143 Shares 8465 views

Jaki rodzaj podgrzewacza wody jest lepszy? Recenzje podgrzewaczy wody

Nie jest tajemnicą, że wielu mieszkańców wieżowców ma problemy z mieszkalnictwem i usługami komunalnymi. Co do zasady, stałe aplikacje i skargi nie zapewniają odpowiedniego wyniku. Tutaj, przysłowie: "Zbawienie tonących ludzi jest dziełem zatapiania się". Tu iw naszym przypadku tak: Niezbędne jest rozwiązywanie niezależnie od kwestii dostawy ciepłej wody w mieszkaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nagrzewnicy wodnej. Jaka firma jest lepsza, jakie cechy techniczne powinny posiadać, a także o wielu innych rzeczach, z którymi rozmawiamy w tym artykule.


Informacje ogólne

Jeśli porównamy gazowe i elektryczne podgrzewacze wody, to te ostatnie są bardziej korzystne. Pomimo ekonomiki zbiorników do magazynowania gazu zbiorniki elektryczne są łatwiejsze w instalacji i nie wymagają uzyskania zezwolenia na instalację i obsługę. Obecnie rosyjski rynek ma duży wybór podgrzewaczy wody. Różnią się ich parametrami technicznymi, producentami i innymi parametrami. Ale dla nas ważniejsze jest dla nas to, że konsumenci wiedzą, jak dokonać właściwego wyboru. Aby to zrobić, musisz podjąć decyzję o kilku parametrach. Na przykład ważną rolę odgrywa firma, która zakupiła nagrzewnicę wody. Która firma jest lepsza, pytasz? Zazwyczaj dokonuje się wyboru producenta krajowego i zagranicznego. Zarówno europejskie, jak i rosyjskie przedsiębiorstwa mają swoje mocne i słabe strony. Weźmiemy pod uwagę niektóre z najbardziej znanych marek, które zasługują na uwagę wszystkich.

Moc i typ sprzętu

Właściwy wybór nie opiera się na jednym, ale na kilku parametrach. Głównym jest moc. Ta szybkość zależy od szybkości podgrzewania wody. Ponieważ urządzenie pracuje w trybie kumulacyjnym, wystarczy podgrzewać całą objętość TEN o mocy od 1,4 do 6 kW. Pierwsza opcja jest odpowiednia dla rodziny 2-3 osób. W tym przypadku masz wystarczająco dużo wody do mycia naczyń i pod prysznic. Drugi, bardziej wydajny podgrzewacz wody, lepiej kupić dla dużej rodziny 4-6 osób. Bardzo ważne jest, aby nie brakowało gorącej wody. Na przykład myliłeś naczynia i zużyłeś większość podgrzewacza wody, więc musisz trochę poczekać na pranie itp.

Jeśli chodzi o rodzaj wyposażenia, są zamknięte i otwarte podgrzewacze wody. Pierwsza głowica ciśnieniowa, a druga, bez ciśnienia. Więc, aby zainstalować urządzenia ciśnieniowe, udział specjalistów będzie wymagany. Jednostki bezciśnieniowe można montować niezależnie, ale ich wydajność jest nieco niższa z powodu braku ciśnienia.

Która nagrzewnica wodna jest najlepsza do podania

W 90% przypadków takie urządzenia są instalowane w budynkach wielopiętrowych, ponieważ tam występują problemy z zaopatrzeniem w ciepłą wodę. Ale w niektórych sytuacjach sektor prywatny nie jest wyjątkiem. Po pierwsze, należy zrozumieć klasyfikację według pojemności i objętości. Na 100 litrów są małe podgrzewacze wody. Takie urządzenie zużywa nie więcej niż 2 kW energii elektrycznej. Ale aby dać to prawie zawsze trochę, trzeba kupić bardziej wydajne podgrzewacze do 350 litrów. W takim przypadku urządzenie zużywa około 6 kW energii elektrycznej. Cóż, najbardziej wymagający konsumenci mogą zakupić modele na 1000 litrów. Co do zasady, są one obsługiwane w nocy z obniżonymi stawkami, co jest bardzo wygodne.

Jeśli chodzi o typ sprzętu, lepiej jest, aby preferować grzejniki wody masowej. Dla letniej rezydencji to naprawdę najbardziej rozsądna decyzja. Istotą działania takiego urządzenia jest włączenie nagrzewnicy po całkowitym zbiorniku, co znacznie oszczędza energię. Dlatego też, jeśli nie wiesz, który zasobnik wody najlepiej wybrać na dachówkę, a następnie wybierz modele cieczy – nie pożałujesz. Będziemy rozważyć kilka takich jednostek teraz.

O produktach Alvin

Firma "Alvin" jest znana na całym terytorium Rosji. Krajowy producent produkuje dobre podgrzewacze wody, w szczególności ciecz. Tak więc cały sprzęt jest zasilany z sieci w 220 V, co jest bardzo wygodne. Zakres firmy posiada linię podgrzewaczy wody ciekłej "Sukces", charakteryzujących się nie tylko wysoką wydajnością, ale także doskonałą jakością. Urządzenie wyposażone jest w automatykę, która nie pozwala na podgrzanie nośnika ponad 70 stopni Celsjusza. Na ciele znajduje się wskaźnik świetlny, który zapala się, gdy woda jest gotowa. Inżynierowie są wyposażeni w system izolacji, który pozwala na utrzymanie temperatury płynu chłodzącego na chwilę przy wyłączonym TEN. Jeśli chodzi o koszt, "Sukces" 30 litrów stali nierdzewnej kosztuje 2,200 rubli. Siła takiego urządzenia – tylko 1,25 kW, a waga – 4 kg. Konieczne jest zrozumienie: im większa objętość, tym dłużej woda rozgrzewa się.

Podgrzewacz wody "Moidodyr"

Jak zauważyliśmy, zaczęliśmy od krajowych producentów. Ma to sens z kilku powodów. Po pierwsze rosyjski sprzęt jest bardziej przystępny, a po drugie łatwiejszy do znalezienia.

Ale od razu trudno jest powiedzieć, która grzałka jest lepsza. Komentarze konsumentów, na przykład, zgadzają się, że doskonałą opcją na dachy lub mieszkanie będzie produktami marki "Moidodyr". Ogólnie rzecz biorąc, firma zajmuje się produkcją małych podgrzewaczy wody, które są montowane nad umywalką. Takie wyposażenie jest doskonałe do mycia naczyń i higieny osobistej, co jest spowodowane niewielką objętością zbiorników. Zwykle jest to około 15-30 litrów wody. Cena podobnego sprzętu wynosi od 2.500 do 4.500 rubli. Opinia konsumentów jest przeważnie pozytywna i wysoka jakość oraz wygodna obsługa grzejników. Ponadto nie ma problemów z naprawą sprzętu.

Która firma jest lepsza od podgrzewacza wody magazynowej? Kilka słów o jednym z najbardziej ocenianych krajowych producentów

Cóż, teraz chciałbym powiedzieć o najpopularniejszych i popularnych podgrzewaczach do użytku domowego. Jak zapewne już zgadłeś, będzie to dotyczy produktów firmy "Termex". Natychmiast złożyć zastrzeżenie, że nie jest to tanie wyposażenie, ale z tego powodu istnieją powody. Ogólnie rzecz biorąc, podgrzewacze wody charakteryzują się trwałością, wysoką jakością konstrukcji, a przede wszystkim ekonomią. Często trzeba kupić podobny sprzęt na zamówienie, ponieważ wymagane modele są dostępne z powodu dużego zapotrzebowania, a nie zawsze. Często projekt jest klasyczny – okrągły kształt. Urządzenie jest wyposażone w regulator mocy, który pozwala na podgrzanie nośnika z niezbędną prędkością dla użytkownika. Nawiasem mówiąc niektóre modele, takie jak Thermex Round Plus IR 80 V kosztem 15 000 rupów RF, mają funkcję przyspieszonego nagrzewania. Ta opcja jest opcjonalna, ale czasem jest bardzo przydatna. Jeśli chodzi o objętość, to wynosi 50 litrów lub więcej. Generalnie, ze względu na niewielkie wymiary, jest to doskonałe rozwiązanie dla małego mieszkania lub domu. Jeśli nie wiesz, która firma jest lepsza niż podgrzewacz wody do przechowywania, a następnie preferuj produkty firmy "Termex" i nie pożałujesz.

Gorenie ze Słowenii

Ludzie znają sprzęt AGD, po prostu słyszeli o firmie "Gorenie". Jest to firma z Słowenii, która działa od kilku lat na rynku. Jeśli chodzi o podgrzewacze wody tej marki, jest to kosztowny, ale bardzo wysokiej jakości sprzęt. Istnieje możliwość zarówno zamykania poziomego, jak i pionowego, co jest bardzo wygodne. Tutaj nie znajdziesz żadnych wyjątkowych rozwiązań w zakresie projektowania. Firma produkuje podgrzewacze wody klasyczne, w białym wykonaniu. Kluczową cechą jest wewnętrzny zbiornik, wykonany z czarnej stali, który dodatkowo pokryty jest emalią.

Tutaj jesteśmy trochę i zorientowaliśmy się, podgrzewacz wody jest skumulowana firma, która jest lepsza. Opinie klientów wśród produktów zagranicznych producentów wyróżniają się szczególnie wyposażeniem Gorenye.

Trochę o Stieb Eltron

Biorąc pod uwagę nagrzewnice wody magazynowej pochodzące od różnych producentów, nie możemy nie wspomnieć o "Shtibel Eltron". To marna marka, spółki zależne znajdują się w niemal wszystkich krajach świata, w tym w Rosji. Co najlepsze, te kotły są odpowiednie dla dużych rodzin. Duża liczba automatyki ochronnej, wygodna regulacja temperatury ogrzewanej wody – wszystko to będzie dostępne po zakupie podgrzewacza wody Stiebel Eltron. Oczywiście wszystko to zapewnia, że nie pożałujesz pieniędzy, bo takie kotły są bardzo kosztowne.

Kilka dobrych opcji

Nadal rozmawiamy o tym, czy podgrzewacz wody jest skumulowany co firma jest lepsza. W 2014 r. Pamiętał fakt, że zapotrzebowanie na takie urządzenia wzrosło nieco. Warto jednak zauważyć, że większość firm nie podnosi kosztów, co doprowadziło do wzrostu popularności ich produktów. Na przykład produkty Ariston będą doskonałym wyborem. Jest to stosunkowo niedroga technika, ale jednocześnie wysoka jakość i spełniająca wszystkie nowoczesne wymagania. To samo można powiedzieć o rosyjskim produkcie "Oreol", który daje gwarancję na zbiornik od 7 lat. Z listy budżetowej przypomina się norweski OSO z gwarancją przez 10 lat.

Wnioski

Tutaj jesteśmy z tobą i rozmawialiśmy o tym, jakiego producenta podgrzewacz wody jest lepiej kupić. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie powyższe firmy są powszechnie znane od wielu lat. Chociaż nikt nie jest ubezpieczony od wadliwych produktów, można zawsze kupić spokój, Ariston, Oreol i inne. Prawidłowo przeprowadzona instalacja, przestrzeganie zasad działania i staranne podejście do technologii sprawią, że będzie ona niezawodna i bezawaryjna. Pamiętaj: im większa rodzina, tym więcej podgrzewacza wody potrzebujesz. To zwiększa czas nagrzewania. Umiejętnie obliczyć wszystkie parametry.