbyt ciemne miejsca są najlepiej unikać. Sadzonki posadzono w odstępie co najmniej 3 metrów.

Młode sadzonki są dobrze zaaklimatyzować, utrzymując złożoność pierwszych latach życia.

Opieka i kontrola choroby

Po posadzeniu, trzeba co roku do użyźniania gleby i wyciąć niepotrzebne gałęzie. Przycinanie odbywa się co roku wczesną wiosną. Usuwa suche, cienkie i stare pędy. Pojedynkować korony może być co 2-3 lata, bo „stroevskogo” nie jest dużo zgęstnieje.

W następnym roku po posadzeniu pod jabłkiem zrobić zawiesinę. Pod koniec maja, można nawozić z saletry i mocznika NPK. W stadium kwitnienia, aby superfosfat, mocznik lub nawóz.

Jesienne drzewa obficie podlewane i dodać nawozu.

Różnorodność jabłka „stroevskoe” odpornych na choroby i szkodniki. Podstawowe środki do pielęgnacji, aby uniknąć ewentualnych problemów z jabłoniami. Szczególnie niebezpieczne dla tego gatunku ćmy i gryzonie.

zapylanie

Apple Tree "stroevskoe" odnosi się do samobesplodnym odmian. Oznacza to, że drzewa nie zapylać na własną rękę, potrzebują innych odmian jabłek. Wtryskiwacze tego typu:

  • „Weteran”;
  • "Kandil Orel";
  • „Pamięć Wojownik”;
  • "Imrus".

Aby osiągnąć maksymalne plony trzeba prawidłowo ustawić drzewa podczas sadzenia. Eksperci radzą, aby posadzić przynajmniej dwie odmiany zapylaczy dla każdego. Pierwszy z owoców, nawet w obecności zapylaczy, nie może być uzyskane wcześniej niż w ósmym sezonie.

Zgodnie z opisem i opinie, jabłko „stroevskoe” posiada doskonałe właściwości, co sprawia, że popularne wśród ogrodników Rosja. Właściciele mówią jak cnoty, że Apple nie potrzebują do obsługi chemikaliów. Owoce tej odmiany mają wspaniały smak i przejść dla różnych typów nadgodziny. Z jabłek zrobić doskonałe dżemy i domowej roboty wino z pięknym delikatnym smaku.